Bałtyk

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

rafspark
Posty: 12
Rejestracja: środa 15 sie 2018, 16:49
Lokalizacja: Poznań

Bałtyk

Post autor: rafspark »

Kilka ujęć z Dji Spark wykonanych w Międzywodziu.Zachęcam do oglądania.

Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Bałtyk

Post autor: krall »

jest OK
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Bałtyk

Post autor: kuczy »

To tak....

Film bardzo mi się podoba. SZACUN.

- jak miałbym się czepiać - to czasami mam wrażenie, ze ujecia sie powtarzają (chocia jest to pewnie inna część tego samego lotu tyle, że nie wnosi nic wiecej)
- nie wiem czemu tak długo pokazujesz niebo o zachodzie, ale już tą część, gdzie nie ma slonca
- sporo lasu na poczatku
- pod koniec wydaje mi sie, ze film klatkuje widok brzegu i fal prosto z góry.

A teraz pozytywy:
- częśći ujęć bardzo zazdroszczę, są piękne i przemyslane
- bardzo fajny montaż jesli chodzi o kolorystykę - nie zauważyłem bardzo ostrych różnic w temperaturze kolorow scen
- jeśli by wyrzucił slabsze ujecia a zostawil te kozackie - było by bosko, film bylby o połowę krótszy. Czytałem kiedyś jakis poradnik i tam była sugestia, aby pokazac mniej zamiast więcej - rozbudzić emocje i zainteresowanie widza, ale koniecznie zostawić poczucie niedosytu - aby chciał wrócić na kanał obejrzeć coś nowego ;) - myślę, ze ma to bardzo duzy sens.

Z mojej strony napiszę, że zaraz sobie zasubskrybuje Twoj kanał - bo potencjał ogromny.
rafspark
Posty: 12
Rejestracja: środa 15 sie 2018, 16:49
Lokalizacja: Poznań

Re: Bałtyk

Post autor: rafspark »

Dzięki za komentarze.Co do filmu.Dlaczego jest jaki jest.Miałem ograniczoną ilośc czasu na zdjęcia (3dni) stąd niektóre ujęcia są przeciągnięte i się powtarzają .Co do zdjęć nieba o zachodzie słońca.Po prostu takie niebo akurat mi się podobało :)A las na początku żeby po mału budować zainteresowanie.Jakbym zaczął od razu od zachodów słońca i najciekawszych ujęć,to myślę,że uwaga widza by się kończyła z początkiem filmu.A piosenka jest fajna i chciałem żeby wytrwał do końca:)Nowe filmiki będą sie pojawiać!Dzięki bardzo za subskrypcję:)Pozdrawiam!
kuczy pisze:To tak....

Film bardzo mi się podoba. SZACUN.

- jak miałbym się czepiać - to czasami mam wrażenie, ze ujecia sie powtarzają (chocia jest to pewnie inna część tego samego lotu tyle, że nie wnosi nic wiecej)
- nie wiem czemu tak długo pokazujesz niebo o zachodzie, ale już tą część, gdzie nie ma slonca
- sporo lasu na poczatku
- pod koniec wydaje mi sie, ze film klatkuje widok brzegu i fal prosto z góry.

A teraz pozytywy:
- częśći ujęć bardzo zazdroszczę, są piękne i przemyslane
- bardzo fajny montaż jesli chodzi o kolorystykę - nie zauważyłem bardzo ostrych różnic w temperaturze kolorow scen
- jeśli by wyrzucił slabsze ujecia a zostawil te kozackie - było by bosko, film bylby o połowę krótszy. Czytałem kiedyś jakis poradnik i tam była sugestia, aby pokazac mniej zamiast więcej - rozbudzić emocje i zainteresowanie widza, ale koniecznie zostawić poczucie niedosytu - aby chciał wrócić na kanał obejrzeć coś nowego ;) - myślę, ze ma to bardzo duzy sens.

Z mojej strony napiszę, że zaraz sobie zasubskrybuje Twoj kanał - bo potencjał ogromny.
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Bałtyk

Post autor: IvanM »

rafspark pisze:A piosenka jest fajna i chciałem żeby wytrwał do końca:)
Daj spokój! Lepiej podłożył byś nagrany na ziemi oryginalny dźwięk fal. Nie ma lepszej muzyki. Mogę tam siedzieć gapiąc się w fale i słuchać w nieskończoność.
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Bałtyk

Post autor: Wania »

Muzyka fajna, ujecia dobre ale montaz lezy i kwiczy, az szkody tych ujec w ten sposob posklejanych
rafspark
Posty: 12
Rejestracja: środa 15 sie 2018, 16:49
Lokalizacja: Poznań

Re: Bałtyk

Post autor: rafspark »

Montaż to wyższa szkoła jazdy:)Uczę się dopiero.Co według Ciebie jest źle?Za długie ujęcia ,cięcia w złych miejscach?
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Bałtyk

Post autor: Wania »

montaz rob pod muze, tu masz wszystko rozjechane, ujecia zrobiles na tyle zroznicowane ze mozna je montowac tak by sie ze soba nie animowaly. Do tego dajesz ujecie np na ten zachod slonca gdzie przebijasz to jednym ujeciem i odrazu po nim dajesz dalej ten zachod, tak sie nie robi. Co do dlugosci to zasada jest taka, ze kazdy material da sie skrocic nie tracac na jego przekazie ;) a jak bys montowal pod muze to juz by wymusilo na Tobie odpowiednia dlugosc ujec
rafspark
Posty: 12
Rejestracja: środa 15 sie 2018, 16:49
Lokalizacja: Poznań

Re: Bałtyk

Post autor: rafspark »

Dzięki za cenne uwagi:)Znasz jakiś kanał Youtube gdzie można nauczyć się jakiś zasad montażu?
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Bałtyk

Post autor: Wania »

Nie korzystalem nigdy z takich poradnikow wiec Ci nie pomoge. Z ciekawosci, w czym montujesz?
rafspark
Posty: 12
Rejestracja: środa 15 sie 2018, 16:49
Lokalizacja: Poznań

Re: Bałtyk

Post autor: rafspark »

Davinici Resolve 15
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Bałtyk

Post autor: IvanM »

Nie ma nic bardziej zdradzające amatorszczyznę jak "montaż pod muzę". Montaż to praca z obrazem. Szanujący się montażysta ustawia początek, koniec czy długość ujęcia na podstawie jego wizualnych walorów i kompozycji z innymi ujęciami - kreując tak zamierzoną przez siebie atmosferę. Obraz tylko dobarwia muzyką, ale film musi się bronić i bez dźwięku. Jeżeli ktoś nie potrafi, to stawia znaczniki w takt muzyki i pomiędzy nie coś powlepia.
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Bałtyk

Post autor: Wania »

Milo uslyszec ze po 11 latach w zawodzie jest sie amatorem :lol: montaz jest tak rozlegla dziedzina filmu, ze nie da sie go sprowadzic do kilku podstawowych zasad wiec ta dyskusja nie ma sensu jak rozmowa o waznosci swiat wielkanocnych nad bozym narodzeniem. Inaczej montuje sie fabule, dokument, newsa, teledysk czy demo na yt...
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Bałtyk

Post autor: IvanM »

Wania pisze:jak bys montowal pod muze to juz by wymusilo na Tobie odpowiednia dlugosc ujec
Wania - nie wiem ile pracujesz i w jakim zawodzie, nie osądzam czy jesteś amatorem, czy nie. Odnoszę się tylko i wyłącznie do tego co napisałeś.
Jeżeli muzyka wymusza odpowiednią długość ujęcia - to nie potrzeba montażysty. Znaczniki w miejscach "wymuszonych" potrafi wstawić każdy, kto zapozna się z podstawową obsługą editora wideo. Nie powstaje tak film, lecz mruganie obrazkiem pod dyktando muzyki.
A to naprawdę nie jest metoda pracy aprobowana w produkcjach z ambicjami, lecz często spotykana u amatorów.
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Bałtyk

Post autor: Wania »

IvanM, to teraz odnies sie do tego co napisal rafspark, i zastanow sie jaka powinien dostac pomoc jako nawet nie amator a osoba zupelnie nie zaznajomiona ze sztuka montazu. Przy takich wrzutkach do netu z latadla to taki amatorski (jak go nazwales) sposob montazu na uzyskanie zadawalajacego efektu. A co do zarzutu ze przy znacznikach montazysta niepotrzebny to jestes mocno w bledzie, bo amator nie zmontuje sekwensji z 7 montujacych sie ze soba ujec do tego na ruchu, mimo ze beda pod takt muzyki
ODPOWIEDZ