Pierwszy film z Maviciem Air. Kościółek w Redzie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

iKonrad
Posty: 4
Rejestracja: sobota 02 wrz 2017, 23:14

Pierwszy film z Maviciem Air. Kościółek w Redzie

Post autor: iKonrad »

Po przesiadce z P3S Mavic robi ogromne wrażenie zarówno pod względem gabarytów, jak i jakością wideo.

https://www.instagram.com/p/Bk-6y5sASO_/

Jakieś sugestie? Porady?
wojtekr
Posty: 339
Rejestracja: czwartek 01 sty 2015, 18:43
Lokalizacja: W-wa

Re: Pierwszy film z Maviciem Air. Kościółek w Redzie

Post autor: wojtekr »

Za szybkie przejścia
Helikoptery
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwszy film z Maviciem Air. Kościółek w Redzie

Post autor: MorF »

wieza kosciola raczej bym powiedzial
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Pierwszy film z Maviciem Air. Kościółek w Redzie

Post autor: kuczy »

iKonrad, Nie masz kamilzelki, a Reda jest w strefie lotniska wojskowego MCTR Kosakowo. (dawny MATZ). poza tym tak samo - można ataku epilepsji dostać.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Pierwszy film z Maviciem Air. Kościółek w Redzie

Post autor: Adrián »

Przesadziłeś z tym przyśpieszeniem obrazu ;-)
Ujęcia zrób na 4-5s, przy ciekawszym nawet 6s i będzie dużo lepiej.
Carrock
Posty: 255
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 12:46

Re: Pierwszy film z Maviciem Air. Kościółek w Redzie

Post autor: Carrock »

Kilka kadrów profeska, kilka niepasujących lub imo przeciętnych. Kadry się powtarzają, czasami są też dobrze wstrzelone w muzykę a czasami wydają się nierówno. Mnie osobiście szybkie przejścia pasowały do muzyki i do większości scen.

Co do jakości to u mnie widzę pikselozę ale to przypuszczam kwestia konwersji pliku.

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
P3A v.2
iKonrad
Posty: 4
Rejestracja: sobota 02 wrz 2017, 23:14

Re: Pierwszy film z Maviciem Air. Kościółek w Redzie

Post autor: iKonrad »

O kurde, dzięki za opinie :)

Co do ujęć - chciałem żeby film był w miarę dynamiczny i budował napięcie (mimo że nie chodzi w nic szczególnego hehe) ale może faktycznie czasami przesadziłem z przejściami.

Jakość oczywiście zeskalowana w dół przez insta i na to nic nie poradzę niestety.

Co do kamizelki - pierwsze o tym słyszę. Czy przy dronie o wadze < 600 gramów musze mieć taka kamizelkę? I czy żeby polatać tak jak tutaj, max na około 30-40 metrów muszę dostać pozwolenie?

Dzięki za odpowiedzi!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Pierwszy film z Maviciem Air. Kościółek w Redzie

Post autor: pawelsky »

iKonrad pisze:I czy żeby polatać tak jak tutaj, max na około 30-40 metrów muszę dostać pozwolenie?
Oczywiscie. Polecam lekture http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=504712#p504712 bo kolega widze nawet nie jest swiadom ze lata na nielegalu...
iKonrad
Posty: 4
Rejestracja: sobota 02 wrz 2017, 23:14

Re: Pierwszy film z Maviciem Air. Kościółek w Redzie

Post autor: iKonrad »

pawelsky pisze:
iKonrad pisze:I czy żeby polatać tak jak tutaj, max na około 30-40 metrów muszę dostać pozwolenie?
Oczywiscie. Polecam lekture http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=504712#p504712 bo kolega widze nawet nie jest swiadom ze lata na nielegalu...
Okej dzięki, poczytam dzisiaj. Tylko pytanie jak to wygląda w praktyce. Czy ktoś rozpatruje te wnioski na bieżąco czy muszę czekać 2 tygodnie tylko po to by ktoś to odrzucił „bo tak”? Jak wygląda ten proces?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Pierwszy film z Maviciem Air. Kościółek w Redzie

Post autor: pawelsky »

iKonrad pisze:Czy ktoś rozpatruje te wnioski na bieżąco czy muszę czekać 2 tygodnie tylko po to by ktoś to odrzucił „bo tak”?
Rozpatruje. Kuczy moze Ci dac informacje z pierwszej reki.

I tak, moze sie zdarzyc ze Ci odrzuci "bo tak" (wojsko nie ma obowiazku Ci sie tlumaczyc).
iKonrad pisze:Jak wygląda ten proces?
Poczytaj uwaznie linka ktory Ci podeslalem, tam znajdziesz odnosniki do stosownych informacji.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Pierwszy film z Maviciem Air. Kościółek w Redzie

Post autor: kuczy »

iKonrad, Trochę Ci ułatwię.
Strefa MCTR jest od 0m nad ziemią, więc latając 10cm nad nią musisz mieć zgodę (wiem, brzmi co najmniej dziwnie, ale takie są zapisy). nie chodzi w nich o to żeby nękać ludzi, ale o to, że na 10cm może coś w sprzęcie nawalić i z 10cm może się zrobić 800m... - pamiętaj, że w lotnictwie dmucha się na zimne.

Dobra wiadomosć jest taka, że nie musisz "pisać" o zgodę. ściągasz na telefonie z androidem aplikację DroneRadar, i przed lotem ją odpalasz. masz trzy światła, zielone (nic nie musisz robić), czerwone (nie można latać) oraz właśnie u nas żółte - czyli "można ale....." - klikając na ikonkę "info" masz informacje gdzie jesteś i jakie warunki musisz spełnić. w naszym przypadku wystarczy, abyś przed lotem kliknął "Check-in" - potwierdził, że zapoznałeś się z ograniczeniami, pierwszy raz zaznaczasz wagę drona, można wpisac typ statku (MR MavicAir), czas latania (np godzinę) a następnie i to najważniejsze - zadzwonił na wieżę:
+48 261 268 888

Po zgoszeniu się wieży prosisz o zgodę na lot tam i tam (np w Redzie przy kościele) - ważne abyś mu powiedział, że już się zaznaczyłeś w droneradar - niby powinieneś PO uzyskaniu zgody, ale dzięki temu że masz już "kółeczko na mapie" wojsko wie gdzie to jest to miejsce bo można czasami tłumaczyć i tłumaczyć - a rozmowa powinna byc rzeczowa i krótka.
w 99,99% przypadków dostaniesz zgodę, bo lotnisko nie wydaje zgód tylko jak latają i mają ku temu powody i podstawy.
chyba 2x poproszono mnie o lot na niższym pułapie ze względu na właśnie przeloty samolotów.|
Pamiętaj, że latamy max 150m - powyżej już mogą latać awionetki i inne "dyngsy" ;)

Warto dzwonić, bo masz świadomość, że latasz legalnie. Mi się przydało w niby prostej sytuacji jak walnąłem w drona kolegi (niestety spadł i uległ uszkodzeniu), jako, że mam OC na drona stwierdziłem - ok sprawdzimy - zgłaszamy...
- Pierwsze pytanie ubezpieczalni to "czy lataliśmy mając zgodę lotniska" - a lot był niby niewinny, na łące z dala od ludzi itp.... - ale jakbym nie zadzwonił musiał bym oddawać ze swoich.

Pozdro.

PS - strefa rozciąga się od Władysławowa po Sopot - na mapie zobaczysz.
w Gdańsku masz cywilne - i tam są inne ograniczenia - też wszystko jest na mapie.

Na sam koniec odpalasz Facebooka i dodajesz się do grupy droniarzy z Trójmiasta:
https://www.facebook.com/groups/1274334009263093/ ;) ;)
iKonrad
Posty: 4
Rejestracja: sobota 02 wrz 2017, 23:14

Re: Pierwszy film z Maviciem Air. Kościółek w Redzie

Post autor: iKonrad »

kuczy pisze:iKonrad, Trochę Ci ułatwię.
Strefa MCTR jest od 0m nad ziemią, więc latając 10cm nad nią musisz mieć zgodę (wiem, brzmi co najmniej dziwnie, ale takie są zapisy). nie chodzi w nich o to żeby nękać ludzi, ale o to, że na 10cm może coś w sprzęcie nawalić i z 10cm może się zrobić 800m... - pamiętaj, że w lotnictwie dmucha się na zimne.

Dobra wiadomosć jest taka, że nie musisz "pisać" o zgodę. ściągasz na telefonie z androidem aplikację DroneRadar, i przed lotem ją odpalasz. masz trzy światła, zielone (nic nie musisz robić), czerwone (nie można latać) oraz właśnie u nas żółte - czyli "można ale....." - klikając na ikonkę "info" masz informacje gdzie jesteś i jakie warunki musisz spełnić. w naszym przypadku wystarczy, abyś przed lotem kliknął "Check-in" - potwierdził, że zapoznałeś się z ograniczeniami, pierwszy raz zaznaczasz wagę drona, można wpisac typ statku (MR MavicAir), czas latania (np godzinę) a następnie i to najważniejsze - zadzwonił na wieżę:
+48 261 268 888

Po zgoszeniu się wieży prosisz o zgodę na lot tam i tam (np w Redzie przy kościele) - ważne abyś mu powiedział, że już się zaznaczyłeś w droneradar - niby powinieneś PO uzyskaniu zgody, ale dzięki temu że masz już "kółeczko na mapie" wojsko wie gdzie to jest to miejsce bo można czasami tłumaczyć i tłumaczyć - a rozmowa powinna byc rzeczowa i krótka.
w 99,99% przypadków dostaniesz zgodę, bo lotnisko nie wydaje zgód tylko jak latają i mają ku temu powody i podstawy.
chyba 2x poproszono mnie o lot na niższym pułapie ze względu na właśnie przeloty samolotów.|
Pamiętaj, że latamy max 150m - powyżej już mogą latać awionetki i inne "dyngsy" ;)

Warto dzwonić, bo masz świadomość, że latasz legalnie. Mi się przydało w niby prostej sytuacji jak walnąłem w drona kolegi (niestety spadł i uległ uszkodzeniu), jako, że mam OC na drona stwierdziłem - ok sprawdzimy - zgłaszamy...
- Pierwsze pytanie ubezpieczalni to "czy lataliśmy mając zgodę lotniska" - a lot był niby niewinny, na łące z dala od ludzi itp.... - ale jakbym nie zadzwonił musiał bym oddawać ze swoich.

Pozdro.

PS - strefa rozciąga się od Władysławowa po Sopot - na mapie zobaczysz.
w Gdańsku masz cywilne - i tam są inne ograniczenia - też wszystko jest na mapie.

Na sam koniec odpalasz Facebooka i dodajesz się do grupy droniarzy z Trójmiasta:
https://www.facebook.com/groups/1274334009263093/ ;) ;)
Dzięki za odpowiedź i wyjaśnienie jak to wygląda w praktyce :) Aplikacja pobrana - dzisiaj planuję polatać sobie więc skorzystam.
ODPOWIEDZ