No i polatałem ;)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: No i polatałem ;)

Post autor: tombstone »

czy przetwornica impulsowa nie będzie wprowadzać dodatkowych zakłóceń ?
może lepiej stabilizator napięcia LM7805 ?
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: No i polatałem ;)

Post autor: kuczy »

tombstone pisze:może lepiej stabilizator napięcia LM7805
Stabilizator 7805 najczesciej masz w reglu i tam obnizenie napiecia zamienia sie w cieplo. Mozesz zastosowac 7805 wiekszej mocy, ale do tego wypadalo by dac 2x100nF oraz 2x jakiś elektrolit. Przetwornica ma taka przewage, ze ma o wiele wieksza sprawność od stabilizatora liniowego i mniej energii idzie w "gwizdek".

Ja swojego APMa zasilam.wlasnie w ten sposob i nie mialem nigdy problemow z zakloceniami. Dodalem co prawda elektrolit 330uF/6,3v na piny Apm ale tylko profilaktycznie jako dodatek extra.
Awatar użytkownika
celestin
Posty: 290
Rejestracja: poniedziałek 15 sie 2016, 19:17
Lokalizacja: Łódź

Re: No i polatałem ;)

Post autor: celestin »

Tak było u mnie nie tak dawno,model po upadku działa sprawnie :lol: ,strat w ludziach brak,spadł akurat za siatkę szkoły ale juz bylo po 18:xx..


Ostatnio zmieniony wtorek 20 wrz 2016, 06:12 przez celestin, łącznie zmieniany 1 raz.
Hubsan x4 H501SS - Standard,Biały. [MOD 5.8ghz]
https://youtu.be/YAfp-vapjiw 1812M


Eachine TYRO 99
https://www.youtube.com/watch?v=N_tWU10C2GM
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: No i polatałem ;)

Post autor: notgroove »

celestin pisze:Tak było u mnie nie tak dawno,model po upadku działa sprawnie :lol:
Więcej szczęścia niż rozumu :evil:
Dobrze że nikomu nie zrobiłeś krzywdy...

Zapoznaj się z przepisami zanim wpadniesz komuś na głowę i potem będziesz płakał w sądzie...
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
DronNOOB

Re: No i polatałem ;)

Post autor: DronNOOB »

Kod: Zaznacz cały

Więcej szczęścia niż rozumu
To coś waży nie cale 40 gr, widziałeś o tym? W przekątnej ma 15 cm. Nawet nie spada w dól a szybuje.
Jestem pierwszy kto na tym forum zwraca uwagę na bezpieczeństwo lotów, ale bez przesady mam taką zabawkę i wiem, że nawet celowo tym krzywdy nie zrobisz. Logikę włącz literuje czterdzieści gram, jak lata bez osłonek to jeszcze mniej.
Ostatnio zmieniony wtorek 20 wrz 2016, 07:34 przez DronNOOB, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: No i polatałem ;)

Post autor: Verid »

DronNOOB pisze: i wiem, że nawet celowo tym krzywdy nie zrobisz.
Spróbuj w oko.
Ten wredny...
DronNOOB

Re: No i polatałem ;)

Post autor: DronNOOB »

Ja myślę, że w klejnoty też by bolało z rozpędu po prostej, ale czy to coś zmienia? Nawet trawnik by nie skosiło by silniczki ma tak male i słabe ze zatrzymują się przy jednej nitce trawy ( sprawdzałem).
On napisał na głowę, a wiem że to coś nawet nie spada w dól po prostej.
wpadniesz komuś na głowę i potem będziesz płakał w sądzie...
Po prostu kolega, nie wiedział o jaką zabawkę chodził, a chciał skarcić z rana kogoś, i cale zamieszanie.
Ostatnio zmieniony wtorek 20 wrz 2016, 07:44 przez DronNOOB, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: No i polatałem ;)

Post autor: notgroove »

A jak by ci wpadło do wózka z dzieckiem lub na plac zabaw z dziećmi??

Sory ale ja bym takiemu nie podarował.
Teraz lata biedronką a potem zaczną spadać 250tki na pełnej piź....e.

Już samo latanie nad budynkami takim mikrusem to brak wyobraźni.

Nie chcę bić niepotrzebnie pianę ale tak jak pisał Verid...można zrobić i tym krzywde a i odpowiedzialność karna taka sama w razie jakiegoś incydentu.
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
DronNOOB

Re: No i polatałem ;)

Post autor: DronNOOB »

Kod: Zaznacz cały

Sory ale ja bym takiemu nie podarował.
Różnica taka, że Ty sadzać po Twoich postach poleciałeś by na policję bo obok Ciebie spadło coś o wadze 30-40 g.
Ja bym dałem kopa w tyłek z rozpędy. Moja metoda nauczyła by go więcej.
Przyznaj, że nie widziałeś, że to coś o rozmiarach 15 cm, a chciałeś zabłysnąć i tyle.
Co nie zmienia faktu, że należy zachować ostrożność przy lataniu byle czym, nawet samolocikiem a kartki papieru.
A jak by ci wpadło do wózka z dzieckiem lub na plac zabaw z dziećmi??
Nic by się nie stało, przeliteruje jeszcze raz nie cale czterdzieści gram. Fizyka, przelicz sobie opór powietrza, wagę i zrozumiesz, ze to nie spada a szybuje jak liść z drzewa.
Ostatnio zmieniony wtorek 20 wrz 2016, 07:52 przez DronNOOB, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: No i polatałem ;)

Post autor: Verid »

DronNOOB pisze:Ja myślę, że w klejnoty też by bolało z rozpędu po prostej, ale czy to coś zmienia?
Dla tych co nie mają niespecjalnie.
DronNOOB pisze:Moja metoda nauczyła by go więcej.
Twoja metoda skutkuje oskarżeniem o pobicie.
DronNOOB pisze:Przyznaj, że nie widziałeś, że to coś o rozmiarach 15 cm, a chciałeś zabłysnąć i tyle,
Skończ to tropicielstwo zanim ktoś sobie przypomni o twoich "rozbłyskach" tu i ówdzie. Dalsze dywagacje co kto chciał sugeruję prowadzić z notgroove na PW
Ten wredny...
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: No i polatałem ;)

Post autor: notgroove »

Bez przesady...

Ale fakt że krew mnie zalewa jak sprzedawcy w marketach pierniczą głupoty zainteresowanemu klientowi a tatusiowe latają nad placami zabaw.
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
DronNOOB

Re: No i polatałem ;)

Post autor: DronNOOB »

Kod: Zaznacz cały

Dla tych co nie mają niespecjalnie.
Nie wiem jak to jest.

Kod: Zaznacz cały

Twoja metoda skutkuje oskarżeniem o pobicie.
Na szczęście, doprowadzić z takim czymś sprawę do sądu, do prawomocnego wyroku skazującego na 99% nie dal by rady.

Kod: Zaznacz cały

Skończ to tropicielstwo zanim ktoś sobie przypomni o twoich "rozbłyskach" tu i ówdzie
Zgadzam się, nie nalezę do kółka wzajemnej adoracji. Myślę, że tema zamknięty z mojej strony.
a tatusiowe latają nad placami zabaw.
Zgadzam się w 100%
Przykład :

Obrazek


Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: No i polatałem ;)

Post autor: matulekpl »

Verid pisze:Skończ to tropicielstwo zanim ktoś sobie przypomni o twoich "rozbłyskach" tu i ówdzie.
spoko Verid;) czuwam i obserwuje:D

a mój filmik już dawałem tu?:P

Syma X8C headless zwariował i po ptoczi (ptoczi - z kaszubskiego ptak)...
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
celestin
Posty: 290
Rejestracja: poniedziałek 15 sie 2016, 19:17
Lokalizacja: Łódź

Re: No i polatałem ;)

Post autor: celestin »

@matulekpl ładny lot ;). Ależ dyskusja się zrobiła,naprawdę nie wiem co napisać,udanego wieczora życzę.
Hubsan x4 H501SS - Standard,Biały. [MOD 5.8ghz]
https://youtu.be/YAfp-vapjiw 1812M


Eachine TYRO 99
https://www.youtube.com/watch?v=N_tWU10C2GM
ODPOWIEDZ