Filmy na Dron Festiwal

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Kriskov
Posty: 83
Rejestracja: piątek 11 paź 2013, 07:18
Lokalizacja: Gdańsk

Filmy na Dron Festiwal

Post autor: Kriskov »

W 1 edycji Dron Festiwalu było około 70 filmów w 3 trzech kategoriach filmowych.
W tym roku są 2 kategorie dla uproszczenia.

Nie chce mi się wierzyć że jakoś zaprzestaliście kręcić filmy.
Ale w czymś jest problem i nie wiem w czym bo zgłoszeń jak na lekarstwo.

W poprzednim roku ogłosiliśmy wcześniej listę nagród i była ona całkiem ciekawa główna nagroda za 6 tys Walkera.
W 2 edycji nie będzie gorzej, będzie lepiej, zbieramy nagrody tworzymy listę, dodatkowo będę do wygrania szkolenia BVLOS które jak wiadomo nie są tanie (ok. 5 tys. zł) a obowiązkowe jak się chce zrobić uprawnienie.
http://dronfestiwal.pl/kurs-bvlos-za-film/

To apeluje do narodu o wrzucanie filmów!
Albo napiszcie proszę co was powstrzymuje przed tym może jest jakiś problem o którym nie wiemy?

http://dronfestiwal.pl/formularz-zgloszeniowy/
http://dronfestiwal.pl/
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Filmy na Dron Festiwal

Post autor: kamilborkowski »

Jakość, Panie, jakość mnie powstrzymuje :-D (a właściwie marność - marność nad marnościami i wszystko marność wśród moich produkcji)
No a tak na serio to jeszcze się pogoda na tyle nie poprawiła żeby zrobić jakieś sensowne podejście do nagrywania chyba. U mnie sprzęty się szykują na sezon więc może bym nawet zdążył coś nagrać przed festiwalem.
Nie wiem tylko czy jest sens wysyłać swój film jeśli mnie tam nie będzie i nie będę mógł w blasku fleszy odebrać głównej nagrody ;-)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Filmy na Dron Festiwal

Post autor: Verid »

Kriskov pisze:Nie chce mi się wierzyć że jakoś zaprzestaliście kręcić filmy.
Ale w czymś jest problem i nie wiem w czym bo zgłoszeń jak na lekarstwo.
Wystarczy przeanalizować filmy zgłoszone i zwycięskie z poprzedniej edycji (co w obecnej wpadło jeszcze nie patrzyłem) i powód stanie się jasny. W kategorii SCENES przeciętny amator z Ph albo samoróbką (o samolocie nie wspominając) nie ma czego szukać. Bez minimum hexy z nex'em w ogóle nie podchodź a i to będzie mało bez kilku lat praktyki w kadrowaniu, montażu itp żeby w ogóle trafić w okolice podium. Generalnie kategoria dla profesjonalistów, osób które w tym pracują.

Natomiast FUN został zdominowany przez wyścigowe i acro 250 i nielicznych (bo 250'tki proste w obsłudze nie są) pilotów którzy bardzo dobrze nimi latają. Znowu parapety odpadają bo dynamiką i efektem WOW do racera nie dojdą choćby pilot ELAPOR w powietrzu zagotował a okazjonalni poganiacze innych, mniej agresywnych konstrukcji również nie czują się na siłach by rywalizować z ujęciami a la wyścigi Jedi na speedbike'ach.

Z kolei oba powyższe plus liczba znajomych na FB decydują o chęci zgłoszenia na nagrodę publiczności. Nawet jeżeli nie latam 250 i nie jestem profi kamerunem to mając zasobne w znajomych konto na FB mogę próbować atakować bo a nuż zdobędę więcej "lajków" niż inni. Ale jeżeli znajomych mam 3 albo w ogóle konta na Ryjówce brak to do czego tu startować - zgłaszać aby zgłaszać? Szkoda zachodu.

Tyle moich odczuć i obserwacji w temacie.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Kriskov
Posty: 83
Rejestracja: piątek 11 paź 2013, 07:18
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Filmy na Dron Festiwal

Post autor: Kriskov »

Jakość nie ma znaczenia w kategorii FUN&STORIES - po to zrobiliśmy tą kategorię
Tu pasują każde filmy i te najbardziej odjechane z pędzących 250 albo ze skrzydełek itp.

Dorzuciliśmy do puli nagród - nagrodę dodatkową jaką są szkolenia BVLOS
http://dronfestiwal.pl/kurs-bvlos-za-film/
I tu się liczy czas im szybciej film będzie umieszczony na stronie dron festiwalu tym lepiej.
Liczy się liczba Lajków!

Podwójna korzyść film bierze udział tak naprawdę w 2 konkursach głównym w którym ma szanse na nagrody i piękną statuetkę,
zdjęcie statuetki i relacja z dron festiwalu 2015 tutaj:
http://dronfestiwal.pl/festiwal_2015/#!
i konkursie gdzie nagrodą jest kurs BVLOS

Sorki za tą marketingową gadkę, ale stworzyliśmy festiwal po to żeby na stałe wpisał się kalendarz imprez i żeby z roku na rok było coraz lepsze, droższe nagrody.

No to ponawiam pytanie czy oprócz jakości która jak pisałem nie ma znaczenia liczy się to coś, są jeszcze jakieś sugestię co do zgłoszeń filmów?

ps. Verid nie siej wrogiej propagandy :) ty jesteś w organizację wplątany
Awatar użytkownika
Arthor
Posty: 350
Rejestracja: piątek 06 lut 2015, 16:50
Lokalizacja: Antyle

Re: Filmy na Dron Festiwal

Post autor: Arthor »

Verid pisze:... - zgłaszać aby zgłaszać? Szkoda zachodu...
No i tu jest błąd w rozumowaniu. No właśnie zgłaszać, żeby zgłaszać.
Zapewne każdy z nas ma w szafie sporo GB nagranych, nieobrobionych filmów. Czekających na "kiedyś usiądę i to wszystko pomontuję". I to jest właśnie dobra okazja ku temu.
Okazja, żeby też pokazać znajomym swoje nagrania. Okazja, żeby te wszystkie godziny nagrań nie marnowały się gdzieś w zakamarkach dysków, tylko wreszcie ujrzały światło dzienne.
No i wreszcie okazja, żeby podszlifować warsztat postprodukcji. Pogoda jest jaka jest, można by rzec, wymarzona żeby nauczyć się obsługi jakiegoś programu montażowego, choćby prostego APP.

Lata temu miałem okres, że uczestniczyłem we wszystkich możliwych konkursach filmowych. Tworzyłem i wysyłałem dziesiątki filmików. Dużo nie wygrałem, raz zmywarkę, kilka razy parę stów. Na pewno niewspółmierne do włożonej pracy. Ale wspomnienia i zdobyta przy tym wiedza - bezcenne.

Dlatego zgłaszać aby zgłaszać. To Wam zaprocentuje w najmniej oczekiwanym momencie... :)
A co do jakości: zgłosiłem filmik do SCENES, mój pierwszy w życiu, kręcony składakiem z najtańszej chińszczyzny. A mimo to szykuję się na podium :-D
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Filmy na Dron Festiwal

Post autor: kamilborkowski »

Kriskov, tylko czy jest sens wysyłać jeśli nie będzie się na samym festiwalu?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Filmy na Dron Festiwal

Post autor: Verid »

Arthor pisze:No i tu jest błąd w rozumowaniu. No właśnie zgłaszać, żeby zgłaszać.
Zapewne każdy z nas ma w szafie sporo GB nagranych, nieobrobionych filmów. Czekających na "kiedyś usiądę i to wszystko pomontuję". I to jest właśnie dobra okazja ku temu.
Okazja, żeby też pokazać znajomym swoje nagrania. Okazja, żeby te wszystkie godziny nagrań nie marnowały się gdzieś w zakamarkach dysków, tylko wreszcie ujrzały światło dzienne.
No i wreszcie okazja, żeby podszlifować warsztat postprodukcji. Pogoda jest jaka jest, można by rzec, wymarzona żeby nauczyć się obsługi jakiegoś programu montażowego, choćby prostego APP.
Dwie rzeczy się tu nie spinają - jak wisi w zakamarkach dysku to znaczy że nie zasłużyło sobie by w pierwszej kolejności trafić do edycji i na YT. A skoro tak to tym bardziej nie zasługuje by się z tym pchać na konkurs. Okazja do szlifowania warsztatu jest niezależna od konkursu lub jego braku - właściwie to jest po każdym locie w którym nagrało się coś ciekawego. To o czym piszesz pasuje do zwykłego codziennego publikowania na YT nie zaś do stawania w szranki konkursu.
Arthor pisze:Lata temu miałem okres, że uczestniczyłem we wszystkich możliwych konkursach filmowych. Tworzyłem i wysyłałem dziesiątki filmików. Dużo nie wygrałem, raz zmywarkę, kilka razy parę stów. Na pewno niewspółmierne do włożonej pracy. Ale wspomnienia i zdobyta przy tym wiedza - bezcenne.
Widzisz, a ja wychodzę z założenia że jak pokazywać to pokazywać coś wartego pokazania. Czasy gdy po locie wrzucało się na YT wszystko co nagrywarka zarejestrowała, od startu do ladowania, dodając tylko napisy na początku i końcu w WMM już minęły.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Kriskov
Posty: 83
Rejestracja: piątek 11 paź 2013, 07:18
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Filmy na Dron Festiwal

Post autor: Kriskov »

Nie wiem co mam napisać. Dron Festiwal z założenia ma być czymś co funkcjonuje właściwie cały bo filmy są na kanale w jednym miejscu i można do nich wracać pokazywać znajomym nie trzeba ich szukać itp.
Przecież oglądamy filmy na necie 14 maja odbędzie się można powiedzieć podsumowanie wręczenie nagród, ciekawe prelekcje itp.
Dron Festiwal jest bezpośrednio związany z forum, organizowany przez ludzi z forum i dla nich.
Cały świat się organizuje robi imprezę za imprezą w naszej tematyce. Dlaczego mamy odstawać, ale to wymaga trochę pracy a właściwie ze strony organizatorów od zaje..... , ale ze strony forumowiczów przynajmniej zgłoszeń filmów.
Pytanie - czy warto wrzucić film?
:) Myślę że warto, z wielu przyczyn
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Filmy na Dron Festiwal

Post autor: jacekV »

Kriskov pisze: Albo napiszcie proszę co was powstrzymuje przed tym może jest jakiś problem o którym nie wiemy?
hmm, jakby Wam to delikatnie powiedzieć... WIELE osób zaprzestało (pełne embargo) jakiejkolwiek publikacji materiałów związanych z lotami ze względu na charakter lotów - odległość, stosowany link RC i V...
no i teraz to "delikatne" stwierdzenie... ze względu na ponadprzeciętną POPRAWNOŚĆ "prawną" buszujących tutaj i w necie osób.

Tak jak kiedyś wspominałem, na spotkaniach zamkniętych jak na Kaszubach czy w Goleszowie ostatnio, można się chwalić w gronie zaufanych osób.

P.S. Edyta :
Nie ma to nic wspólnego z idea DF i nie jest to krytyka świetnej inicjatywy, wymagającej zaangażowania i wysiłku wielu osób.
Podziwiam.
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
Arthor
Posty: 350
Rejestracja: piątek 06 lut 2015, 16:50
Lokalizacja: Antyle

Re: Filmy na Dron Festiwal

Post autor: Arthor »

Verid pisze:Dwie rzeczy się tu nie spinają - jak wisi w zakamarkach dysku to znaczy że nie zasłużyło sobie by w pierwszej kolejności trafić do edycji i na YT. A skoro tak to tym bardziej nie zasługuje by się z tym pchać na konkurs. Okazja do szlifowania warsztatu jest niezależna od konkursu lub jego braku - właściwie to jest po każdym locie w którym nagrało się coś ciekawego. To o czym piszesz pasuje do zwykłego codziennego publikowania na YT nie zaś do stawania w szranki konkursu.
Nie skomentuję tego, bo wtedy dyskusja mogłaby skręcić w niechcianą stronę. Może jak się pogoda poprawi, trochę słonka poświeci, to koledze Verid poprawi się humor i spojrzy na tą kwestię bardziej życzliwym okiem. Powiem tylko, że do końca terminu zgłoszeń jeszcze sporo czasu, więc jest szansa coś ładnego naskrobać.
kamilborkowski pisze:Kriskov, tylko czy jest sens wysyłać jeśli nie będzie się na samym festiwalu?
Mnie nie będzie, a film zgłosiłem. Nagrodę przyślą mi pocztą, a na kurs BVLOS umówię się mailowo ;-)

A co zrobić, żeby konkurs nie był zdominowany przez profesjonalistów lub wyczynowców? Są dwie metody:
1. Zmniejszyć pulę nagród. Wtedy po prostu nie będzie im się chciało startować i zostanie więcej miejsca dla nas;
2. Nagradzane nie tylko pierwsze 3 miejsca, ale powiedzmy do dziesiątego miejsca w każdej kategorii. Niech to będzie nawet biedra czy nano hexa z BG, ale żebyśmy wiedzieli, że nawet jak segment pro zagarnie podium, to dla nas coś jeszcze zostanie...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Filmy na Dron Festiwal

Post autor: Verid »

Arthor pisze:Nie skomentuję tego, bo wtedy dyskusja mogłaby skręcić w niechcianą stronę. Może jak się pogoda poprawi, trochę słonka poświeci, to koledze Verid poprawi się humor i spojrzy na tą kwestię bardziej życzliwym okiem. Powiem tylko, że do końca terminu zgłoszeń jeszcze sporo czasu, więc jest szansa coś ładnego naskrobać
Czyli najwyraźniej nie zrozumieliśmy się. Nie chodzi mi o publikowanie ogólnie bo to robię jak tylko trafi się okazja polatać - czy dlatego że trafiło się coś ciekawego/ładnego przed obiektyw czy tez by udokumentować udane spotkanie ze znajomymi, nawet jeżeli jedyne co się nagrało to gleba na ułamek sekundy przed kretem. Ale wystawienie materiału do konkursu w określonej kategorii gdzie obowiązują pewne kryteria oceniania to zupełnie inna śpiewka. Wystawianie roztelepanego materiału z Mobiusa czy Xiaomki do kategorii SCENES gdzie startują ludzie z latającymi lustrami czy wystawianie filmiku z bujaniem się nad pustym polem (mimo ze to dla mnie FUN) w szranki z wyścigami Jedi ma mniej więcej taki sens jak startowanie maluchem na 3 kołach w F1. I sądząc po tym że ten temat powstał nie jestem w tym odczuciu osamotniony.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Kriskov
Posty: 83
Rejestracja: piątek 11 paź 2013, 07:18
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Filmy na Dron Festiwal

Post autor: Kriskov »

oj nie brzmi to wszystko za dobrze, jak wspomniałem wcześniej jakoś w innych częściach świata potrafią ludzie brać udział w podobnych konkursach, szkoda że u nas wszystko szło w dobrym kierunku i teraz się cofa.
Potencjał tego forum wydawał się przynajmniej mi na tyle duży że taki pomysł powstał w naszych głowach i nie liczyliśmy na filmy z poza forum ale w 1 edycji jak umieściliśmy info o konkursie w jednym portalu zagranicznym to zgłoszeń filmów było 7.
W tym roku jeszcze tego nie robiliśmy bo liczyłem na to że wpierw u nas się ruszy.

Zobaczymy mam nadzieję że jednak się ruszycie do zgłoszeń, i że ta dyskusja miała jakiś dobry skutek (nie mylić z dobrą zmianą!)
Awatar użytkownika
Kriskov
Posty: 83
Rejestracja: piątek 11 paź 2013, 07:18
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Filmy na Dron Festiwal

Post autor: Kriskov »

Jednak się ruszyło ze zgłoszeniami filmów, super że możemy to rozbujać!
Jeśli, a jak myślę to wasza inicjatywa to super chcemy więcej i więcej
Dziękuję Wszystkim którzy zrozumieli że warto zgłaszać filmy
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Re: Filmy na Dron Festiwal

Post autor: Rybskee »

Póki co pogoda mierna to nie ma co. Czekam na wypas słońce to liczę na to, że uda się coś zmontować ;)
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Filmy na Dron Festiwal

Post autor: krall »

Popatrzcie na to inaczej:
To konkurs, jedyny w Polsce, nie wiem czy jeszcze jedyny w Europie.
Sam fakt brania udziału, jakby nie było w czymś prestiżowym, jest już wartością samą w sobie.
Jest szansa zaistnieć ze swoimi lotami/produkcją/pomysłem/kawałkiem siebie w innym środowisku. Ubiegłoroczne filmy, konkurs filmowy - dotarł w różne miejsca, ludzie z różnych środowisk to oglądali i odbiór był pozytywny - ogólnie, całości.
Fakt - wygrać musi najlepszy - ale to tylko ma Was zmotywować do przyłożenia się.
Aktualnie filmy np. z popularnego Phantoma3 mają tak dobrą jakość, że konkursowy film to tylko kwestia pomysłu i montażu. Widziałem w ciągu ostatnich miesięcy masę Waszych filmów w bardzo dobrej jakości, z dobrymi ujęciami. I gdzie one teraz są, dlaczego nie na konkursie?
A już osobną kategorią jest Fun&Stories - tu szansę ma każdy, nawet ten z trzęsącym materiałem. Prawie każdy ma w teraz 250-tce czy "skrzydle" coś HD a niektóre akcje są naprawdę niezłe...
Trzeba mieć tylko pomysł na film, wykazać się kreatywnością, poczuciem humoru, itp.
Tego również Wam nie brakuje. Trzeba tylko zabić lenia i poświęcić trochę czasu na montaż. Warto - choćby dla własnej satysfakcji - wysiłek na pewno się opłaci.
Pokażcie je wszystkim na konkursie... Dodam, że w dniu festiwalu wszystkie filmy są puszczane w pętli na dużej, prawdziwej sali kinowej. Każdy Wasz film na dużym ekranie! A sala kinowa w ub.r. była oblegana...
Także Panowie i Panie: do dzieła! :-D
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
ODPOWIEDZ