Sarny z QAV 250

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

valoos
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 14 lut 2013, 16:08
Lokalizacja: Poznań

Re: Sarny z QAV 250

Post autor: valoos »

"W 3 sekundzie słychać strzały ... " ;)

Edit:
Konsekwencja prawna artykułu przytoczonego przez kolegę bagger (art. 6 ust. 2 podpunkt 9)

"Art. 7. 1. Zwierzę traktowane w sposób określony w art. 6 ust. 2 może być czasowo odebrane właścicielowi lub opiekunowi na podstawie decyzji wójta (burmistrza, prezydenta miasta) właściwego ze względu na miejsce pobytu zwierzęcia i przekazane:
1) schronisku dla zwierząt, jeżeli jest to zwierzę domowe lub laboratoryjne, lub
2) gospodarstwu rolnemu wskazanemu przez wójta (burmistrza, prezydenta miasta), jeżeli jest to zwierzę gospodarskie, lub
3) ogrodowi zoologicznemu lub schronisku dla zwierząt, jeżeli jest to zwierzę wykorzystywane do celów rozrywkowych, widowiskowych, filmowych, sportowych lub utrzymywane w ogrodach zoologicznych."

Jesteście przekonani, że cytowany fragment tyczy się tych saren? Chyba, że punktem zaczepienia będzie tu podpunkt 3 ..."jeżeli to zwierze jest wykorzystywane do celów (...) filmowych (...)" :mrgreen:

Lubię dziką przyrodę, ale ekoterroryzmu nie trawię...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Sarny z QAV 250

Post autor: Verid »

Słyszałeś adkuba? Sarny ci zabiorą i nad czym będziesz latał?
valoos pisze:Lubię dziką przyrodę, ale ekoterroryzmu nie trawię...
:mrgreen:
Ten wredny...
adkuba
Posty: 83
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 20:12
Lokalizacja: Poznań okolice
Kontakt:

Re: Sarny z QAV 250

Post autor: adkuba »

Verid pisze:Słyszałeś adkuba? Sarny ci zabiorą nad czym będziesz latał?
chyba w schronisku sie nie zmieszczą

Matko jaka burza. Czy zawsze wszystko musi być źle? Mamy piękne ujęcia a zapewniam was że sarnom nic się nie stało. Zresztą po chwili wróciły na to samo miejsce. Dodam jeszcze ze nie latam nad nimi regularnie. Był to pierwszy i prawdopodobnie ostatni raz.

A co mną kierowało? Na pewno nie chęć skrzywdzenia tych zwierząt. Wszystko było dobrze zaplanowane. Jak widzicie w pobliżu nie ma żadnej ruchliwej drogi, dookoła tylko las. Zdecydowałem sie bliżej polatać koło tych zwierząt, ponieważ wiem (mówiąc nie skromnie) że mam wystarczające doświadczenie, a sprzęt jest sprawdzony.

A sadyzm, no to już chyba trochę przesadzone.

Szanuję oczywiście poglądy innych i proszę nie kłućmy się już bo jak sami widzicie to wcale nie ma sensu.

I błagam przestańcie cytować te ustawy bo to jest już trochę śmieszne.

PS
Dziękuję za miłe słowa :-)
Awatar użytkownika
automaciek
Posty: 1035
Rejestracja: wtorek 16 paź 2012, 08:03
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Re: Sarny z QAV 250

Post autor: automaciek »

Jak quadem albo krosem rycza po lesie, myśliwi do dzikow z broni palnej strzelaja to cacy? A jak kolega biegnące sarny sfilmował to "be"? Przecież i tak biegaja.... A jak taka sarna zamachowiec https://www.youtube.com/watch?v=5aQGp4WpbfA chce człowieka skrzywdzić to co powiecie?? Tylko 1 sekunda na reakcję, hamowanie i unik. Nadal słodkie i niewinne?
Zapraszam na: http://automaciek.webhop.net oraz na miniblog modelarza: http://automaciek1.esy.es/
Nowy członek rodziny : PENTAX K-S2 https://www.flickr.com/photos/141377769@N08/
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Re: Sarny z QAV 250

Post autor: jelcyn »

Podejście do sprawy może szybko się zmienić gdy jadąc na miejscówkę do latania z prędkością 20km/h przez las, sarna wpadnie komuś pod lub na samochód. Miałem taką sytuację, tyle że cudem wyhamowałem. Przed 8 rano ciągle widzę stada przecinające moją drogę na lotnisko. Pożywiają się pączkami drzew z pobliskich sadów. Ogrodnik chętnie opłaciłby takiego latacza, ale za pewne szybko sarny przestały by się kopterka obawiać.
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sarny z QAV 250

Post autor: NeXuS »

Nowy sposób na letni dorobek - straszak RC szkodników w sadzie ;-) W sadach czereśniowych od wschodu słońca strzelają lub drą ryja na ptaki, żeby nie zżerały owoców. Ciekawe czy to też podpada pod artykuł o znęcaniu się nad zwierzętami przez złośliwe straszenie :lol:
Awatar użytkownika
Rrafał
Posty: 33
Rejestracja: sobota 25 kwie 2015, 20:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Sarny z QAV 250

Post autor: Rrafał »

Swoją drogą też miałem przyjemność latać nad poznańskimi sarnami. Na samolot 70cm rozpiętości w ogóle nie zwracały uwagi, spokojnie szły w jednym kierunku.
Lucfindal
Posty: 269
Rejestracja: środa 20 sie 2014, 23:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: Sarny z QAV 250

Post autor: Lucfindal »

To ja dodam, że to forum czyta również 'nieopierzona' moralnie młodzież. Wnioski na przyszłość wyciągnijcie sami.
ODPOWIEDZ