Film forumowy rc-fpv.pl 2014.A

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: From_heaven »

No dobra, jeśli więc zakładamy, że to film pod tytułem Polska okiem modelarzy, to się zgadzam, że kryterium powinna być "ciekawość" materiału a nie jego walory ogólno estetyczne.

Po prostu dyskusja zaczęła się od tego, że podekscytowani filmem Wiśni chcielibyśmy zrobić podobny, ale z obszerniejszego materiału.

Czyli zmieniamy temat filmu i idziemy do przodu.
Tak jak ktoś to już napisał wcześniej, film nie może być nudny, więc i selekcja powinna być dosyć mocna.
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

Dokładnie, dużo dużo dynamiki, taki filmik może trwać ładne kilka minut i wciskać w fotel.
Doczekać się nie mogę, co nagrało się z mobiusa który był tu na nosie:
Obrazek
^ sens tylko w postępie ^
kondiz
Posty: 1731
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 09:14
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław

Post autor: kondiz »

To gdzie wklejamy filmy? :lol:
Konrad
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

No mój atak X-9 na drzewo się nada :)
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Jeden z lepszych ataków to na dom Kralla jakaś pianka chciała wlecieć przez okno ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Air
Posty: 543
Rejestracja: piątek 27 lip 2012, 14:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Air »

Na takie filmy jest określona recepta - nie ilość (długość), a jakość. Krótkie, dynamiczne ujęcia. Jeśli jest podkład muzyczny, to wideo musi współgrać z muzyką (więc to już osoba dysponująca dobrym uchem musi montować). Materiał musi trzymać określone parametry (ilość klatek, rozdzielczość), bo montażysta dostanie ku.. nerwicy. Poza tym jak to ma być film forumowy to ekipa powinna się ustawić i skręcić coś w stylu:





To znacznie ciekawsze niż loty 'jednoosobowe' choćby nie wiem jaką lustrzanką kręcone, więc GoPro? Mobius? Jak najbardziej!

PS.: Kumpel mi coś takiego z imprezy jaką organizowałem montował - może nie koniecznie na temat, ale ujęcia z Hornetów RC Concept są ;) - uważam, że wyszło zacnie i film spełnia wszystkie kryteria, o których mówię (samemu też trochę montuję, ale już nie będę się chwalił ;)

Moje DRONY: Y6 copter, ST-330 glider, bezzałogowy helikopterek meteorologiczny "Putas"
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Nie no - "spotkaniowe" filmiki, jak są ujęcia z kilku kamer w powietrzu i najlepiej jeszcze jednej (lub więcej) na ziemi to w ogóle wymiatają. Jak do tego dołożyć wprawnego montażystę który to wszystko zgrabnie pozbiera do kupy i opatrzy muzyczką to już w ogóle rewelka.

Co do montażu kolegi - trochę przegiął ze skakaniem obrazu. Szczególnie pod koniec.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
L.mArK
Posty: 687
Rejestracja: wtorek 16 lip 2013, 22:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: L.mArK »

Moim zdaniem minimalne wymagania co do jakości obrazu to brak jello i 1080p 30 kl/s (oprócz nagrań z OSD)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Obniżyłbym to do 720p - GP2 nie daje 50 klatek w fullHD a do spowolnień to się przydaje..
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Stwierdzam, że zdjecia w własnym cieniem na ziemi cą całkiem fajne :)
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
poland
Posty: 132
Rejestracja: niedziela 05 sty 2014, 14:05
Lokalizacja: małopolska

Post autor: poland »

From_heaven pisze: Jeżeli film ma być rzeczywiście wizytówką, czymś wyjątkowym, to niestety odrzuciłbym nagrania z gopro.

Dziwny z Ciebie człowiek heaven. Gopro Ci nie pasi. W innym temacie dającą fantastyczny obraz HDR-PJ740VE nazwałeś chłamem za przetwornik wielkości paznokcia (co nie ma większego znaczenia przy nagrywaniu w świetle dziennym). W jeszcze innym udowadniasz Ivanowi że NEX (z o dziwo wielkim przetwornikiem APSC) to szmelc... (???)
Dobrze że zmieniłeś zdanie bo tak aby sprostać Twoim wymaganiom materiały do filmiku forumowego wszystkie musiały by być kręcone Red-ami. ;-)

Wracając do filmiku to ciężko będzie pogodzić ładne, spokojne ujęcia pięknych miejsc wymagających raczej spokojnej muzy z równie ciekawymi ale dynamicznymi scenami do których aż się prosi jakiś szybki kawałek.
Myślę że montażysta będzie tu miał nie lada wyzwanie.
Stwierdzam, że zdjecia w własnym cieniem na ziemi cą całkiem fajne :)
Mnie też się takie podobają. tutaj z ostatniego lotu;
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Tylko że tu należałoby określić CO tak naprawdę chcemy na tej składance. Jeżeli ma być to filmik z nastawieniem na hobby to pasują bardziej ujęcia szybkie, z cieniem, z kilkoma latałkami, z kretami itd. Jeżeli chcemy robić coś podobnego do "Polska jest piękna" czyli każdy "promuje" (sam lub z kolegami) kawałek gdzie mieszka to raczej wolniejsze i dłuższe ujęcia.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Dexx
Posty: 559
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 14:28
Lokalizacja: Opole

Post autor: Dexx »

Verid pisze:Tylko że tu należałoby określić CO tak naprawdę chcemy na tej składance. Jeżeli ma być to filmik z nastawieniem na hobby to pasują bardziej ujęcia szybkie, z cieniem, z kilkoma latałkami, z kretami itd. Jeżeli chcemy robić coś podobnego do "Polska jest piękna" czyli każdy "promuje" (sam lub z kolegami) kawałek gdzie mieszka to raczej wolniejsze i dłuższe ujęcia.
No to z twojej wypowiedzi wynika, że mamy do wyboru:
a) Promujemy FPV
b) Promujemy krajobrazy (nie koniecznie polskie bo nie wszyscy użytkownicy tego forum mieszkają w Polsce).

Jak dla mnie odpowiedź narzuca się sama, ale nie będę wam podpowiadał :-P
Uka
Posty: 339
Rejestracja: niedziela 17 lis 2013, 19:57
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Uka »

Moja propozycja to wyjście do ludzi..

Przykład, widzimy uśmiechniętych ludzi, którzy machają do coptera, który do nich macha.

Kogo interesuje grupa facetów siedząca na krzesełkach na łące? Porywające jak wędkarstwo..



Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ładziak »

Przecież jedno nie wyklucza drugiego. Biorąc pierwszy lepszy dubstep można wykorzystać spokojne fragmenty jako podkład do ujęć widokowych i ostre fragmenty do dynamicznych ujęć FPV. A jeszcze lepiej przeżywający renesans drum'n'bass :-)
ODPOWIEDZ