Film forumowy rc-fpv.pl 2014.A

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Film forumowy rc-fpv.pl 2014.A

Post autor: krall »

Kontynuując dyskusję na temat filmu z lotu naszych ptaków, znaczy modeli ;-) z innego wątku proszę tu pisać Wasze sugestie, propozycję na temat powstania takiego filmu.
Moim zdaniem trzeba ustalić:
- kto się tym zajmie (zbiór materiałów, montaż - jeśli będzie więcej chętnych to może ankieta) i w jakim terminie
- jakie są kryteria wyboru materiałów do filmu
- jaki jest termin nadsyłania prac
- jaki jest cel powstania filmu, kwestia praw autorskich
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: From_heaven »

Myślę, że cel jest szczytny :-D

W pierwszej kolejności trzeba by rozważyć kwestie techniczne. Jeżeli film ma być rzeczywiście wizytówką, czymś wyjątkowym, to niestety odrzuciłbym nagrania z gopro.

Druga sprawa to kompresja i przesyłanie materiałów tak, żeby nie traciły na jakości. Myślę, że materiał powinien być surowy z kamery, a osoba montująca we własnym zakresie zrobi już korekcję barwną i stabilizację. Czyli chyba najlepiej jeśli ktoś, kto wysyła materiał sam wytnie najlepsze wg niego ujęcia. Czy jest jakiś prosty program, który może przyciąć plik i zapisać go bez rekompresji?
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Lotnik54 »

Wg mnie należałoby użyć wszystkich fajnych ujęć bez względu na sprzęt jakim były wykonane, pod warunkiem jednak formatu 1080p co najmniej 25 kl/s. i braku jello.
Filmy mają reprezentować modelarzy amatorów, a nie profi filmowców. Najważniesza powinna być kwestia ciekawie pokazanego, fajnego miejsca w kraju. Takie jest moje zdanie.
PS:- Prawa autorskie - myślę, że bez jakichś specjalnych restrykcji, czyli wolno wykorzysrywać pod warunkiem podania autora zdjęć.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Rybskee »

Lotnik54 ma rację, po co dawać nagrania prosów którzy mają niewiele wspólnego z modelarstwem i tym hobby, tylko są zjedzeni przez komerchę :-D
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Wyeliminuj nagrania z GoPro i Mobiusów to zostanie ci garstka kopterowców z ultra ciężkimi maszynami z których zaledwie kilku będzie skłonnych podzielić się nagraniami non profit. Jeżeli hexa z nex'em (lub co większe) ma być wizytówką forum to to forum właśnie przestało być hobbystyczne.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Też myślę że powinien być użyty każdego rodzaju materiał, łącznie z przekazami live z OSD. W takiej estetyce bym to widział, to kwestia tylko zamysłu reżyserskiego i wprawnych palców montera :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
czak45
Posty: 818
Rejestracja: czwartek 14 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: czak45 »

Rurek pisze:Też myślę że powinien być użyty każdego rodzaju materiał, łącznie z przekazami live z OSD. W takiej estetyce bym to widział, to kwestia tylko zamysłu reżyserskiego i wprawnych palców montera :-)
Podpisuje się, był z tamtego roku i bardzo mi się podobał - świetnie dobrana muzyka.
Niech będzie szorstko i hardcorowo.

Film z pięknymi widoczkami w jakość "SUPER HD" nic nie mówi o lataniu FPV.
Ktoś kto to będzie oglądał i nie zna się na RC to nawet nie będzie wiedział jak to jest nagrane.
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

Filmy są fajne jak nie są nudne, musi się dziać.
^ sens tylko w postępie ^
Awatar użytkownika
Dexx
Posty: 559
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 14:28
Lokalizacja: Opole

Post autor: Dexx »

A ja chętnie zobaczył bym na takim filmie też krety, bo to nierozłączna część tego hobby :mrgreen: bo właśnie dlatego bardzo lubię filmy kręcone przez ekipę z Flite Testu (np. jeden pierwszy z odcinków zatytułowany Fiberglass Fox).
Początkującym i wydaje mi się, że przeciętnym modelarzom bliżej do pogromców kretów, niż do ludzi kręcących na jakimś pro sprzęcie.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

- kto się tym zajmie (zbiór materiałów, montaż - jeśli będzie więcej chętnych to może ankieta) i w jakim terminie
Ci co na forum zasłynęli że umieją póki co siedzą cicho - miejmy nadzieję że się podejmą...
- jakie są kryteria wyboru materiałów do filmu
Każdy ma w okolicy coś ciekawego, może nawet charakterystycznego. Słoneczny dzień, mało wiatru i nawet z PZ0420 można coś ciekawego nagrać.
- jaki jest termin nadsyłania prac
Sądzę że na jesieni będzie najrozsądniej żeby na Święta/Nowy Rok było a przez wakacje jest największa szansa nazbierać ujęć.
- jaki jest cel powstania filmu, kwestia praw autorskich
Cel? Pokazanie naszego hobby w wielu aspektach - nie tylko kameruńskim.
Licencja....hmmm, może CC-BY-NC-SA? Pytanie czy wszyscy się zgodzą...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Verid pisze:
- jaki jest cel powstania filmu, kwestia praw autorskich
Cel? Pokazanie naszego hobby w wielu aspektach - nie tylko kameruńskim.
Licencja....hmmm, może CC-BY-NC-SA? Pytanie czy wszyscy się zgodzą...
Moim zdaniem taka licencja jest najsensowniejsza i wyklucza późniejsze "obrażanie się" itp.
Jeśli ktoś nie chce udostępnić na takiej licencji to trudno
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
Freddie Chopin
Posty: 337
Rejestracja: sobota 11 sty 2014, 13:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: Freddie Chopin »

czak45 pisze:był z tamtego roku i bardzo mi się podobał
A gdzie można znaleźć filmik z tamtego roku? Bo szukam szukam i nic... Może przydałoby się go gdzieś przykleić?
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
przynenta
Posty: 529
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 18:46
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: przynenta »

ExcellentObrazek
Pozdrawiam

Tomek
Taranis x9d; PhoenixRC; AeroSIM, Blade mCPx;Copter 450 V2 SE 3G, Hexa Taror 690, Quadrocopter Tarot oraz dużo za dużo
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

Muahahaha :D
Moje to jest to co hexa spada poziomo w dół na minimalnych obrotach i się odbija od gleby - test szybkiego zejścia i podwozia rurkowego - niezniszczalne :P

Wkrótce bede mial filmik z mobiusa jak cruserem latam "ryzykownie" tuż nad człowiekami, ryzyko, adrenalinka i dynamiczne zapitalanie szybko i nisko, dokładnie takie jakie chce sie oglądać a jakie się hejtuje, że złe i niedobre ;) przekażę komuś kto będzie składał.

Jeden ze spokojniejszych przelotów ;)
Obrazek

PS - nie próbujcie w domu, trzeba mieć nalotu fiu fiu... :-P
^ sens tylko w postępie ^
ODPOWIEDZ