Film forumowy rc-fpv.pl 2014.A

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Mój bardzo stary film, ale widać koncepcję jak można w rytm zmontować i umieścić dynamiczne ujęcia, krajobrazy, trochę efektów i "smaczków" (cień koptera, machnięcie ręką) W tej stylistyce bym widział nasz forumowy film. Taki bardziej 4fun i trochę teledyskowy - kalejdoskop niż jaranie się stabilnym ujęciem z reklamy...wiecie o co mi chodzi. spróbujcie sobie w głowach wyobrazić swoje fajne ujęcia wsadzone w tę estetykę z mojego filmidła.
Moim zdaniem techniczna jakość wysublimowana (1080p w 60fps :shock: ) ma trzeciorzędne znaczenie, liczy się jakość pomysłu na ujęcie :-) w naszym filmie. I przede wszystkim smak i gust osoby która będzie składać. Jak widać z kilkunastu minut jednego pobytu na łące udało mi się złożyć prawie fajny film.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: IvanM »

Air pisze:PS.: Kumpel mi coś takiego z imprezy jaką organizowałem montował - może nie koniecznie na temat, ale ujęcia z Hornetów RC Concept są ;) - uważam, że wyszło zacnie i film spełnia wszystkie kryteria, o których mówię ...
Wiem, że moda się zmienia i młodzi ludzie oszałamiani są mruganiem z każdej strony - ale czy aż TAK? W tym filmie jest sztucznie dorabiane wszystko, co normalnie uważane jest za błąd sztuki operatorskiej. Fatalnie zawężony zakres dynamiczny powodujący na jednej stronie połowa obrazu zanika w czerni a na drugiej absolutne przepalenia. Do tego ciągle wnerwiające sztuczne mruganie. Sztuczna winieta i sztuczne rozmycie krawędzi kadru.
Gdzieś na 1:40 chciałem się już wyłączyć bo pojawiło się tyle sztucznego merdania, ze oglądanie dalej grozi słabszym osobom atakiem epilepsji. I tu pojawiają się loga sponsorów, które jednak nie potrafią się pokazać normalnie - bo muszą przecież też merdać pod ostrą muzykę.
Dla mnie jest to nie strawne.
Jeżeli ktoś potrafi, to sfilmuje kadr, który sam w sobie jest atrakcyjny a obroni się. Walenie wszystkimi efektami które program wypluje i używanie muzyki jako najważniejszego wyznacznika by mrugać w jej takt... to tylko maskowanie tego, że surowy materiał jest nieatrakcyjny.
Odbieram takie takie "upiększanie" filmu podobnie jak upiększanie kobiety takim make upem:
Obrazek
Ostatnio zmieniony środa 12 mar 2014, 14:45 przez IvanM, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

Skoro kilka osób przejawia umiejętności montażowe, może najzdrowiej byłoby udostępnić userom ftp'a wgrać tam materiały z lotów, każdy mógłby pobrać i zrobić po swojemu, udostępnić i w postaci ankiety byłoby ocenianie który klip najlepiej się podoba, mamy wygrany klip.
Hm?
^ sens tylko w postępie ^
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Dynamiczne i ciekawe musi być, ja coś takiego zmajstrowałem kiedyś w rytm muzyki:

Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Air
Posty: 543
Rejestracja: piątek 27 lip 2012, 14:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Air »

O gustach się nie dyskutuje - to akurat była taka dość z mocnym akcentem impreza i wg mnie jako zamawiającego efekt finalny filmu bardzo dobrze odzwierciedla jej charakter. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby było marzycielsko i pastelowo ;) chodzi mi raczej o ogólny zamysł, że w takim filmie musi się coś dziać.

PS.: To jeszcze film z poprzedniej imprezy, który tym razem sam montowałem:


Zaznaczam, że w obu przypadkach materiał był montowany z ujęć nagranych przez różne, niezależne osoby, nie było profesjonalnej ekipy, która by z konkretnym planem i zamysłem na efekt finalny kręciła ujęcia - szewc (montażysta wideo) jak wiadomo kraje, tak jak mu materiału staje :) I to też trzeba mieć na uwadze przy realizacji takiego filmu FPV. Te z Team Echelon (i z Team Blacksheep choć w mniejszym stopniu bo to jednak trochę inny profil materiału) są wg mnie wzorowe.
Moje DRONY: Y6 copter, ST-330 glider, bezzałogowy helikopterek meteorologiczny "Putas"
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: IvanM »

Air pisze:O gustach się nie dyskutuje - to akurat była taka dość z mocnym akcentem impreza i wg mnie jako zamawiającego efekt finalny filmu bardzo dobrze odzwierciedla jej charakter.
Spoko - jesteś zamawiający i jesteś zadowolony. Nie bronię ci. Wypowiadam się jako widz i jako widz męczę się, bo ponakładane efekciarstwo zasłania mi imprezę.
Na mój gust, jest to odzwierciedlenie wrażeń epileptyka na narkotykach.
Air pisze:chodzi mi raczej o ogólny zamysł, że w takim filmie musi się coś dziać.
Dokładnie o to samo chodzi mnie. Dla tego nie znoszę, kiedy montażysta rezygnuje ze swojego najważniejszego zadania którym jest decyzja gdzie zrobić sklejkę i co skleić z czym - całkowicie oddając to zadanie dominującej całości muzyce, która zostaje tym ważniejsza od imprezy.
I jeszcze gorzej, jak nadal brakuje mu akcji, więc by "coś się działo" - zacznie z nakładaniem mrugań, rozbłysków i wszystkiego co uda mu się jeszcze wepchnąć.
W filmie - tak jak w wielu innych dziedzinach uważa się coś jest doskonałe wtedy, kiedy nic już nie można odebrać. Nie wtedy, kiedy już nic nie można dołożyć.
Awatar użytkownika
prezes50
Posty: 160
Rejestracja: poniedziałek 15 lip 2013, 22:22
Lokalizacja: Chodzież

Post autor: prezes50 »

To moze i ja dodam tez filmik od siebie :) jest 720
Pozdrawiam Sławek
Awatar użytkownika
Jarlist
Posty: 882
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 20:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Jarlist »

Trzeba zróżnicować materiał, trochę z ziemi, trochę z powietrza ;-) No i może coś ze zlotów?























Jarek
King44
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 27 mar 2014, 15:03
Lokalizacja: Makom Cadik

Post autor: King44 »

fajny samolot z redbulla
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Rybskee »

https://www.youtube.com/watch?v=M8iLkvmseyI

aaaa może coś się nada ;D Filmowiec ze mnie żaden. Mam nieokrojone videło na dysku. Jutjub zjadł mi jakość.
Awatar użytkownika
Myszon
Posty: 1054
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Myszon »

Rybskee pisze:https://www.youtube.com/watch?v=M8iLkvmseyI

aaaa może coś się nada ;D Filmowiec ze mnie żaden. Mam nieokrojone videło na dysku. Jutjub zjadł mi jakość.
Rybskee - wymiatasz przyjacielu :-D
Ukończył Szkołę Latania San Andreas
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

Rybskee pisze:https://www.youtube.com/watch?v=M8iLkvmseyI

aaaa może coś się nada ;D Filmowiec ze mnie żaden. Mam nieokrojone videło na dysku. Jutjub zjadł mi jakość.
Po charakterystyce lotu widać jak by go coś mocno stabilizowało :P
Dobre nagranie, jeszcze więcej akro na low pass i będzie jeszcze mocniej :P
^ sens tylko w postępie ^
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Rybskee »

Latam bez żadnej stabilizacji, miejscami warp +5%.
Dzięki Myszon :)
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Post autor: Bambi_461 »

Całkiem,całkiem :-D
Latasz na "narrow" czy prostujesz f-eye ? Narrow mi ostatnio bardziej podchodzi.
A za megapixy żółta kartka - dla YT, oczywiście :evil:
Pozdrawiam, Jacek
ODPOWIEDZ