Lot nad Lipcami i Św. Wojciechem

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Lot nad Lipcami i Św. Wojciechem

Post autor: Keri »

Z braku śmigła APC 11x5,5 przyciąłem 13x4 do 11'. Obawiałem się czy szersze końce łopat nie będą przyczyną większego poboru prądu ale był znaaacząco większy. Latało się super co widać na fotkach ;-)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
stoję w centrum fotki - tu gdzie ta niewidoczna, czerwona kropka :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

No słitaśne foteczki. Tylko jedna sugestia - nie szlajaj się zbyt wysoko w tym miejscu. "Duże" tam się szwendają a cholery ciche są i znienacka potrafią zajść.
Ten wredny...
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Keri »

Verid pisze:"Duże" tam się szwendają a cholery ciche są i znienacka potrafią zajść.
Nie na takiej wysokości :mrgreen:. Mam tu ranczo - fotka 4ta - od dziestu lat więc teren rozpoznany. Poza tym nie są to loty FPV więc ogarniam wszystko dookoła ;-)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

No jak to nie było FPV to tym bardziej gratki - klasycznie pocisnąć do "puchatego" to niezły wynik.
Ten wredny...
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Keri »

Verid pisze:No jak to nie było FPV to tym bardziej gratki - klasycznie pocisnąć do "puchatego" to niezły wynik.
Nie ma czym się chwalić - chmurki były nisko - 640m. Film będzie pózniej bo podłożyłem muzykę z youtube, a to trwa nawet dwa dni.
EDIT: film wstawiam tu by nie pisać nowego tematu w dziale filmy...
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

No pięknie :-) Ładna pogoda, słoneczko , chmurki niziutko.Pogoda wymarzona do latania. Piękny filmik. :-)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: krall »

Keri,

zdjęcia ładne ale miejsce....
Nie chciałem się odzywać aż zadzwonił do mnie dziś kolega, który pracuje w PAŻP i przeglądał dziś nasze forum - m.in. Twoje zdjęcia i mówi mi wprost "to jest kryminał" - podpada pod "stwarzanie zagrożenia w ruchu lotniczym".
Podałeś wysokość, miejsce (nie tylko CTR ale strefa ścieżki podejścia), nawet swoją działkę.
Powiedział, że w zasadzie ma wręcz obowiązek donieść swoim przełożonym o tym, że zobaczył naruszenie przepisów lotniczych.

Nikt z nas nie jest święty ale proszę Was o zdrowy rozsądek - nasze forum nie tylko oglądają nasi koledzy i pasjonaci FPV...

Z ciekawostek - w związku z Euro2012 odpowiednie służby mają patrolować strefy stadionów wyłapując wszystko co lata (mam na myśli modele)
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Ciekawe kto bedzie miał zezwolenie na latanie kopterami w euro 2012 ( bo ktoś pewnie będzie miał )
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Keri »

Wszystko to rozumiem więc dodam tylko, że lot po upewnieniu się, iż nic w tym czasie nie przelatuje nawet w pobliżu. A na tej wysokości w tym rejonie to najwyżej ptaki przelatują bo samoloty znaaaaaacznie wyżej.
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: krall »

kefir pisze:Ciekawe kto bedzie miał zezwolenie na latanie kopterami w euro 2012 ( bo ktoś pewnie będzie miał )
Wiesz - ten kto ma zezwolenie temu wolno. Niby nasz wielki nieobecny RK ma.
keri pisze:Wszystko to rozumiem więc dodam tylko, że lot po upewnieniu się, iż nic w tym czasie nie przelatuje nawet w pobliżu. A na tej wysokości w tym rejonie to najwyżej ptaki przelatują bo samoloty znaaaaaacznie wyżej.
Ja to rozumiem ale miejsce jakie formalnie jest to wiadomo i jak będą chcieli się przyczepić to się przyczepią i takie tłumaczenie na niewiele się zda
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Keri »

krall pisze:Ja to rozumiem ale miejsce jakie formalnie jest to wiadomo i jak będą chcieli się przyczepić to się przyczepią i takie tłumaczenie na niewiele się zda
Ja też to rozumiem ;-) Pocieszam się jednak, iż to co robię mimo wszystko staram sie robić z głową.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Pocieszam się jednak, iż to co robię mimo wszystko staram sie robić z głową.
No toś się słabo postarał.... To trochę tak jakbyś niebieskiemu tłumaczył że faktycznie - jechałeś motorem na obwodnicy 250kmh ale robiłeś to z głową. Resztę sobie dopowiedz jak te focisza i deklaracje odnośnie wysokości zobaczy ktoś nieżyczliwy. Dawno, dawno temu już była jedna chryja za (za)wysokie loty w Chwarznie.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
geo
Posty: 44
Rejestracja: środa 14 mar 2012, 17:44
Lokalizacja: Tczew

Post autor: geo »

Witam w pierwszym poście. Czytam to forum od jakiegoś czasu bo sam stawiam pierwsze kroki w lataniu modelami.
Co do Twojego Keri latania nad Lipcami. Kawałek na północ, możnaby powiedziec nad Helipadem jest ścieżka podejścia ILS na pas 29 EPGD.
patrz mapka:
http://www.pl-vacc.org/files/maps/ead/E ... _6-1-3.pdf
Piszesz że latałeś na ok 640m:
Keri pisze:
Verid pisze:No jak to nie było FPV to tym bardziej gratki - klasycznie pocisnąć do "puchatego" to niezły wynik.
Nie ma czym się chwalić - chmurki były nisko - 640m...
oraz
Keri pisze:... A na tej wysokości w tym rejonie to najwyżej ptaki przelatują bo samoloty znaaaaaacznie wyżej.
Tutaj się mylisz bo niedaleko Ciebie samoloty wg mapy zaczynają schodzenie do lądowania z 850m czyli prawie idealnie wysokościowo wjechałeś w ścieżkę ;-).
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Keri »

geo pisze:Tutaj się mylisz bo niedaleko Ciebie samoloty wg mapy zaczynają schodzenie do lądowania z 850m czyli prawie idealnie wysokościowo wjechałeś w ścieżkę .
Nie chciałbym polemizować już ale ile to jest niedaleko ode mnie? Skoro z 600m widzę jeszcze model o rozp 160cm to "pasażer" widziany z tej wysokości wydawać sie musi olbrzymem, a takiego nad moim polem jeszcze nigdy nie widziałem. Oczywiście z mapką chętnie zapoznałem się. Raczej upewnia mnie, że te najniżej lecące to i tak kwestia kilometrów nie metrów wysokości.
Czy to oznacza , że w takich miejscach jak wspomniane pola Św Wojciecha są całkowicie wyłączone dla lotów modelami? Nie oszukujmy się wysokie loty to raczej rzadkosc i na codzień latamy dużo nizej. W sumie niedaleko mnie jest lotnisko w Pruszczu gdzie latają modelarze z tej mapki wynika, że i tam nie można latać?
A przy okazji zapytam gdzie można sie zapoznać z takimi mapkami jesli chodzi o 3city? Np pas nadmorski Sopot - Brzeżno - jest bezpieczny? oczywiście mam na mysli niższe loty.
Artu

Post autor: Artu »

Keri pisze:A przy okazji zapytam gdzie można sie zapoznać z takimi mapkami jesli chodzi o 3city? Np pas nadmorski Sopot - Brzeżno - jest bezpieczny? oczywiście mam na mysli niższe loty.
http://www.pl-vacc.org/files/maps/ead/E ... _7-3-1.pdf

Link do map i opisów: http://www.pl-vacc.org/pol3/files.php?d=maps
ODPOWIEDZ