Zimowy Konkurs Fotograficzny RC-FPV - DYSKUSJA

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

A teraz nie ma żadnych wyników :)
Awatar użytkownika
Tompson
Posty: 296
Rejestracja: sobota 17 kwie 2010, 21:14
Lokalizacja: Kraków,Nowy Targ

Post autor: Tompson »

głosowanie utajnione :-)
pozdrawiam
Tomek
-------------------------------------

fpv to bardzo ciężka i kosztowna choroba jak miło być zarażonym
Awatar użytkownika
Matkas
Posty: 199
Rejestracja: piątek 01 kwie 2011, 19:15
Lokalizacja: Bogatynia

Post autor: Matkas »

Ukryłem je. Jeśli chcecie to mogę je udostępnić. Choć z pewnego głosowania wiem, że ukrycie jest najlepszą opcją :-)
`Nie mamy skrzydeł by latać, a mimo tego to Nasz cel...`
Awatar użytkownika
Tompson
Posty: 296
Rejestracja: sobota 17 kwie 2010, 21:14
Lokalizacja: Kraków,Nowy Targ

Post autor: Tompson »

zgadza się przed oddaniem głosu żeby nie sugerować wyboru ale dla tych co zagłosowali powinno być widać
pozdrawiam
Tomek
-------------------------------------

fpv to bardzo ciężka i kosztowna choroba jak miło być zarażonym
smootny

Post autor: smootny »

Matkas pisze:Ukryłem je. Jeśli chcecie to mogę je udostępnić. Choć z pewnego głosowania wiem, że ukrycie jest najlepszą opcją :-)
udostepnij - nie bedzie niedomówień...
Awatar użytkownika
Matkas
Posty: 199
Rejestracja: piątek 01 kwie 2011, 19:15
Lokalizacja: Bogatynia

Post autor: Matkas »

Ok, udostępniłem
`Nie mamy skrzydeł by latać, a mimo tego to Nasz cel...`
Awatar użytkownika
Tompson
Posty: 296
Rejestracja: sobota 17 kwie 2010, 21:14
Lokalizacja: Kraków,Nowy Targ

Post autor: Tompson »

jak widziałem ostatni raz to Krall miał 50 głosów teraz ma 3 ? coś to jest nie tak , miało iść na Joemonster oraz Wykop wtedy nie było by takich jaj :-)
pozdrawiam
Tomek
-------------------------------------

fpv to bardzo ciężka i kosztowna choroba jak miło być zarażonym
Awatar użytkownika
andrzej-k
Posty: 283
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 21:58
Lokalizacja: Banino

Post autor: andrzej-k »

Dwa dni temu miałem 2 głosy. Wczoraj do wieczora żadnego. Później znalazło się 14 głosów. Teraz mam 1 głos :) Bez dalszego komentarza...
Andrzej
Ursus, Vega, Turnigy er9x, eLeReS, AP Z&P
Awatar użytkownika
Matkas
Posty: 199
Rejestracja: piątek 01 kwie 2011, 19:15
Lokalizacja: Bogatynia

Post autor: Matkas »

Wyjaśniam,
były źle wyświetlane. Tablica się posortowała po głosach, lecz nicki zostawiła jak były, i Krall zamienił się z Yay. Było to wczoraj ok. godziny 22, wtedy zmieniałem.
Głosy są oddane poprawnie , o to nie ma się co martwić. Dla chcących mogę udostępnić backup( plik .sql ) który wykonywany jest co 5 min.

Edit:
andrzej-k pisze:Dwa dni temu miałem 2 głosy. Wczoraj do wieczora żadnego. Później znalazło się 14 głosów. Teraz mam 1 głos :) Bez dalszego komentarza...
Co do 2 głosów, wyjaśniłem kilka postów wyżej dla Kefira. Odnośnie 14 głosów, jedynie były źle wyświetlane ( jak już wyżej napisałem, pomieszały się nazwy użytkowników przy wyświetlaniu, w samej bazie głosy oddane są prawidłowo ).
Ostatnio zmieniony sobota 31 mar 2012, 16:45 przez Matkas, łącznie zmieniany 2 razy.
`Nie mamy skrzydeł by latać, a mimo tego to Nasz cel...`
Artu

Post autor: Artu »

Jednym słowem - LIPA :-/
Awatar użytkownika
Tompson
Posty: 296
Rejestracja: sobota 17 kwie 2010, 21:14
Lokalizacja: Kraków,Nowy Targ

Post autor: Tompson »

dokładnie, tą metodą lepiej by było zrobić głosowanie tylko dla forumowiczów albo wrzucić na wykop a nie takie kombinacje alpejskie :-)
Ostatnio zmieniony sobota 31 mar 2012, 16:49 przez Tompson, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
Tomek
-------------------------------------

fpv to bardzo ciężka i kosztowna choroba jak miło być zarażonym
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Panowie - problemem tylko chwilowa kwestia wyświetlania, głosy zliczają się dobrze. Po zakończeniu głosowania przeanalizujemy w źródłach czy nie ma żadnego błędu.


Link pójdzie zgodnie z ustaleniami z JM na stronę fanclubu joemonster. Nie ma głosowania na forum by właśnie inni mogli uczestniczyć. Nie mamy zamiaru zmuszać kogokolwiek do rejestracji, nie po to jest konkurs :)

Jeśli przeszkadzają Wam te % to po prostu je wyłączymy i poznacie wyniki w dniu rozstrzygnięcia konkursu, może być?



EDIT. WAŻNE Przy okazji, jakby ktoś nie zdawał sobie z tego sprawy to już oświecam. Wszelkie podejrzane głosy będą analizowane. Jeśli się czegoś doszukamy to na początku pójdzie ostrzeżenie. Jeśli natomiast ostrzeżenie nie pomoże to wycofamy zdjęcie wraz z podaniem powodu. Backup aktualnego stanu głosowania robiony jest co 5minut.
Mam nadzieję, że teraz kwestia głosowania jest przejrzysta i nikomu takie zasady nie przeszkadzają :)
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Jedna informacja na już - wszystkie głosy z darmowych proxy zostaną usunięte. Usunięte zostaną również głosy oddawane z tego samego komputera. Proszę mi uwierzyć - zmiana IP oraz wyczyszczenie cookie to nie wszystko :)

Informację tą kieruję do jednej osoby i mam nadzieję że sytuacja się nie powtórzy - bądźmy fair. Piszę in public by reszta miała świadomość, że głosy są mocno analizowane i nie ma mowy o jakichkolwiek przekrętach :) Nagrody zostaną przyznane w momencie, gdy stwierdzimy że nie ma żadnych sztucznie podbitych głosów.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: From_heaven »

diem pisze:głosy są mocno analizowane i nie ma mowy o jakichkolwiek przekrętach
A jak ktoś chodzi o kafejki do kafejki?
Cały ten system głosowania to jedna wielka lipa. Normalnie takie konkursy robi się po to, żeby nakręcać ruch na stronie. Wiadomo, każdy ma znajomych, i ich prosi ej głosujcie na mnie. Tylko głosowanie z konta, na które trzeba się zalogować ma sens.
Bodajże dwa lata temu Nesweek zmienił formułę swojego konkursu fotograficznego Newsreportaż właśnie na głosowanie przez internautów. Większość osób ze środowiska fotograficznego od razu zbojkotowała konkurs. Tylko jeden gość wpadł na genialny pomysł, jak sensownie zaprotestować, jak to napisał na swoim blogu, postanowił po prostu ten konkurs wygrać. I zrobił to :mrgreen:
Awatar użytkownika
Matkas
Posty: 199
Rejestracja: piątek 01 kwie 2011, 19:15
Lokalizacja: Bogatynia

Post autor: Matkas »

Początkowo zrobiłem głosowanie z konta żeby uniknąć oszustwa. Później z Diemem zmieniliśmy.

Moim zdaniem każde głosowanie publiczne nie ma sensu, bo zawsze da się podrobić głosy.
Jedyne słuszne głosowanie to wybranie Jury, które zadecyduje która fotografia powinna wygrać ;-)
`Nie mamy skrzydeł by latać, a mimo tego to Nasz cel...`
ODPOWIEDZ