Urban exploration

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Urban exploration

Post autor: Assur92 »

Witam
Może kogoś interesuje również coś takiego jak Urban exploration w skrócie Urbex. W tym temacie będę zamieszał Zdjęcia odwiedzanych obiektów.
Zdjęcia są niestety słabej jakości ponieważ do dyspozycji w tej chwili mam tylko xperie Z3 (i do tego rozdzielczość przestawiła się na 8Mpx zamiast 20). Większość zdjęć jest wykonywane w półmroku lub kompletnym mroku gdzie jedynym źródłem światła jest latarka (dzięki Lee za rady w tym temacie, sprawuje się świetnie :) )

Ośrodek kolonijny w grotnikach:
http://www.forgotten.pl/miejsce.php?id=1604

Obrazek

Mało zdjęć ponieważ telefon się międzyczasie rozładował:
https://plus.google.com/photos/11644867 ... banner=pwa



Następnym miejscem jest Pałac Rzewuskich w Bratoszewicach. Miejsce o wiele ciekawsze, ale również niebezpieczne z powodu pożaru który był w przeszłości.
http://poznajpolske.onet.pl/lodzkie/opu ... kigo/cvkzs

Obrazek

Większość zdjęć robione w półmroku jak i kompletnej ciemności z powodu zabitych okiennic oraz rozbudowanych piwnic. Również troszkę lepiej ogarnąłem robienie zdjęć telefonem.
https://plus.google.com/photos/11644867 ... banner=pwa
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: Urban exploration

Post autor: fragles »

Ciekawa pasja ale jaki ma związek z fpv?
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Urban exploration

Post autor: Assur92 »

W dziale foto video nie znalazłem żadnej wzmianki że muszą być zdjęcia i filmy związane wyłącznie z lataniem więc postanowiłem to tutaj umieścić. Być może błąd to przepraszam i proszę o przesunięcie lub usunięcie.
Z FPV będzie związane, lecz na razie duży copter czeka na lepsze czasy by zakupić kolejny zestaw FPV bo z skrzydlatego szkoda zdjąć, a 250 niezbyt się nadaje do zrobienia zdjęć z powietrza obiektu.
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: Urban exploration

Post autor: fragles »

Nie, no spoko... myślałem, że będą fotki z lotu ptaka tych obiektów.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Urban exploration

Post autor: Verid »

Skoro dopuszczamy polityczne smęty i okazjonalne doradztwo w sprawie, pralki, lodówki tudzież samochodu to czemu nie Urbex. Poza tym info o takich miejscówkach może być przydatne do robienia wyścigów jak "Mordercy kur" w wykonaniu kaszubskiej ekipy.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Dexx
Posty: 559
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: Urban exploration

Post autor: Dexx »

FPV i Urban exploration można połączyć i temat z miejscami gdzie można pośmigać copterem po opuszczonych budynkach na pewno się przyda.
W użyciu:
DRC Fury, Legwan, SkyWalker 1900; http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=26&t=21985
Odpoczywają:
Hype FW-190 (1,2m), F4U -5NL (550mm), TREX 450,FT Versa Wing, Tricopter 2.5; Beta 1400;
jaqs
Posty: 13
Rejestracja: piątek 22 sie 2014, 20:25
Lokalizacja: Łódź

Re: Urban exploration

Post autor: jaqs »

Trochę odświeżam temat bo dopiero zauważyłem, że to moje rejony:) Ostatnio do eksploracji miejsc opuszczonych i airsoftu dołączyło filmowanie z powietrza co bardzo zgrabnie się łączy. W łódzkiem sporo miejscówek tego typu uległo niestety "naturalnej" erozji w ciągu ostatnich lat: m.in. willa Gierka koło Spały czy Mazovia w Tomaszowie Maz. Dobrze wiedzieć, że są takie których jeszcze nie zaliczyłem. Może niezbyt nadają się na strzelankę (z racji bezpieczeństwa) ale z kopterem tam się chętnie wybiorę:)
Awatar użytkownika
Amat3ur
Posty: 125
Rejestracja: piątek 25 lip 2014, 21:37
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Urban exploration

Post autor: Amat3ur »

Fajna sprawa ale pierwsi byli tube riders którzy phantoma zabrali do Prypeci :P
Pozdrawiam Piotrek
Awatar użytkownika
noker
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 01 maja 2011, 07:50
Lokalizacja: Puławy City

Re: Urban exploration

Post autor: noker »

Amat3ur pisze:Fajna sprawa ale pierwsi byli tube riders którzy phantoma zabrali do Prypeci :P
Ciekawi mnie czy chłopaki z TubeRiders oglądali "Reaktor Strachu"
A jeśli tak to przed czy po wyprawie do Prypeci ;)
Awatar użytkownika
WyprawyLEONA
Posty: 255
Rejestracja: niedziela 07 gru 2014, 00:29
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Re: Urban exploration

Post autor: WyprawyLEONA »

Mój pierwszy kontakt z FPV, to właśnie ich Fatsharki i lot nad radarem pozahoryzontalnym Duga, która strasznie zakłócała pracę nadajnika fpv
jakubiq
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 01 wrz 2015, 07:55

Re: Urban exploration

Post autor: jakubiq »

Dla zainteresowanych tematem urban exploration mam ciekawy artykuł. Polecam go każdemu początkującemu eksploratorowi - http://fotokomorka.com/urban-exploration-poradnik. Znalazłem to przypadkiem w necie jak szukałem informacji o urbexie :P

Pozdrawiam
Kuba
Awatar użytkownika
kaczmarsky
Posty: 505
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 10:28
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Re: Urban exploration

Post autor: kaczmarsky »

Jako miejscówkę na urban exploration polecam starą fabrykę włókien sztucznych Chemitex Vistom w Tomaszowie Maz. Swego czasu jeden z największych zakładów tego typu w Europie tak więc jest gdzie latać i co filmować
Awatar użytkownika
Colorado Brothers
Posty: 15
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2016, 17:27
Lokalizacja: Rybnik

Re: Urban exploration

Post autor: Colorado Brothers »

troche odkopując.. ;D

skoro urbex, aż tak nie wybiega poza ramy forum to i ja bym wrzucił jakiś film z moich wypraw, bo czasem też z bratem się wybierzemy na jakąś eksploracje, oczywiście z dronem ;D

Przykładowo opuszczony ośrodek wczasowy:


na kanale też inne filmy z opuszczonych miejsc.
oczywiście mile widziane wszystkie sugestie odnośnie filmu ;)
Awatar użytkownika
Colorado Brothers
Posty: 15
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2016, 17:27
Lokalizacja: Rybnik

Re: Urban exploration

Post autor: Colorado Brothers »

Tymczasem wyskoczyliśmy do Wisły odwiedzić opuszczony ośrodek chorób płuc dla dzieci i młodzieży.
Budynek w dobrym stanie, nie zdewastowany jak inne obiekty opuszczone. Sporo fantów można znaleźć.

Oczywiście został wykorzystany również dron ;D
Latając nad mostem kolejowym w Wiśle akurat przejeżdżał pociąg, więc też zostało to ujęcie wykorzystane ;)

n0timportant
Posty: 5
Rejestracja: środa 27 kwie 2016, 09:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Urban exploration

Post autor: n0timportant »

fragles pisze:Ciekawa pasja ale jaki ma związek z fpv?
A ja właśnie szukałem jakichś opuszczonych miejsc na forum i znalazłem ten wątek, za który autorowi dziękuję :-)
Takie miejsca wyglądają magicznie z góry.
Moja strona poświęcona Urban Exploration, czyli przemierzaniem opuszczonych miejsc: Opuszczone miejsca (Into the Shadows).
ODPOWIEDZ