Sony Alpha NEX-5 vs Samsung NX300 co lepsze ?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
fryzjerek
Posty: 36
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 00:22
Lokalizacja: Bielsko Biała

Sony Alpha NEX-5 vs Samsung NX300 co lepsze ?

Post autor: fryzjerek »

Noszę sie z zamiarem kupna nowej puszki do zdjec . mam go pro 3 black ale zdjęcia robi gorzej niż moja komórka a na filmach az tak mi nie zależy dlatego rozglądam sie za puszką do robienia zdjęć i widze ze wszyscy jadą na nexach ale samsung wprowadził nowy model nx300 z dużo lepsza matrycą i innymi bajerami. Co myślicie o zamontowaniu takiej puszki bo szczerze mi bardziej zależy na zdjęciach niz na filmie


http://versus.com/pl/sony-alpha-nex-5-v ... i-function
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

W sumie to chyba Sony i Samsung są popularne z powodu filmowanie, jeśli chodzi o foto to masz jeszcze olki i fuji z sensownych systemów.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
fryzjerek
Posty: 36
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 00:22
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: fryzjerek »

no tak analizuje juz wszystkie puszki i chyba ten samsung bije na głowę jesli chodzi o jakość zdjęć waga troszke wieksza niz konkurenca ale ta matryca za mna przemawia. pytałem bo moze ktos ma moze założoną taka zabawke bo nie widze zadnej nawet na google maszyny z tym zestawem
Marcinmos
Posty: 55
Rejestracja: niedziela 13 paź 2013, 09:46
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Marcinmos »

Trzeba jeszcze sprawdzić czy ma av out live do kadrowania. I wyzwalanie migawki - czy da się sensownie rozwiązać.
Pozdrawiam Marcin
-----------------------------------------------
DJI F550 ARTF, naza v2, zenmuse 3h-2d, mx 16, iosd, datalink 2,4 Groundstation Ipad, 5,8 txrx 1000mW.
berkut
Posty: 92
Rejestracja: poniedziałek 06 cze 2011, 10:11
Lokalizacja: Radom

Post autor: berkut »

Witam, ja mam w swojej platformie Samsunga NX1000 z obiektywem 30mm. Kupiłem go bo ma kilka fajnych funkcji, których nie ma sony. Jeśli chodzi o wyjście AV to jedynie hdmi i to w wersji mikro, nie sprawdzałem z konwerterem od sony bo nie mogę znaleźć przejściówki. Zdalne sterowanie migawki za pomocą usb, dorabiamy z kolegą z forum płytkę. Podgląd przez WiFi na tablecie lub telefonie, wsparcie na IOS i Androida, tylko zdjęcia niestety, zasięg około 30m. Ja rozwiązałem podgląd dodatkową małą kamerką dji fc40 na wifi, która ma możliwość nagrywania i zdjęć i można przedłużyć jej zasięg za pomocą wifi splitera.
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

fryzjerek pisze:no tak analizuje juz wszystkie puszki i chyba ten samsung bije na głowę jesli chodzi o jakość zdjęć waga troszke wieksza niz konkurenca ale ta matryca za mna przemawia. pytałem bo moze ktos ma moze założoną taka zabawke bo nie widze zadnej nawet na google maszyny z tym zestawem
No jesteś pierwszą znaną mi osobą, która uważa, że Samsung daje lepsze foto niż Olek/Sony/Fuji (nie mówię o parametrach latających)
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
ODPOWIEDZ