lizanie chmurek

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kojak
Posty: 967
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 11:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: kojak »

zgadza się tylko że w drugą stronę: 200 m to 656 ft a 61m to 200 ft ;) LINK
z resztą ja preferuje oldschoolowe przeliczanie czyli skoro 1ft=0,3m to 200ft= ile m?
Awatar użytkownika
Prono
Posty: 1496
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 20:07
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Prono »

60,96m ;)
DESPERADO
Posty: 152
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DESPERADO »

kojak pisze:zgadza się tylko że w drugą stronę: 200 m to 656 ft a 61m to 200 ft ;) LINK
Zgadza się mój błąd... :oops:
"nie jest ważne jak i czym latasz - ważne ze chcesz latać..."
Awatar użytkownika
kojak
Posty: 967
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 11:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: kojak »

Nie wiem jak skutecznie zabezpieczyć quada przed wilgocią do tej akcji? jak zapakuję szczelnie Nazę to baro nie zwariuje ? wystarczy "kabinka" zabezpieczająca górę i boki, czy dół też trzeba szczelnie zamknąć ? ESC w koszulkach dają radę ?
Awatar użytkownika
Prono
Posty: 1496
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 20:07
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Prono »

A masz OSD takie, że od biedy wrócisz w zasięg wzroku "na przyrządach" znaczy bez obrazu, tylko dane z OSD?
Jak obiektyw zaparuje, to może być to potrzebne :]
Awatar użytkownika
kojak
Posty: 967
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 11:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: kojak »

Tak mam założone OSD Remzibi z dodatkowym GPS więc mam HOME na wyświetlaczu nawet z wyłączonym Gopro. W ostateczności RTH z Nazy ale wolę nie kusić losu ;)
Awatar użytkownika
Myszon
Posty: 1054
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Myszon »

kojak pisze:Myszon stosowałeś jakąś kabinkę do hexy czy miałeś gołą Nazę w tym locie ?
Nie nie miałem nic extra w tym locie. Nie każde chmury są mokre. Teraz buduje quada długolota z przeznaczeniem chmuralnym i tez się zastanawiam jak go maksymalnie zabezpieczyć :-) Może jakiś Durex? :-D ciężki nie jest .. nie zaciąży :-D
Ukończył Szkołę Latania San Andreas
Awatar użytkownika
kojak
Posty: 967
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 11:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: kojak »

do Twojego jest fajna kopułka tylko GPS trzeba by chyba wtedy dać na ramię ?
Można by zrobić prowizorkę z ofoliowaniem folią do żywności wszystkiego co na centerplate ale nie wiem jak to się ma do działania baro w Nazie....
Silniki raczej nie powinny mieć problemu z wilgocią no i gopro pewnie musiało by pójść w obudowę a nie chcę jej nawiercać do av-out więc płytkowa kamera jeszcze potrzebna.
Sprawa inna to co z chłodzeniem w takiej zamkniętej paczce - no chyba że ma się regle na ramionach. Phantom jest fajnie zabezpieczony ;)
Awatar użytkownika
Myszon
Posty: 1054
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Myszon »

FY680 już nie będę latał daleko - przeznaczyłem ją tylko pod Video. Teraz do quadro będę używał gopro bez obudowy jako fpv i nagrywacz. Wtedy miałem płytkową + gopro w obudowie wodoszczelnej bo wygodniej się montuje. Często poniżej chmur jest wilgoć - miałem tak latem jeden lot że nie doleciałem do chmur a obiektyw zaparował. Trzeba pomyśleć czym się zabezpieczyć czy spray czy nie wiem folia strecz czy coś innego. W długolocie robię taki tower z elektroniką segmentowo Naza/OSD/Odbiornik/GPS więc łatwo mógł bym to okręcić jakąś folią - się pomyśli - puiki co kminie jak to wszystko zamontować co by się nie gryzło.
Ukończył Szkołę Latania San Andreas
Awatar użytkownika
kojak
Posty: 967
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 11:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: kojak »

ESC masz w nim na centerplate czy na ramionach ? zabezpieczasz je jakoś poza termokurczem ? tak by była wentylacja ?
Gopro bez obudowy to może być problem z zabezpieczeniem......

ProjectX daje radę ;)
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: volender »

kojak, zabezpieczasz jakoś FC, ESC przed wilgocią z chmur?
Awatar użytkownika
kojak
Posty: 967
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 11:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: kojak »

jeszcze nie robiłem poważnego ataku na chmury bo póki co nie mam żadnego zabezpieczenia elektroniki i właśnie zastanawiam się jak to wykonać na quadzie. Faktycznie do jednego lotu można by streczem spróbować...
ODPOWIEDZ