Czy system Samsung NX dogania Sony Nex ?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
tikky
Posty: 149
Rejestracja: wtorek 18 cze 2013, 22:49
Lokalizacja: Kraków

Post autor: tikky »

Ma HDMI:

Obrazek
Awatar użytkownika
kojak
Posty: 967
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 11:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: kojak »

O fajnie że masz rxa bo napaliłem się na niego strasznie do koptera - pewnie że są sprzęty lepsze ale i tak uważam z tych sampli które są w necie że stosunek masy do możliwości ma najlepszy zarówno jak chodzi o zdjęcia jak i o film. Trochę szkoda że nie ma tych opcji wyzwalania czasowego czy zdalnego ale sposób na gumkę jest świetny :)
Może wersja II ma jakieś opcje wyzwalania poprawione ? Ale cena trochę wyśrubowana.

Co on tam podaje na wyjściu hdmi podczas ciągłego robienia zdjęć ? też tak gaśnie obraz ? Chociaż póki co nie spotkałem się z sensownym konwerterem hdmi-av masa/cena aby to się opłaciło.

To porównanie do 5d to oczywiście z przymrużeniem oka, bo też pracowałem na 5D lata całe i mam pojęcie o różnicach w sprzęcie. Nie mniej różnica w finalnym materiale może być niewielka a to oznacza zupełnie inne wydatki na gimbal i kopter etc...
aleksandrowicz
Posty: 859
Rejestracja: czwartek 09 wrz 2010, 16:41
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: aleksandrowicz »

tikky pisze:Ma HDMI:

Obrazek
A czy tym kablem nie dało by się wyprowadzić przez hdmi sygnału av ?
http://www.cyfrowe.pl/aparaty/sony-vmc- ... cyjny.html
Swoją drogą co za głupie miejsce na gniazdo, przy samym mocowaniu , totalna porażka :-(
Awatar użytkownika
kojak
Posty: 967
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 11:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: kojak »

raczej jest on w tym kablu wyprowadzony z usb jak w gopro3 ale może się mylę ?
Awatar użytkownika
tikky
Posty: 149
Rejestracja: wtorek 18 cze 2013, 22:49
Lokalizacja: Kraków

Post autor: tikky »

kojak pisze:O fajnie że masz rxa bo napaliłem się na niego strasznie do koptera - pewnie że są sprzęty lepsze ale i tak uważam z tych sampli które są w necie że stosunek masy do możliwości ma najlepszy zarówno jak chodzi o zdjęcia jak i o film.
Spróbuję po weekendzie zamontować go na pokładzie coptera, i nagrać jakiś materiał, dam znać jak wyszło.
kojak pisze:Trochę szkoda że nie ma tych opcji wyzwalania czasowego czy zdalnego ale sposób na gumkę jest świetny :)
Polak potrafi :-)
kojak pisze: Może wersja II ma jakieś opcje wyzwalania poprawione ? Ale cena trochę wyśrubowana.
Tego nie wiem. Druga wersja ma WiFi i ekran ruchomy, ale za to jest cięższa.
kojak pisze: To porównanie do 5d to oczywiście z przymrużeniem oka, bo też pracowałem na 5D lata całe i mam pojęcie o różnicach w sprzęcie. Nie mniej różnica w finalnym materiale może być niewielka a to oznacza zupełnie inne wydatki na gimbal i kopter etc...
Na pewno - poza tym zamontowanie 5DMII z np. 17-40 f4L to jednak duże ryzyko finansowe w razie awarii. Myślę, że do zastosowań amatorskich i nie zarobkowych RX100 sprawdzi się znakomicie. Ciekawi mnie czy jego stabilizacja pomoże coś w redukcji drgań nagrania video, chodź wcale tak być nie musi, gdyż to całkiem inny rodzaj wibracji.
Awatar użytkownika
kojak
Posty: 967
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 11:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: kojak »

Do zarobkowych też, skoro gopro potrafi na siebie zarobić, nie każdy potrzebuje turbo HD w 3d ;)
Awatar użytkownika
tikky
Posty: 149
Rejestracja: wtorek 18 cze 2013, 22:49
Lokalizacja: Kraków

Post autor: tikky »

Oczywiście. Z Mobiusa też zdjęcia można sprzedać.
Każdy towar ma swoją cenę.

Chodziło mi o to, że nie będzie to najwyższa jakość jaką można osiągnąć. Natomiast na pewno jeśli mówimy o podstawowych zastosowaniach, gdzie nie portrzebujemy najwyższej możliwej jakości i wymiennej optyki, RX100 sprawdzi się dobrze, ale to jeszcze potwierdzę w testach :-)
Wadą może być dystorsja obiektywu przy szerokim kącie, chodź jeśli zapisujesz w JPG, to aparat wprowadza od razu korekte programową.
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

ten blackmagic pocket ma mocowanie obiektywu m4/3 ?
a jak jest w blackmagic 4k ?
Awatar użytkownika
kojak
Posty: 967
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 11:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: kojak »

RX100 II ma wężyk spustowy ale żadnej widocznej różnicy w jakości obrazu a nawet część użytkowników twierdzi że jest miękki przez tą nową matrycę. Główne zmiany to ekarnik, fifirifi itp... Do naszych celów nie ma sensu upgradeować. Jedyna nadzieja to hakować soft na timelapsa, albo serwo palec...
Ciekawe czy w sposobie na gumkę (tj. ciągle wciśnięty spust migawki) on może korygować ekspozycję i ostrość, czy ma na stałe z pierwszego ujęcia ??
Awatar użytkownika
tikky
Posty: 149
Rejestracja: wtorek 18 cze 2013, 22:49
Lokalizacja: Kraków

Post autor: tikky »

kojak pisze:Ciekawe czy w sposobie na gumkę (tj. ciągle wciśnięty spust migawki) on może korygować ekspozycję i ostrość, czy ma na stałe z pierwszego ujęcia ??
Jak wróci do mnie aparat po weekendzie to sprawdzę to, ale jestem prawie pewny, że zmienia ekspozycje (w trybie auto), do ekspozycji stałej jest tryb M.
ODPOWIEDZ