ustawienie nexa-5 do zdjęć

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

marcus753
Posty: 63
Rejestracja: środa 07 gru 2011, 11:26
Lokalizacja: Warszawa

ustawienie nexa-5 do zdjęć

Post autor: marcus753 »

nie wiem czy odpowiedni temat (jak coś to proszę o przeniesienie) zastanawiam się jak ustawiacie swoje nexy do robienia zdjęć ? tryb auto ? czy może jakaś sceneria ? iso ?
ostatnio robiłem i wyszły mi dosyć prześwietlone :-/

pozdrawiam
molmagic
Posty: 132
Rejestracja: czwartek 15 gru 2011, 22:45
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: molmagic »

Zależy od sceny, ale generalnie polecam robienie w pełnym manualu lub ewentualnie w trybie preselekcji przysłony. W manualu ustawiasz na sztywno czas/przysłonę i ewentualnie wprowadzasz korekty aby uzyskać najlepsze efekty - metoda ma swoje minusy jeśli podczas jednego lotu koniecznie musisz zrobić różne rzeczy - wtedy preselekcja przysłony, a automat dobiera czas. Iso polecam wybierać zawsze ręcznie i MOŻLIWIE niskie - możliwie czyli takie aby czasy nie wychodziły Ci zbyt długie, biorąc pod uwagę ustawioną ogniskową (jak masz 16mm to nie musisz się martwić tak jak ustawisz np. 55mm) przysłonę (głębia ostrości) itd. Wszystko zależy od sytuacji, trzeba myśleć i analizować.

pozdr
pozdrawiam,
Piotrek
Awatar użytkownika
Karol
Posty: 741
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2012, 10:03
Lokalizacja: Warszawa - SK

Post autor: Karol »

najlepiej robić w raw i wtedy problem mniejszy
THE SKY IS NOT THE LIMIT ANYMORE...
molmagic
Posty: 132
Rejestracja: czwartek 15 gru 2011, 22:45
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: molmagic »

Surówa nie jest niestety przepisem na olanie parametrów. Przekroczysz zakres tonalności albo dasz za długi czas i poruszysz to nawet z rawa nic nie wytrzepiesz. To użytkownik robi zdjęcia a nie aparat.
pozdrawiam,
Piotrek
ODPOWIEDZ