Nagrywanie bez uprawnień ? Szybka pomoc :)

tu prezentujemy nasze prace

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Nagrywanie bez uprawnień ? Szybka pomoc :)

Post autor: hornet2 »

I jak ? Zadowoleni z filmu ?
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
skyllancer
Posty: 36
Rejestracja: środa 04 paź 2017, 19:21
Lokalizacja: Skała

Re: Nagrywanie bez uprawnień ? Szybka pomoc :)

Post autor: skyllancer »

No tak ;)
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Nagrywanie bez uprawnień ? Szybka pomoc :)

Post autor: Z.W15 »

skyllancer pisze:No tak ;)
pewnie teraz zapuka ktos z urzedu i dokona konfiskacji drona :evil:
skyllancer
Posty: 36
Rejestracja: środa 04 paź 2017, 19:21
Lokalizacja: Skała

Re: Nagrywanie bez uprawnień ? Szybka pomoc :)

Post autor: skyllancer »

Nie rozumiem czemu się złościcie, myślałem, że forum jest do każdego rodzaju dyskusji i nie ma głupich pytań, no ale może się myliłem... w każdym razie dziękuje za wszystkie POMOCNE odpowiedzi rozwianie wątpliwości, mam nadzieje ze nie tylko moim.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nagrywanie bez uprawnień ? Szybka pomoc :)

Post autor: kuczy »

skyllancer, nikt sie nie zlosci, daj spokoj - to, ze Z.W15, cos napisał to sam powinien wytlumaczyc o co mu chodzi - bo ja tez nie.rozumiem. Fajnie, ze sie ppdpbalo szefostwu i super, ze muslisz zanim podniesiesz drona i tyle.

Wysokosci ;)
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Nagrywanie bez uprawnień ? Szybka pomoc :)

Post autor: IvanM »

tomaszallprint pisze:Bzdura, bez zezwolenia można latać tylko w celach rekreacyjnych i sportowych. Bez posiadania certyfikatu nie można świadczyć żadnych usług komercyjnych.
Nie ma żadnych certyfikatów dla świadczenia jakichkolwiek usług . Jest świadectwo kwalifikacji pilota UAVO, oraz wymóg ubezpieczenia dla latania innego jak rekreacyjnego. I powtórzę, że jest to po to, by umożliwić latać usługowo tam, gdzie rekreacyjnie/sportowo nie wolno a nie po to by znęcać się nad każdym kto otrzyma za zdjęcie od szefa grosz czy flaszkę. Od tego jest urząd skarbowy.
Awatar użytkownika
tomaszallprint
Posty: 53
Rejestracja: środa 03 sie 2016, 18:33
Lokalizacja: Paris

Re: Nagrywanie bez uprawnień ? Szybka pomoc :)

Post autor: tomaszallprint »

IvanM pisze:
tomaszallprint pisze:Bzdura, bez zezwolenia można latać tylko w celach rekreacyjnych i sportowych. Bez posiadania certyfikatu nie można świadczyć żadnych usług komercyjnych.
Nie ma żadnych certyfikatów dla świadczenia jakichkolwiek usług . Jest świadectwo kwalifikacji pilota UAVO, oraz wymóg ubezpieczenia dla latania innego jak rekreacyjnego. I powtórzę, że jest to po to, by umożliwić latać usługowo tam, gdzie rekreacyjnie/sportowo nie wolno a nie po to by znęcać się nad każdym kto otrzyma za zdjęcie od szefa grosz czy flaszkę. Od tego jest urząd skarbowy.
Posiadanie świadectwa kwalifikacji jest obowiązkiem wynikającym z art. 95 ust. 2 pkt. 5a ustawy z dn. 3 lipca 2002 r. – Prawo lotnicze (Dz. U. z 2012 r. poz. 933, z późn. zm.) nałożonym na osoby będące operatorami bezzałogowych statków powietrznych używanych w celach innych, niż rekreacyjne lub sportowe.
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Nagrywanie bez uprawnień ? Szybka pomoc :)

Post autor: IvanM »

tomaszallprint pisze:Posiadanie świadectwa kwalifikacji jest obowiązkiem wynikającym z art. 95 ust. 2 pkt. 5a ustawy z dn. 3 lipca 2002 r. – Prawo lotnicze (Dz. U. z 2012 r. poz. 933, z późn. zm.) nałożonym na osoby będące operatorami bezzałogowych statków powietrznych używanych w celach innych, niż rekreacyjne lub sportowe.
I jeszcze raz powtórzę, że jest to po to, by umożliwić latać tam, gdzie rekreacyjnie latać nie wolno a nie po to, by się znęcać się nad każdym kto otrzyma za zdjęcie od szefa grosz czy flaszkę.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nagrywanie bez uprawnień ? Szybka pomoc :)

Post autor: kuczy »

tomaszallprint, zdarzylo ci sieR przebiec albo wjechac na skrzyzoeanie a żółtym swietle? - jesli tak to idz na policje i dobrowolnie poddaj sie karze.
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa. To, ze chlopak udostepnil szefowi film nie znaczy, ze jest to dzialanie komercyjnie. Lata np najczęściej zgodnie z zasadami dla osob bez SK i raz polecial na prosbe zrobic film za free - tak, powinien zrobic kurs za 3000zl, badania egzamin, aby wykonac ten jeden jedyny lot. Gratuluje !
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Nagrywanie bez uprawnień ? Szybka pomoc :)

Post autor: IvanM »

kuczy pisze:zdarzylo ci sieR przebiec albo wjechac na skrzyzoeanie a żółtym swietle?
Może prościej: Jadąc do stolicy bierzesz z sobą sąsiada, który też musi tam pojechać. I on da ci trochę kasy "na paliwo". Nikt za to na ciebie nie naskoczy twierdząc, że to jazda komercyjna i do tego wymagana jest koncesja taksówkarza.
Awatar użytkownika
tomaszallprint
Posty: 53
Rejestracja: środa 03 sie 2016, 18:33
Lokalizacja: Paris

Re: Nagrywanie bez uprawnień ? Szybka pomoc :)

Post autor: tomaszallprint »

kuczy pisze:tomaszallprint, zdarzylo ci sieR przebiec albo wjechac na skrzyzoeanie a żółtym swietle? - jesli tak to idz na policje i dobrowolnie poddaj sie karze.
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa. To, ze chlopak udostepnil szefowi film nie znaczy, ze jest to dzialanie komercyjnie. Lata np najczęściej zgodnie z zasadami dla osob bez SK i raz polecial na prosbe zrobic film za free - tak, powinien zrobic kurs za 3000zl, badania egzamin, aby wykonac ten jeden jedyny lot. Gratuluje !
Z calym szacunkiem ale chyba nie do konca przeczytales/zarejestrowales to co pisale na ten temat. Nigdzie nie pisalem ze ma ten kurs zrobic zeby udostepnic film za free. Na wszystko sa jakies ustawy/przepisy regulujace, czasami jasno z nich cos wynika czasami trzeba je rozgryzc, kazdy moze miec swoja interpretacje i kazdemu moze wydawac sie co innego, ostatecznie to i tak rozstrzyga sad i nasza interpretacja ma tutaj male znaczenie.

Tak przejechalem skrzyzowanie wiele razy na pomaranczowym swietle i za pewne jeszcze wiele razy to zrobie, wedlug ciebie mam poddac sie karze, ja nie widze ku temu najmniejszego powodu, jesli pomaranczowe swiatlo wlacza sie 10-15m przed toba a jedziesz z predkoscia 50km/h to droga hamowania wynosi okolo 30m wiec nie jestes w stanie zatrzymac pojazdu przed przejsciem.
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Nagrywanie bez uprawnień ? Szybka pomoc :)

Post autor: Z.W15 »

jedziesz z predkoscia 50km/h to droga hamowania wynosi okolo 30m wiec nie jestes w stanie zatrzymac pojazdu przed przejsciem.[/quote]



a ja tak z ciekawosci,
30 m?przy 50km/h ?co to za hamulce hyba nie" brambo"
ja osobiscie przy tej predkosci potrzebuje max 5m .
a 35m przy 100km/h
Awatar użytkownika
tomaszallprint
Posty: 53
Rejestracja: środa 03 sie 2016, 18:33
Lokalizacja: Paris

Re: Nagrywanie bez uprawnień ? Szybka pomoc :)

Post autor: tomaszallprint »

Z.W15 pisze:a ja tak z ciekawosci,
30 m?przy 50km/h ?co to za hamulce hyba nie" brambo"
ja osobiscie przy tej predkosci potrzebuje max 5m .
a 35m przy 100km/h
czyli rozumiem ze twoja reakcja wynosi 0 sekund jak rowniez twoj uklad hamulcowy nie ma nawet 0.1sekundy opoznienia. BRAWO
.EmK4.
Posty: 75
Rejestracja: wtorek 27 gru 2016, 20:52
Lokalizacja: Ślask

Re: Nagrywanie bez uprawnień ? Szybka pomoc :)

Post autor: .EmK4. »

co do korzysci jakichkolwiek wedlug naszego prawa to nie wazne ze Ty nie bedziesz mial z tego korzysci majatkowych ,jezeli ktokolwiek w jakikolwiek bedzie mogl skorzystac na emisji tego materialu to jest podciagane pod lot komercyjny ,ale zeby Ci na bruzdzic to ktos musial by sie uwziasc na Ciebie zeby Ci zaszkodzic ,wiec ja bym sie nie przejmowal w Twoim przypadku skoro nie bedziesz sie zblizal do osob i budynkow.
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: Nagrywanie bez uprawnień ? Szybka pomoc :)

Post autor: Adasko »

Z.W15 pisze:a ja tak z ciekawosci,
30 m?przy 50km/h ?co to za hamulce hyba nie" brambo"
ja osobiscie przy tej predkosci potrzebuje max 5m .
a 35m przy 100km/h
bredzisz
ODPOWIEDZ