Moja ulubiona skałka

tu prezentujemy nasze prace

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

dast79
Posty: 6
Rejestracja: piątek 25 sie 2017, 12:44
Lokalizacja: Polska

Moja ulubiona skałka

Post autor: dast79 »

DronNOOB

Re: Moja ulubiona skałka

Post autor: DronNOOB »

Fajnie, już pozwoliły latać w Parku Karkonoskim?
dast79
Posty: 6
Rejestracja: piątek 25 sie 2017, 12:44
Lokalizacja: Polska

Re: Moja ulubiona skałka

Post autor: dast79 »

Nie pozwolili dlatego nie latam ;)
To nad Izerami :)
DronNOOB

Re: Moja ulubiona skałka

Post autor: DronNOOB »

A teraz nazwę filmiku zmieniłeś :D Co do latania w Karkonoskim parku, kolega parę lat temu dostał, bardzo i to bardzo dotkliwą karę.
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Moja ulubiona skałka

Post autor: df2 »

Jaką jaką karę konkretnie? Chciałbym wiedzieć ale nie na swoim przypadku? ;-)

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
DronNOOB

Re: Moja ulubiona skałka

Post autor: DronNOOB »

Nie mogę szczegóły opowiadać ale tam była ugoda i dobrowolnie poddania się karze (wcale nie malej).
Ale po tym wypadku on już nie lata w ogóle.
dast79
Posty: 6
Rejestracja: piątek 25 sie 2017, 12:44
Lokalizacja: Polska

Re: Moja ulubiona skałka

Post autor: dast79 »

DronNOOB pisze:A teraz nazwę filmiku zmieniłeś :D Co do latania w Karkonoskim parku, kolega parę lat temu dostał, bardzo i to bardzo dotkliwą karę.
Hmm...tytułu nie zmieniałem.
To ,że w karkonoszach jest zakaz latania dronem to wiem..nawet ostatnio jak szedłem w góry to zwróciłem uwagę na znak (obrazek z przekreślonym dronem ) w miejscu gdzie zaczyna się na szlaku granica parku. Widziałem na YT kilka filmów z drona w Karkonoszach.Raczej wątpię,żeby ich autorzy mieli jakieś pozwolenie no ale ich sprawa.
DronNOOB

Re: Moja ulubiona skałka

Post autor: DronNOOB »

Można uzyskać bez problemu za grosze pozwolenie z Czeskiej strony, z Polskiej otrzymałem kiedyś oficjalną odpowiedź, że Karkonoski Park Narodowy nie ma nawet takiego mechanizmu, procedur żeby zezwolić. Padło sformułowanie "Ustawodawca tego nie przewidział". Przerabiałem temat bo potrzebowaliśmy filmować z góry klienta do filmu reklamowego, tak naprawdę film miał reklamować cały region i Polskę ( emisja w innym kraju w TV i mediach), ale nic z tego. Powiedzieli NIE. Co ciekawo właściciel jednego z hoteli w Karpaczu lata prywatnym śmigłowcem na tej samej wysokości czasami parę razy dziennie. I to nie płoszy zwierzynę w cale, a 20 minutowy lot na DJI Inspire2 chyba będzie miał katastrofalne skutki.
Oni tam w ogóle żyją w minionej epoce, co pokazuje sprawa budowy nowego wyciągu. Tylko teraz udało się "przebić ścianę". Po Czeskiej stronie wszytko w 10 razy łatwiej i przyjaźniej. Dla tego turyści wola jechać do Peca, a na Śnieżkę wjeżdżać po Czeskiej stronie w gondolach, zostawiając tam kasę.
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Moja ulubiona skałka

Post autor: krall »

Fakt, ograniczenie powinno być, kary też - ma to jakiś sens - byli tacy co podlatywali pod zwierzęta - a chyba taka jest intencja tego ograniczenia - żeby nie zakłócać spokoju.
Ale możliwość zdobycia pozwolenia powinna łatwiej dostępna i tańsza. Niech to nawet będzie kosztem wynajęcia na tą operację strażnika.
Władze parków nie mają na to pomysłu ani potrzeby więc "po co robić coś jak nie trzeba".... :-/
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
DronNOOB

Re: Moja ulubiona skałka

Post autor: DronNOOB »

Kod: Zaznacz cały

powinna łatwiej dostępna i tańsza. 
Ale tłumacze Tobie teraz nie można uzyskać pozwolenia w ogóle, taniej drożej nie ma znaczenia. Możesz mieć szkolenia, pozwolenia, licencje, ekzaminy na sterowanie statkiem kosmicznym. Nie bo nie.
Tym bardziej miał to być film w 80% promujący region i Polskie, a tylko w 20% filmu konkretnie prywatny produkt.
Będzie jak z firmami, na Dolnym Śląsku duża ilosć małych i średnich firm z Polski już teraz zarejestrowana jest w Czechach bo ZUS i zdrowotna składka w sumie prawie w 3 razy tańsza. I jakoś system emerytalny im nie zawalił się, a startowali z tego samego postkomunistycznego poziomu.
Po Czeskiej stronie taka sama natura takie same zwierzęta, tam zezwolenie na filmowanie dronem nie chce się pomylić ( rok temu to było) chyba 180 koron kosztuje, uzyskuje się "od ręki". Jest regulamin ale prosty i przejrzysty. O infrastrukturze to nawet nie mówię. Każdy co co był w Szklarskiej, Karpaczu a później po Czeskiej stronie wie o co chodzi.
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Moja ulubiona skałka

Post autor: krall »

DronNOOB pisze: Ale tłumacze Tobie teraz nie można uzyskać pozwolenia w ogóle
Odniosłem się ogólnie to tematu, bo w Tatrzańskim np. można, w Bieszczadzkim podobno też da się załatwić. Gdzieś czytałem opracowanie (chyba swiatdronow.pl) - Michał obdzwonił ileś tam parków - generalnie ciemnogród
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
DronNOOB

Re: Moja ulubiona skałka

Post autor: DronNOOB »

Zgadza się, wkurzające jest tylko to, że w Czechach maja zupełnie inne podejście do tego samego tematu.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Moja ulubiona skałka

Post autor: Adrián »

Zarówno w Czechach jak i na Słowacji, do Wielu rzeczy podchodzą inaczej.
ODPOWIEDZ