Youtube jak ustawić pierwszy kadr filmu ?

tu prezentujemy nasze prace

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Leszek23
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 11 lip 2016, 15:07

Youtube jak ustawić pierwszy kadr filmu ?

Post autor: Leszek23 »

Hallo
Jak ustawić pierwszy kadr filmu na YouTube. Nie chodzi mi o miniaturkę tylko o kadr z filmu.Jak do tej pory to był przypadek jaki kadr filmu wyskoczył. Jest jakaś możliwość ustawienia tego?
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Youtube jak ustawić pierwszy kadr filmu ?

Post autor: notgroove »

Miniaturki są z wybranych kadrów filmu lub innych swoich obrazów, które możesz sobie stworzyć z dowolnego kadru przecież na kompie.

To co widzisz za nim odpalisz filmik to miniaturka a nie kard.
Możesz podlinkować sobie filmik z YT z ustawionym momentem od którego ma się filmik odpalać.

Ale Ty chyba mylnie nazywasz miniaturkę pierwszym kadrem bo na YT film zawsze odpala się od początku (no chyba że nie dokończyłeś go oglądać to może odpalać się od momentu w którym była pauza.
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
Leszek23
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 11 lip 2016, 15:07

Re: Youtube jak ustawić pierwszy kadr filmu ?

Post autor: Leszek23 »

Jak do tej pory wstawiłem 3 filmy na youtube i wszystkie pierwsze kadry czy "miniaturki" były przypadkowe i nie był to początek filmu.Brdziej chyba by mi odpowiadało podlinkować film z momentem od którego ma się filmik odpalać ,ale jak to zrobić ?
https://www.youtube.com/watch?v=FF1PkZ6P10o&t=10s
https://www.youtube.com/watch?v=7E6myGuk8KU
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Youtube jak ustawić pierwszy kadr filmu ?

Post autor: notgroove »

Prosto i szybko robisz sobie screenshota wybranej sceny filmu i ustawiasz jako miniturkę i to wszystko.

Jaka będzie miniaturka to już Twoja decyzja a ograniczają Cie tylko fantazja i możliwości.
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
Awatar użytkownika
Arthor
Posty: 350
Rejestracja: piątek 06 lut 2015, 16:50
Lokalizacja: Antyle

Re: Youtube jak ustawić pierwszy kadr filmu ?

Post autor: Arthor »

notgroove pisze:Prosto i szybko robisz sobie screenshota wybranej sceny filmu i ustawiasz jako miniturkę i to wszystko.
Tylko jeśli mnie pamięć nie myli, żeby mieć tą opcję odblokowaną, musisz "zweryfikować" swoje konto YT, na przykład poprzez dodanie swojego numeru tel.
Sam nigdy nie korzystałem z tej opcji, bo za j*jc* bym powiesił tego, kto wprowadził możliwość ustawiania miniaturki nie będącej kadrem z filmu... ;-)
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Youtube jak ustawić pierwszy kadr filmu ?

Post autor: notgroove »

Fakt że czasem miniaturki zawierają specjalnie przesadzoną treść by zachęcić do obejrzenia ale bez możliwości jej personalizowania było by już totalnie nieużytecznie.

Film rozpoznajesz po tytule ale również po okładce.
Miniaturka filmu na YT i nie tylko pełni właśnie taką funkcję i generalnie dzięki temu przeglądanie wielu tytułów staje się bardziej przejrzyste.
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
ODPOWIEDZ