Teledysk - Malaga Band

tu prezentujemy nasze prace

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kontroler_lotów
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 23 sty 2017, 07:55
Lokalizacja: ESP

Teledysk - Malaga Band

Post autor: kontroler_lotów »

Cześć,
Niedawno wziąłem udział w szalonym projekcie, jakim było nakręcenie teledysku dla zespołu Malaga Band.
Całość materiału zebrana w ciągu 2,5 dnia na początku marca na Costa del Sol w okolicach Malagi.
Tak się złożyło, że wszystkie sceny były kręcone dronem przeze mnie ( P3 Pro ), zarówno z powietrza jak i na ziemi z ręki :mrgreen:

Trochę spontanu i sporo improwizacji, dobra zabawa itp ;-)

montaż i muzyka po stronie zespołu, mój materiał video,
wczoraj była premiera na YT, w związku z tym, że to mój debiut w takiej roli (latanie filmowanie itp), liczę na feedback ze strony doświadczonych operatorów,
tylko proszę miejcie litość i mnie nie niszczcie za bardzo za ewentualne błędy w sztuce :oops:

P3 pro, zmr250 fpv w budowie + różne PRC ;-)
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Teledysk - Malaga Band

Post autor: Piotrowy »

Fajne dziewczyny jak zwykle w tego typu produkcjach, a reszta :roll: O gustach podobno się nie dyskutuje ;-)
Awatar użytkownika
kontroler_lotów
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 23 sty 2017, 07:55
Lokalizacja: ESP

Re: Teledysk - Malaga Band

Post autor: kontroler_lotów »

w związku z tym, że to nie forum o tematyce muzycznej, bardziej by mi zależało na komentarzu odnośnie strony technicznej materiału video :-)

jeden z moich wniosków jest taki, że do kręcenia z ziemi p3 się nie nadaje i zdecydowanie powinien być gimbal ręczny z dodatkową stabilizacją po "z"
bo mimo starań wychodzi lekkiej bujanie kamery w pionie
P3 pro, zmr250 fpv w budowie + różne PRC ;-)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Teledysk - Malaga Band

Post autor: Adrián »

Kwestia nauki chodzenia. Podpatrz jak poruszają się najlepsi operatorzy steadicam w akcji/na planie. Tylko bez kamizelek i ramienia, bo to inna bajka.
Oni nie chodzą, tylko płyną ;-)
Kwestia praktyki i odpowiednich wzorców.

Na początku jest dziwnie, później da się przyzwyczaić.
Jak już robisz takie "druciarstwo", że używasz na ziemi również p3, to chociaż dołóż mocowanie i rurkę z uchwytami na obie ręce, można lepiej panować nad ruchami. Tylko szeroką, mniejsze drgania, ale to musisz dobrać tak, by było wygodnie.

Coś takiego

Obrazek

A jak nie ogarniesz, to kup kamizelkę z ramieniem, ale to Duże koszty, a bieganie z mydelnicą na ramieniu, będzie wyglądało nad wyraz przekomicznie..
Znacznie lepiej, na ziemi zainwestować w prostą lustrzankę i własnoręcznie zrobiony gimbal, w celu obniżenia kosztów.

Temat rzeka..
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Teledysk - Malaga Band

Post autor: IvanM »

A ja uważam, że to Science Fiction. 10 lat temu nawet się nie marzyło o tym, by zrobić teledysk latająca kamerą do piosenki, której skomponowanie i nagranie zajęło jeden wieczór i dwa piwa. Mydelniczki są genialne. Klip jest odjazdowy, ale zmontowany fatalnie. Zapewnie wynika to także z tego, ze operator nie ma doświadczenia i nie myśli sekwencjami.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Teledysk - Malaga Band

Post autor: Adrián »

Tylko tego typu produkcje, z całym szacunkiem, powinno się powierzyć osobie, która ma już jakieś doświadczenie, zarówno w samym lataniu i kręceniu, jeśli jest sama i co równie ważne w postprodukcji.
Pomijając sam dźwięk, który musiałem wyłączyć, by móc obejrzeć do końca. Ale to już inna bajka.

To jest forma reklamy.
Ale, pierwsze koty za płoty.
Trening czyni mistrza ;-)
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Teledysk - Malaga Band

Post autor: tombstone »

dobre, dobre - muszę spróbować :mrgreen:
po indiańsku z dronem w ręce 8-)

Obrazek
Awatar użytkownika
kontroler_lotów
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 23 sty 2017, 07:55
Lokalizacja: ESP

Re: Teledysk - Malaga Band

Post autor: kontroler_lotów »

hahah ręka Boga jak u Maradonny :-D

wyłapałem to na początku ale już było za późno, niektórych ujęć nie dało się powtórzyć, ta wycieczka dołączyła się spotnanicznie w czasie kręcenia, potańczyli i poszli dalej zwiedzać.
akurat to ujęcie było kręcone wcześnie rano, więc słońce nisko ( przesunięcie czasu słonecznego o prawie 2h względem PL) i długie cienie, mimo walki zostałem pokonany przez warunki ;-)

chodzenie z p3 to niestety była konieczność, byle jaki gimbal ręczy pewnie by dał lepsze efekty,
co do montażu to mi się to też do końca nie podoba, materiał wejściowy był 4k 30fps, a są jakieś dziwne klatkowania, nie ja to robiłem i niestety nie miałem na to wpływu, mam też zastrzeżenia do synchronizacji

nie jest to forma reklamy, bynajmniej nie mojej, jestem totalnym amatorem i to jest dla mnie pierwsza tego typu przygoda i raczej nie będę się w tym kierunku rozwijał, mam pracę full time ;-)

całość projektu traktowałem jako fun i przygodę ;-)
P3 pro, zmr250 fpv w budowie + różne PRC ;-)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Teledysk - Malaga Band

Post autor: Adrián »

Bardziej chodziło mi o reklamę, dla "wykonawcy" w teledysku ;-)

Ale spoko, jak na amatorkę, to phantom, jest bardzo wdzięcznym sprzętem.
specosin
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 04 maja 2017, 14:01
Lokalizacja: Kraków

Re: Teledysk - Malaga Band

Post autor: specosin »

Jak dla mnie całkiem fajny teledysk :) Ale ta wpadka z tym dronem nie do przyjęcia :D
ODPOWIEDZ