Krótki video test Phantom 4 PRO

tu prezentujemy nasze prace

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

molmagic
Posty: 132
Rejestracja: czwartek 15 gru 2011, 22:45
Lokalizacja: Świdnik

Krótki video test Phantom 4 PRO

Post autor: molmagic »

Cześć,
zrobiłem krótki video test Phantoma 4 PRO skupiony na możliwościach fotograficznych i filmowych sprzętu. Zachęcam do obejrzenia:
pozdrawiam,
Piotrek
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Krótki video test Phantom 4 PRO

Post autor: Jagoda »

molmagic pisze:Cześć,
zrobiłem krótki video test Phantoma 4 PRO skupiony na możliwościach fotograficznych i filmowych sprzętu. Zachęcam do obejrzenia:
.
W teście porównania P4P do Ispire
Nie będę dywagował czy kamery w P4P i Inspire są do zdjęć, czy filmowania.
(Bo np.moja lustrzanka robi super fotki a filmy (HD) do d. ale kamera Canon robi niezłe filmy ale zdjęcia do d.)

Ale jeżeli kamerki w testowanych latadełkach są do filmowania to w tym teście zabrakło mi panoramowania P4P vs Inspire.
Pierwszym panoramkę można wykonać przez obrót koptera, w drugim przez obrót gimbala. Jest różnica?Czy "ganc egal"?
Pozdrawiam. :), :)
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Krótki video test Phantom 4 PRO

Post autor: IvanM »

Jagoda pisze:Nie będę dywagował czy kamery w P4P i Inspire są do zdjęć, czy filmowania.
I nie musisz. Czasy, kiedy to stanowiło różnice dawno się skończyły. Kamera P4Pro jest bowiem czymś całkowicie innym jak kamera w P4. Ma prawdziwą przesłonę - migawkę można więc trzymać na odpowiedniej dla filmu długości. Nawet w 4K nagrywa z prędkością 50 lub 60 klatek na sekundę - w FullHD nawet 120 klatek na sekundę. Jakikolwiek ruch - w tym panorama - jest więc na poziomie takim jak w najlepszych kamerach (oczywiście o ile sobie to całe odpowiednio ustawisz).
Awatar użytkownika
kwinto
Posty: 304
Rejestracja: środa 27 lis 2013, 04:16
Lokalizacja: Toronto GTA

Re: Krótki video test Phantom 4 PRO

Post autor: kwinto »

Gdyby tak Mavic-a wyposażyli w tą kamerkę ...
Pozytywnie Zakręcony :)
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Krótki video test Phantom 4 PRO

Post autor: matulekpl »

A gdyby babcia miała wąsy:) Mavic jest dronem typowo amatorsko-turystycznym. I ma parametry, które w zupełności są zgodne z jego przeznaczeniem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Krótki video test Phantom 4 PRO

Post autor: Jagoda »

IvanM pisze: Jakikolwiek ruch - w tym panorama - jest więc na poziomie takim jak w najlepszych kamerach (oczywiście o ile sobie to całe odpowiednio ustawisz).
Chyba nie wyczaiłeś
A więc daję wyjątkowo skrajne porównanie:
Panorama 10 sek.kamerą o 180 z ręki na tzw "zombie" a ustawiona na statywie i obrót sterowany np. silniczkiem.
Czyli chyba już wiesz com ja miał na myśli gimbal vs kopter.
Robiąc panoramkę P3,czy 4 zawsze wydaje mi się, że paluch na drążku ani mrugnął.Przy oglądaniu stwierdzam, że faktycznie tylko mi się wydawało.
matulekpl pisze:-turystycznym. I ma parametry, które w zupełności są zgodne z jego przeznaczeniem.
O to, to Turystycznym - wężykiem.
I to mi pasi.A jak na turystyczny, to parametry IMHO ma bdb.
Pozdrawiam. :), :)
molmagic
Posty: 132
Rejestracja: czwartek 15 gru 2011, 22:45
Lokalizacja: Świdnik

Re: Krótki video test Phantom 4 PRO

Post autor: molmagic »

Jagoda pisze:Ale jeżeli kamerki w testowanych latadełkach są do filmowania to w tym teście zabrakło mi panoramowania P4P vs Inspire.
Pierwszym panoramkę można wykonać przez obrót koptera, w drugim przez obrót gimbala. Jest różnica?Czy "ganc egal"?
Ruch osią gimbala zawsze będzie bardziej precyzyjny niż obrót całym kopterem. W dobrych warunkach pogodowych myślę jednak, że różnica jest niedostrzegalna. Zawsze można też zrobić większe expo na yaw i zyskać na precyzji jak komuś drżą palce :)
pozdrawiam,
Piotrek
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Krótki video test Phantom 4 PRO

Post autor: Jagoda »

molmagic pisze:
Ruch osią gimbala zawsze będzie bardziej precyzyjny niż obrót całym kopterem.
Moja teoria jest podobna.
Ale jak dotąd nie znalazłem w necie tego typu porównań - o ile jest lepiej/gorzej
Dlatego napisałem czego mi brak w zapodanym teście.
Pozdrawiam. :), :)
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Krótki video test Phantom 4 PRO

Post autor: IvanM »

Jagoda pisze:Robiąc panoramkę P3,czy 4 zawsze wydaje mi się, że paluch na drążku ani mrugnął.Przy oglądaniu stwierdzam, że faktycznie tylko mi się wydawało.
Gimbal na P4 jest trójosiowy - pomiędzy obrotem koptera i obrotem kamery jest więc zawsze elektronika i silniczek. Jak jest włączona opcja Gimbal Pan Synchronouos Follow - to żyje oś obrotowa swoim własnym życiem i często pojawia się (wydaje się) nie zamierzone ruchy. Przy wyłączonej - kamera bardziej bezpośrednio stara się śledzić obrót koptera.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Krótki video test Phantom 4 PRO

Post autor: Jagoda »

IvanM pisze: Jak jest włączona opcja Gimbal Pan Synchronouos Follow - to żyje oś obrotowa swoim własnym życiem i często pojawia się (wydaje się) nie zamierzone ruchy. Przy wyłączonej - kamera bardziej bezpośrednio stara się śledzić obrót koptera.
"Oczywista oczywistość" :evil:
W zasadzie nie używam Follow.
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
kwinto
Posty: 304
Rejestracja: środa 27 lis 2013, 04:16
Lokalizacja: Toronto GTA

Re: Krótki video test Phantom 4 PRO

Post autor: kwinto »

matulekpl pisze:A gdyby babcia miała wąsy:) Mavic jest dronem typowo amatorsko-turystycznym. I ma parametry, które w zupełności są zgodne z jego przeznaczeniem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
I tu nie masz racji 8-) Gdyby nie ewolucja koła to dziś byś miał 200kg z litej skały na osi w samochodzie :mrgreen: Więc mam nadzieje że do wiosny Mavic wskoczy kilka pięter wyżej jeśli chodzi o kamerkę.I nadal w mojej opinii pozostanie dronem typowo amatorsko-turystycznym tak jak biały.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 26 gru 2016, 17:27 przez kwinto, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozytywnie Zakręcony :)
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Krótki video test Phantom 4 PRO

Post autor: IvanM »

kwinto pisze:I nadal w mojej opinii nadal pozostanie dronem typowo amatorsko-turystycznym tak jak biały.
I to jest na P4Pro to najbardziej genialne. :-)
Awatar użytkownika
michal_cz
Posty: 278
Rejestracja: niedziela 23 wrz 2012, 07:14
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Krótki video test Phantom 4 PRO

Post autor: michal_cz »

Jako posiadacz inspire pro i phantoma 4pro mam porównanie. Łatwiej złożyć panoramę z phantoma niż z Inspire, bo dużo lepiej utrzymuje pozycję niż inspire, który przy lekkim wietrze kompletnie nie trzyma wysokości. Inspire to stara konstrukcja. Myślę, dopiero inspire 2 będzie miał przewagę. Kamery w inspire nie mają slipringa i po jednym obrocie trzeba je "odkręcać", nie można w kółko obracać kamerą jak w tradycyjnym gimbalu trzyosiowym.
Awatar użytkownika
kwinto
Posty: 304
Rejestracja: środa 27 lis 2013, 04:16
Lokalizacja: Toronto GTA

Re: Krótki video test Phantom 4 PRO

Post autor: kwinto »

Ehh... jak Mavic zaoferuje to samo co ma teraz p4p odrazu robie przelew na konto dji ;)
Pozytywnie Zakręcony :)
ODPOWIEDZ