Pałac Rejowiec

tu prezentujemy nasze prace

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Pałac Rejowiec

Post autor: kaktus »

Witam w zasadzie pierwszy mój film z ,,większym" montażem i chętnie posłucham uwag fachowców. Platforma mojej roboty rama 470 ręcznie wycinana z węgla waga do lotu 1,7 kg , naza lite, silniki emax 3506, śmigła 11", kamera sj4000, gimbal walkrea g-3d, czas lotu 22 min, wymaga jeszcze dopracowania ale chyba ma potencjał do filmowania.

Ostatnio zmieniony sobota 11 cze 2016, 08:33 przez kaktus, łącznie zmieniany 1 raz.
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Pałac Rejowiec

Post autor: lesz »

ciekawe, szczegolnie ujecia nad woda
czasami widac lekkie szarpanie lewo-prawo przy sterowaniu kamera, poza tym oglada przyjemnie, film z dobrym podkladem dzwiekowym :)
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Pałac Rejowiec

Post autor: Verid »

kaktus pisze:chętnie posłucham uwag fachowców
A forumowe marudy mogą być :mrgreen:
Masz drobną niekonsekwencję. Jak już decydujesz się na "przyśpieszenie" akcji przez przeskoki pod beat to już się tego trzymaj a nie że raz jest a potem niebaudzo.
Poza tym niektóre przeskoki masz spóźnione względem muzy.

Bardzo fajnie że wstawiłeś coś więcej niż tylko budynek którego ujęcia i tak zaczynają się powtarzać w pewnym momencie ale takie skakanie park-budynek-park-budynek troszkę rozprasza.

No i będę klepał do znudzenia przy okazji takich filmików - dokładaj "glebę". To naprawdę pomaga. Szczególnie jakby dało rade np. dać wnętrza albo zbliżenia jakichś detali architektonicznych.

Na koniec dałbym stopniowe przejście do czerni a nie takie nagłe ucięcie.

No i poza wspomnianym przez lesz'a niestabilnym gimbalem to jakiś de-fish by się przydał jak chcesz tak blisko kolumn podlatywać.
lesz pisze:film z dobrym podkladem dzwiekowym
Lindsey Stirling - Crystallize. Fajny kawałek ale za szybki i za skoczny do majestatycznych ujęć, nawet jak się je nieco poszatkuje. No i za długi jeżeli chcieć użyć w całości - za mało materiału.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Re: Pałac Rejowiec

Post autor: kaktus »

Tak myslałem generalnie, wiem że bezpiecznie robić wolny film albo szybki ale da się połączyć tylko muszę nad tym popracować bo lubię muzykę ekspresyjną i da się to zrobić i jest to do przyjęcia skoro zdarza się w drogich produkcjach za kosmiczne pieniądze. Czyli tu się nie zgodzę że szatkowanie i zamulone ujęcia w jednym to błąd.
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Pałac Rejowiec

Post autor: Verid »

kaktus pisze: skoro zdarza się w drogich produkcjach za kosmiczne pieniądze.
Cena tu niespecjalnie gra rolę a umiejętność montażu
kaktus pisze: Czyli tu się nie zgodzę że szatkowanie i zamulone ujęcia w jednym to błąd.
Pytałeś o opinię to ją dostałeś - jak dla mnie to albo ekspresyjna muza, szatkowanie i agresywniejsze latanie albo spokojniejsze utwory, majestatyczne latanie i płynne przejścia. Powolne ziuzianie się po niebie średnio pasuje do muzyki tanecznej, musiałbyś to pokroić dużo agresywniej żeby się zgrało.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Re: Pałac Rejowiec

Post autor: kaktus »

Dzieki za uwagi postaram się je zapamiętać w sumie jak na razie dużo ich nie ma przynajmniej tych drastycznych to dobrze wróży :-) nie zmam się na montażu na dziś mogę się mylić ale eksperymenty i opinie oglądających powinny przynieść jakieś efekty bardziej znajoma jest mi fotografia i myśle że będzie pomocna przynajmniej w kadrowaniu.
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Pałac Rejowiec

Post autor: Verid »

kaktus pisze: jak na razie dużo ich nie ma przynajmniej tych drastycznych to dobrze wróży :-)
No bo widać że żeś się postarał i jedyne co ci pozostaje to doszlifować tu i ówdzie...
Ten wredny...
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Pałac Rejowiec

Post autor: IvanM »

Ja też się trochę powymądrzam i powiem, że dobry film obronić się musi i bez muzyki. To żadna sztuka ciąć pod jakiś tam beat - to mechaniczna robota i po minimalnym opanowaniu oprogramowania potrafi to każdy. Każdy zgrzyt w obrazie uchodzi wtedy za sztukę - byle by był w odpowiednim miejscu muzyki. :roll:
O wiele trudniejsze jest zrobić dobre ujęcie - takie które ma początek i koniec i następne ujęcie - którego kadr się komponuje dobrze z poprzednim.
Przy zamku logicznie wypadało by pokazać najpierw ujęcie szerokie - by go pokazać w otoczeniu. Potem podchodzić bliżej, potem bliskie detale i na końcu znów się oddalić.
Palpatine
Posty: 50
Rejestracja: czwartek 07 lis 2013, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pałac Rejowiec

Post autor: Palpatine »

kaktus pisze:chętnie posłucham uwag fachowców.
Fachowcem nie jestem bo to nie mój fach. Jeśli chodzi opinia "forumowego fachowca" (bez ironii) Cię zadowala to z chęcią Ci powiem co jest źle ;).

właśnie chciałem zacząć od tego że najlepiej obejrzeć film wyciszony ale to już zostało powiedziane
IvanM pisze:dobry film obronić się musi i bez muzyki
Zacznę trochę inaczej niż wszyscy. Może pomoże Ci to lepiej zrozumieć materię w której próbujesz się poruszać.

Czym jest film?
...
Opowieścią.

Ta opowieść w skrócie brzmi tak: "pałac | dziwne cięcie pewnie błąd | pałac | dziwne cięcie pewnie błąd | pałac | woda | pałac | drzewo | itd."
A jak powinna brzmieć? (wykorzystując materiał który masz)
"Gdzieś tam pomiędzy drzewami, za małym jeziorkiem, stoi uroczy pałac... "
Muzyka w ogóle nie gra z ujęciami ale to jest najmniejszy problem bo ujęcia mają współgrać ze sobą a muzyka ma być tłem.
Spróbuj opowiedzieć to zaczynając od drzew poprzez wodę. Masz ładne ujęcie znad jeziora na pałac w oddali. Potem przejdź do samego pałacu. Na pewno będzie to bardziej wciągające rozwiązanie.

Bardzo źle wygląda początek (później też to się zdarza). Wygląda to tak jakbyś nagrał jednego mastershota a potem go pociął dla zasady, bo tak. Masz dobrego mastera? Nie tnij.
Każde ujęcie jest nowym zdaniem w opowieści. Powinno więc wnosić nową treść. Zestaw "pałac z jednej perspektywy cięcie pałac z tej samej perspektywy" nie będzie dobrze wyglądał do momentu kiedy nie stosujesz tego bardzo świadomie. Zauważ, że takie rozwiązania stosuje się często, żeby coś pominąć w opowieści (facet wchodzi do budynku, mija 8 godzin wychodzi). Ty nie masz tutaj żadnego wydarzenia więc co chcesz pomijać?

Problemy operatorskie niestety mocno determinują sposób montowania (pomijam tutaj właściwości kamery itd). Wybrałeś dość monumentalną muzykę ale zabrakło monumentalnych kadrów. Dobrze zrobiłby tutaj bardzo szeroki plan, dynamiczny najazd, zastosowanie perspektywy żabiej czy jakiejś panoramy. Fajnie jest dodać detal, kiedy masz okazje. Rozwiązanie ujęcia "góra dół" albo "dół góra" które występuje tutaj dość często też nie jest zbyt fortunne. Takie rozwiązania raczej nadają się do wysokich konstrukcji. Chcesz żeby było z rozmachem? Zaszalej: zacznij od perspektywy żabiej przejedź przez całą fasadę pionowo do góry i odleć w górę pokazując całość i otoczenie.

Krótkie ujęcia są dobre do teledysków. Jak chcesz je wpleść, daj sekwencję krótkich ujęć pokazujących detal w zbliżeniu. Będziesz miał montaż pod bit i nie skaleczysz oka.

W ostatnim ujęciu aż prosi się od to żeby odlecieć dalej i pokazać wszystko.

Wg mnie masz tutaj materiał na całkiem ciekawą opowieść. Jeśli, możesz dokręcić coś, zrób to. Musisz jednak skupić się na opowieści bo to ona jest sednem każdego filmu. Nie ma opowieści to i bit nie pomoże.

Moją radą jest napisać krótkie opowiadanie a potem każde zdanie zamienić na ujęcie. Ty byłeś na miejscu więc wiesz co Cię zachęciło do zrobienia tego filmu. Opowiedz o tym w czytelny sposób.

Co do muzyki, cóż... musisz dopasować dynamikę ujęcia do dynamiki utworu. Nie masz dynamicznych ujęć więc pozostaje wrócić i dokręcić albo skupić się najpierw na prostszych rzeczach.

Ale zrobiłem sobie przerwę na powymądrzanie się! Od razu mi lepiej. Mam nadzieję, że pomogłem i coś z tego wyciągniesz.

P.S Jeśli mówisz, że znajoma jest Ci fotografia to popatrz i zaplanuj ten film jak reportaż fotograficzny.
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Re: Pałac Rejowiec

Post autor: kaktus »

Ups prawie się zniechęciłem ale już dochodzę do siebie :-) sporo wskazówek choć czuć indywidualny Twój styl ale jak nie mam swojego to moze się podczepię . Przypomniałem sobie że kiedyś na satelicie Astra leciały fajne demówki zdjęcia lotnicze zabytków niesamowitej jakości i treści gdzieś zapisałem je może też przeanalizuje.
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
Palpatine
Posty: 50
Rejestracja: czwartek 07 lis 2013, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pałac Rejowiec

Post autor: Palpatine »

Nie zniechęcaj się. Najważniejsza jest frajda którą masz z robienia takich rzeczy. Opinie nie mogą mieć na to wpływu. Po prostu jak chcesz się rozwijać to analizuj czytaj i rób lepiej. Nigdy nie zrobiłem materiału o zamku czy pałacu więc nie ma mowy o indywidualnym stylu. Podrzuciłem po prostu garść pomysłów z których możesz skorzystać. Jak coś zrobiłeś od tamtego czasu to się pochwal.
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Re: Pałac Rejowiec

Post autor: kaktus »

Zniechęcenie było tyko chwilę o paru błędach wiedziałem co mnie podbudowuje ale uznałem że przejdzie niezauważalne :) a jednak wiedzę że jak coś się robi to trzeba to dopracować :-) . Cenna rada dla mnie aby nie mieszać za bardzo jak mówisz materiału trzymać się jakiegoś opowiadania chronologicznie . Na dziś mam zamiar zrobić ruiny zamku w mojej okolicy ale mam problemy ze sprzętem na 200 lotów spadł 2 razy wyłączając silnik bez przyczyny a tam trzeba by w miarę wysoko latać. Mam już nowe regle silniki przeczyszczone dwa stukające łożyska wymienię i biorę się za filmowanie.
Pozdrawiam.
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Re: Pałac Rejowiec

Post autor: kaktus »

Do oceny :) dawajcie jakie błędy rzucające się oczy ?
https://www.youtube.com/watch?v=Dvyp87nVRKQ
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
.EmK4.
Posty: 75
Rejestracja: wtorek 27 gru 2016, 20:52
Lokalizacja: Ślask

Re: Pałac Rejowiec

Post autor: .EmK4. »

Na długich ujęciach zbyt gwałtowne zwroty,bardziej płynne powinny być i zbyt wiele ujęć z dołu do góry,w porównaniu do pozostałych ,reszta jak dla mnie ok.
ODPOWIEDZ