coś brzęczy

tu prezentujemy nasze prace

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

credens
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 07 gru 2014, 19:59
Lokalizacja: Zambrów

coś brzęczy

Post autor: credens »

Witam. Oto nagranie: https://www.youtube.com/watch?v=UftylvTgw1I

Męczye się z tym brzęczeniem od dłuższego czasu i za cholerę nie mogę dojść co to. Mogłoby brzęczeć gdyby nie to, że rezonans od tego brzęczenia powoduje minimalne jello. Może ktoś ma pomysł co to może być. Śmigła wyważałem.
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: coś brzęczy

Post autor: MacPiston »

Nie masz kamerki w jakiejś obudowie? Mi to brzmi na jakiś plastikowe mocowanie, klips lub coś takiego. Z uwagi na głośność szukałbym ściśle w okolicach kamerki.
credens
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 07 gru 2014, 19:59
Lokalizacja: Zambrów

Re: coś brzęczy

Post autor: credens »

To samo miałem na Möbiusie bez gimbala, dokupiłem gimbal dźwięk się nie zmienił, mobius poszedł na rejestrator do auta a do koptera trafiła sjcam 5000x i dalej brzęczy. może śmigłą za twarde czy cuś
artak
Posty: 182
Rejestracja: środa 08 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: coś brzęczy

Post autor: artak »

Spróbuj w trakcie nagrywania pomacać każdy z elementów i sprawdź czy w jakimś momencie przestanie brzęczeć.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: coś brzęczy

Post autor: Adrián »

Jaki kopter?
U mnie tak brzęczały luźne nóżki w 250, które od wibracji się przesuwały.
Silniki też są wyważone?
Może łożysko/a padają.
credens
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 07 gru 2014, 19:59
Lokalizacja: Zambrów

Re: coś brzęczy

Post autor: credens »

Rama s500. Silniki wlasnie wywazylem przy pomocy akcelerometrow z gimbala i dalej brzęczy

Zrobie jeszcze autotune w apm bo robilem reset softu i latam na fabrycznych pidach, moze cos sie poprawi.
PucH2
Posty: 127
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2015, 15:44
Lokalizacja: Gdańsk Przymorze

Re: coś brzęczy

Post autor: PucH2 »

Jak to nic z plastików to gdzieś masz ewidentnie śrubkę niedokręconą i tam sobie pracuje materiał.
Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Re: coś brzęczy

Post autor: Szper »

Jak S500 to sprawdź szczególnie podwieszanie dla baterii. Mi tam lubią śruby się wykręcać. Nie zaszkodzi zweryfikować wszystkich - warto to mieć w nawyku by co pewien czas przejrzeć śrubki.

Jaką masz jeszcze wersję S500? Jeśli dobrze widziałem te lepsze wersje mają podkładki w komplecie - warto je dać przy mocowaniu silników oraz przy nogach tam gdzie docisk śruby łatwo doprowadza do jej wrzynania się w tworzywo.

Druga opcja: jak wyważałeś śmigła? Naklejanie taśmy klejącej? Jak tak to może któraś się odrywa lekko i brzęczy.
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
credens
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 07 gru 2014, 19:59
Lokalizacja: Zambrów

Re: coś brzęczy

Post autor: credens »

Obiekt brzęczenia zawezam do gimbala. W ręku poziomuje dobrze i bezglosnie jednak jak dam silniki na jakies 60% mocy i wiecej os pitch zaczyna drżeć jak glupia z wysoka czestotliwoscia. Regulacja pidow niewiele pomaga. Jakies pomysły?
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: coś brzęczy

Post autor: piwko »

Mam podobnie w jednym rowerze. Uchwyt jest trochę wyżej poza sakwę i czasami mikrofon wpada w jakieś wibracje i też brzęczy na nagraniu... Wymiana mikrofonu też nic nie dała. O dziwo na innym rowerze gdzie Mobiusa mocuję bezpośrednio na kierownicę (mocowanie jest sztywniejsze) nie wpada w te brzęczenia. Ja się z tym pogodziłem :) Widocznie mają te mikrofony jakąś szkodliwą częstotliwość brzęczącą :)
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: coś brzęczy

Post autor: tombstone »

dla mnie sprawa jest jasna,
albo krzywe lub niewywarzone śmigła ,
albo łożyska w silniku w którym jest to złe śmigło
przerabiałem temat i skłaniam się bliżej łożyskom
bez pakietu pokręć palcem każde śmigło pokolei
jak usłyszysz na którymś dźwięk "chrobotania"
to łożyska. chińskie po 2zł/szt, japońskie 10zł/szt
trzeba wymieniać oba na raz w jednym silniku
credens
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 07 gru 2014, 19:59
Lokalizacja: Zambrów

Re: coś brzęczy

Post autor: credens »

Łożyska wymienione wszystkie we wszystkich silnikach dalej brzęczy. Może coś ze śmigłami? Założone śmigła to HQprop 1045. Jak wisi gdy nie ma wiatru to nie brzęczy, dopiero przy przemieszaniu się wpada w wibracje.
Ostatnio zmieniony środa 16 sie 2017, 21:39 przez credens, łącznie zmieniany 1 raz.
credens
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 07 gru 2014, 19:59
Lokalizacja: Zambrów

Re: coś brzęczy

Post autor: credens »

Tyle mi się udało wycisnąć z mojej poczciwej S500. Myślę, że na tak niskobudżetowy projekt i moją upratość jest całkiem nieźle:)

ODPOWIEDZ