Pierwsze zdjęcia z S500 "Kuczy"

tu prezentujemy nasze prace

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Pierwsze zdjęcia z S500 "Kuczy"

Post autor: tombstone »

jeszcze są minimalne drgania ,ale jest całkiem nieźle
no i jeszcze ten dźwięk [harowanie] jakby łożysko silnika, albo coś się telepie - ale nie przez cały czas jest słyszalne
może publicznie byście się podzielili tymi ustawieniami ,a nie na PW tylko ?
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: Pierwsze zdjęcia z S500 "Kuczy"

Post autor: RW »

Jeszcze widać tam jakieś jello :-|

A wrzuć filmik jeszcze raz na YT i skorzystaj z ulepszania obrazu - poprawy drgań. Jaki wtedy będzie efekt?
Rafał Wojtyniak
alkatras13
Posty: 111
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 23:49

Re: Pierwsze zdjęcia z S500 "Kuczy"

Post autor: alkatras13 »

RW pisze: A wrzuć filmik jeszcze raz na YT i skorzystaj z ulepszania obrazu - poprawy drgań. Jaki wtedy będzie efekt?
Efekt ulepszania na YT jest taki ze szkoda sie tym bawić, psuje strasznie jakość.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Pierwsze zdjęcia z S500 "Kuczy"

Post autor: kuczy »

tombstone pisze:może publicznie byście się podzielili tymi ustawieniami ,a nie na PW tylko ?
'Pitch P' => 3.90
'Pitch I' => 160.0
'Pitch D' => 0.0500
'Pitch Motor Vmax' => 80

'Roll P' => 6.00
'Roll I' => 150.0
'Roll D' => 0.1000
'Roll Motor Vmax' => 105

'Yaw P' => 6.30
'Yaw I' => 100.0
'Yaw D' => 0.0600
'Yaw Motor Vmax' => 117
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Pierwsze zdjęcia z S500 "Kuczy"

Post autor: kuczy »

alkatras13 pisze:
RW pisze: A wrzuć filmik jeszcze raz na YT i skorzystaj z ulepszania obrazu - poprawy drgań. Jaki wtedy będzie efekt?
Efekt ulepszania na YT jest taki ze szkoda sie tym bawić, psuje strasznie jakość.
Post pod postem, ale apropos ulepszania:

Z "efektów" Youtuba nie korzystam właśnie ze względu na kiepskawą jakość materiału po obróbce, ale postanowiłem przygotować krótkie porównanie działania "Stabilizuj Video" w programie Prodrenalin w porównaniu z efektem "Warp Stabilizer" z kombajnu Adobe Premiere Pro:



Zdziwiłem się (pozytywnie) efektami.
Prodrenalin nie ma niestety ŻADNYCH ustawień do swojej stabilizacji. Działa DOBRZE poprawa jest widoczna, wielka zaleta - szybkie działanie kosztem mniej dokładnej korekcji
Adobe Premiere Pro to całkiem inna półka. Mnóstwo ustawień (nic nie zmieniałem, efekt leciał na defaultowych ustawieniach). Działa BARDZO DOBRZE - niestety taki krótki filmik obrabiał mi pół godziny!!! - bo jakoś nie mogę zmusić go do pracy w CUDA.

Pozytywne zaskoczenie to małe przycięcie obrazu (Adobe przycina mniej, Prodrenalin więcej), ale właściwie do pominięcia, co dla mnie jest bardzo dużą zaletą. Oczywiście najlepiej było by w ogóle nie korzystać ze wspomagania oprogramowania, ale myślę, że w przypadku produkcji "na zewnątrz" można poprawić dość znacznie wydawało by się skopane ujęcie.
Adobe mnie naprawdę zaskoczyło płynnością.
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: Pierwsze zdjęcia z S500 "Kuczy"

Post autor: RW »

W Adobe nawet nie widać tych podskoków u dołu klatki :-)

Teraz weź jeszcze usuń rybie oko i będziesz mieć professional :-D
Rafał Wojtyniak
przemekd
Posty: 66
Rejestracja: środa 11 mar 2015, 15:49

Re: Pierwsze zdjęcia z S500 "Kuczy"

Post autor: przemekd »

Ja bym jeszcze zaproponował darmowy avisynth i wtyczkę dePan. To jest język obróbki video, o bardzo dużych możliwościach, ale trzeba się trochę natrudzić aby przygotować skrypt. Efekty są bardzo dobre. Podeślij jakiś fragment kilka minut na dropboxa czy inny dysk, to Ci ustabilizuje avisynthem i porównasz efekty.
ODPOWIEDZ