Nowy aparat compaktowy

tu prezentujemy nasze prace

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Nowy aparat compaktowy

Post autor: Lotnik54 »

Jako, że planuję zakup nowego aparatu a natknąłem się na opis nowości czyli Panasonic Lumix TZ100 proszę kolegów o opinię. W UK kosztuje ok 500 funtów, cena w Polsce jeszcze nie znana ale porównując ceny to wychodzi, że około 2000 zł. Mnie osobiście aparat zainteresował bo duża matryca, niska waga i spory zoom. Ale nie jestem znawcą więc docenię pomoc. Pozdrawiam
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Krystek
Posty: 309
Rejestracja: wtorek 09 lut 2010, 17:24
Lokalizacja: Racibórz

Re: Nowy aparat compaktowy

Post autor: Krystek »

To zależy wszystko do czego chcesz używać tego kompakta.Ja kiedyś bardzo interesowałem się lumixem LX100 ,ma większa matrycę bo 4/3 cala i jaśniejszy obiektyw zaczynający się od F 1,7.z kolei nie ma takiego zomu optycznego ale bardzo dobrze się radzi przy słabym oświetleniu.W końcu kupiłem FZ1000 z którego też jestem zadowolony
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Nowy aparat compaktowy

Post autor: Lotnik54 »

Zastanawiałem się nad fz1000 ale to cegła, wagowo. Do tego trzeba helikoptera a nie coptera.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Krystek
Posty: 309
Rejestracja: wtorek 09 lut 2010, 17:24
Lokalizacja: Racibórz

Re: Nowy aparat compaktowy

Post autor: Krystek »

no ja akurat mam go do innych celów.Jeszcze jedno ten lX100 i FZ1000 nie ma wyjscia video live out.Czy tem TZ100 ma to też wątpie.
Palpatine
Posty: 50
Rejestracja: czwartek 07 lis 2013, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy aparat compaktowy

Post autor: Palpatine »

Uwzględnij to że do canona jest alternatywny soft http://www.magiclantern.fm/ który otwiera sporo drzwi. A serię m można kupić za mniej niż 500 funtów, zwłaszcza używaną.
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Nowy aparat compaktowy

Post autor: Lotnik54 »

Canon odpada ze względu na brak możliwości filmowania w 4K.
Najgorsze, że dość mocno optymistycznie podszedłem do ceny prosto przeliczając 530 funtów na złotówki.
Okazuje się, że biedny Anglik płaci o wiele mniej niż bogaty Polak. W Polsce Panasonic ustalił cenę na 3200 zł.
Nie wiem na czym to polega ?. Ale pewno mam za mały łeb ?
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Palpatine
Posty: 50
Rejestracja: czwartek 07 lis 2013, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy aparat compaktowy

Post autor: Palpatine »

4K :) cóż, marketing robi swoje. Nie wiem po co to komu ale widać tak musi być. Ja wybrałbym 720p ale za to w rawie i do tego za mniejszą cenę ;). Z resztą... niedługo zobaczymy na ile mój wybór był słuszny.
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Nowy aparat compaktowy

Post autor: Lotnik54 »

Oj jak łatwo jest wydawać dziwne opinie bez znajomości faktów. Nie marketing, tylko efekty. Mam telewizor 4K, lubię płodzić filmiki z wakacji, z latania czy z przyrodą. A film w 4K jest nieporównywalny z FHD. Ale o tym trzeba przekonać się na własne oczy.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Nowy aparat compaktowy

Post autor: Rurek »

Lotnik54 pisze:Okazuje się, że biedny Anglik płaci o wiele mniej niż bogaty Polak.
A dogadaj się z ziomalami z forum co rezydują za kanałem :-)
Funt dzisiaj osłabł do poziomu nie notowanego od lat (przepychanka wewnętrzna w sprawie referendum EU) więc wbijaj szybko z tematem, na pewno ktoś pomoże.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Nowy aparat compaktowy

Post autor: Jagoda »

Lotnik54 pisze: Panasonic Lumix TZ100 proszę kolegów o opinię.
Depth From Defocus - interesująca funkcja.Ciekawe jak wygląda w praktyce :roll:
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Nowy aparat compaktowy

Post autor: Lotnik54 »

Masz rację Rurek. Ale chyba jeszcze poczekam i zobaczymy jaką faktycznie sprzedawcy ustalą cenę. Z zakupem w UK jest problem, że mogę zapłacić na "granicy" VAT i wyjdzie to samo. Ale wszystko jest do zorganizowania. Jeżdżą ludzie, jeżdżą busy itd.
Co do ustawiania ostrości to z testów wynika, że ta opcja pracuje dobrze i z jednego "pstryknięcia" można zapisać kilka zdjęć z różnymi punktami ostrości. Mnie osobiście taka opcja bardzo cieszy. Tu jest krótki test: https://www.youtube.com/watch?v=eygNeMH9YM4
Ostatnio zmieniony wtorek 23 lut 2016, 14:45 przez Lotnik54, łącznie zmieniany 1 raz.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Nowy aparat compaktowy

Post autor: Rurek »

Lotnik54 pisze:Z zakupem w UK jest problem, że mogę zapłacić na "granicy" VAT
A skąd żeś takie rewelacje wytrzasnął?
Może za rok to tak ;-) ale póki co GB jest w EU i VATu ni ma :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Nowy aparat compaktowy

Post autor: Lotnik54 »

Faktycznie, szybko ich z UE wykopałem. Dzięki za wyprostowanie.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Palpatine
Posty: 50
Rejestracja: czwartek 07 lis 2013, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy aparat compaktowy

Post autor: Palpatine »

Lotnik54 pisze:Oj jak łatwo jest wydawać dziwne opinie bez znajomości faktów. Nie marketing, tylko efekty. Mam telewizor 4K, lubię płodzić filmiki z wakacji, z latania czy z przyrodą. A film w 4K jest nieporównywalny z FHD. Ale o tym trzeba przekonać się na własne oczy.
https://www.blackmagicdesign.com/produc ... /techspecs

Jeśli w jednej z tańszych (najtańszej?) kamerze pozwalajacej nagrywać rawy w 4k konieczne są dyski SSD do zapisu strumienia danych to pomyśl o tym ile jest obcinane z obrazu w modelu który planujesz zakupić. Jeżeli chcesz po prostu wrzucać filmy z kamery wprost na telewizor bez obróbki to ok. Jeśli jednak lubisz się bawić warto rozważyć sprzęt dający jakieś możliwości. I nie jest dziwną opinią że dobrze pokolorowany film w 720p jest nieporównywalny z jakąkolwiekilościąK bez obróbki. Nie będę dalej się mądrzył bo nie mam nic do pokazania na chwilę obecną. Jak coś nagram to się pochwalę i sam ocenisz.
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Nowy aparat compaktowy

Post autor: Lotnik54 »

Palpatine pisze: https://www.blackmagicdesign.com/produc ... /techspecs

Jeśli w jednej z tańszych (najtańszej?) kamerze pozwalajacej nagrywać rawy w 4k konieczne są dyski SSD do zapisu strumienia danych to pomyśl o tym ile jest obcinane z obrazu w modelu który planujesz zakupić. Jeżeli chcesz po prostu wrzucać filmy z kamery wprost na telewizor bez obróbki to ok. Jeśli jednak lubisz się bawić warto rozważyć sprzęt dający jakieś możliwości. I nie jest dziwną opinią że dobrze pokolorowany film w 720p jest nieporównywalny z jakąkolwiekilościąK bez obróbki. Nie będę dalej się mądrzył bo nie mam nic do pokazania na chwilę obecną. Jak coś nagram to się pochwalę i sam ocenisz.
Mylisz kolego profesjonalny sprzęt z amatorskim. Do zmontowania fajnego filmu w 4K nie potrzeba ani SSD ani przepływów rzędu 400 Mb/s. Szybka karta U3 bez problemu zapisuje przepływu do 200 Mb/s, choć ten aparat daje 100 Mb/s a przy takim bitrate jakość skompresowanego do MP4 materiału i tak jest powalająca. Mnie nie potrzeba RAW-ów, nie zarabiam na swoich filmikach i nie mam superkomputera do ich obróbki. Dotychczas korzystałem z FHD i jakoś nie zachwycał mnie materiał 720p. Przy oglądaniu go na dużym telewizorze zawsze wyglądał o niebo gorzej niż 1080p. Myślę, że nawet gdyby "pokolorował" go super mistrz to nie zastąpi to braku szczegółów na ekranie. Dotyczy to szczególnie bliskich ujęć przy filmowaniu przyrody, ale nie tylko bo i w krajobrazach wychodzi "kicha". Ale ja się nie znam i Ty zapewne pokażesz nam o niebo lepszy obraz 720p niż inni 4K.
Zapytam ironicznie czemu aż 720 przecież równie dobrze można pokolorować materiał 240p. Ile oszczędności w bitach i transferach. Nie uważasz, że próbujesz udowodnić coś przeciw czemu jest cały świat ?. Pozdrawiam
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
ODPOWIEDZ