Zamek Chudów

tu prezentujemy nasze prace

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

.EmK4.
Posty: 75
Rejestracja: wtorek 27 gru 2016, 20:52
Lokalizacja: Ślask

Zamek Chudów

Post autor: .EmK4. »

kolejny filmik z pod mojej reki :) milego ogladania

Awatar użytkownika
nytas
Posty: 117
Rejestracja: poniedziałek 24 paź 2016, 10:53
Lokalizacja: Rybnik, śląsk
Kontakt:

Re: Zamek Chudów

Post autor: nytas »

Bardzo fajne ujęcia....

Nie jestem fachowcem... ale sam robię następujące moim zdaniem błędy:
1. Ujęcia za długie, z tego co zaobserwowałem na YT w ciekawych filmach ujęcia mają 4-6 sekund....
2. Ja akurat unikam jak ognia takich "efekciarskich" przejść...

Mam nadzieję, że to nie zabrzmiało jak krytyka, tylko jak wskazówki. Sam będę próbował je wdrażać do swoich filmów.

Ujęcia bardzo fajne.

Pozdrawiam
DJI Air 3 RC2, Eachine E010,
.EmK4.
Posty: 75
Rejestracja: wtorek 27 gru 2016, 20:52
Lokalizacja: Ślask

Re: Zamek Chudów

Post autor: .EmK4. »

konstruktywna krytyka zawsze jest dobrze widziana ,ja dopiero zaczynam wiec kazda wskazowka jest brana pod uwage ,choc slyszalem juz ze takie krotkie ujecia nie pozwalaja zobaczyc(nacieszyc sie ) calosci otczenia ,chyba ze to beda jakies ujecia z autami to co innego,jak sie zrobi cieplo to mam zamiar zrobic kilka filmikow na rajdach samochodowych ,wtedy dynamiczne i krotkie ujecia beda wskazane do dynamicznej muzyki ,mozna sie nawet pokusic o synchro do bitu ale to juz wyzsza szkola jazdy :D
Moze sie uda to opanowac z czasem i na jakims lepszym programie bo teraz to skladam na MovieMaker z Windowsa :-P
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Zamek Chudów

Post autor: IvanM »

.EmK4. pisze:mozna sie nawet pokusic o synchro do bitu ale to juz wyzsza szkola jazdy :D
Nie daj sobie wmówić taką głupotę. "Synchro do bitu" jest to najbardziej prymitywne, co da się montażem komputerowym stworzyć. Prymitywne dla tego, że montażystę z decyzji o długości ujęcia wyręcza takt muzyki. Większość takich filmów oglądanych bez dźwięku kompletnie nie ma sensu - bo montażysta nie komponował obrazki - lecz tylko mrugał w takt muzyki.
Zależność jest prosta: Im lepszy film - tym mniej bajerów potrzebuje.
W twoim filmie ujęcia są za długie, bo tak naprawdę każde się składa z kilku mniejszych ujęć niezbyt się nawzajem komponujących. Ruch do góry z obrotem jest jedno ujęcie, ruch w dół drugie, ruch do przodu trzecie, ruch w lewo kolejne... Ty masz te ruchy wszystkie po kolei w jednym ujęciu - przy czym wszystkie pokazują i tak więc mniej to samo. Spróbuj wybierać ujęcia tak, by w każdym był tylko jeden - i to przemyślony i płynny ruch. I układaj dla widza w całość logiczną- tak jak się ogląda w życiu rzeczywistym: najpierw szerokie ujęcie z całym otoczeniem, potem bliżej, potem detale. I jak robisz napisy - to pilnuj ortografii.
.EmK4.
Posty: 75
Rejestracja: wtorek 27 gru 2016, 20:52
Lokalizacja: Ślask

Re: Zamek Chudów

Post autor: .EmK4. »

Nie mowie ze ujęcia do bitu są ok ani złe ,wszystkiego trzeba spróbować ,miałem raczej na myśli to żeby zmiana ujęci była w miarę równych odstępach co 2 - 6 bitów bo takie ujęcia zmieniające się co sekundę lub 1,5 to za szybko ,ale w niektórych filmikach lub momentach filmów można je wstawić ,jeszcze przyjdzie pora na takie eksperymenty :)

Ja tez jestem zdania ze prostota wykonania jest droga do sukcesu .
Nawiązując do długości ujęć to może się koledzy wypowiedzą jakiej długości mniej więcej powinny być ujęcia,ja starałem się żeby filmik był nagrany od początku w miarę płynnie ,dlatego łączyłem kilka ruchów kierunku w jednym ujęciu .
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Zamek Chudów

Post autor: IvanM »

.EmK4. pisze:Nawiązując do długości ujęć to może się koledzy wypowiedzą jakiej długości mniej więcej powinny być ujęcia
Długość ujęcia, miejsce jego początku, końca i to z jakim kolejnym ujęciem jest sklejone ... to wszystko są środki wyrazu w filmie i dobiera ich się na podstawie wyczucia montażysty i operatora - w zależności od treści ii przekazu obrazu. Na jedno ujecie można się z przyjemnością gapić w nieskończoność - na inne są 3 sekundy prawie za dużo.
Gdyby na wszystko istniała dokładna recepta - to nie istniał by w świecie filmu zawód montażysty (jako artysty) i wszystko zmontował by automat.
.EmK4.
Posty: 75
Rejestracja: wtorek 27 gru 2016, 20:52
Lokalizacja: Ślask

Re: Zamek Chudów

Post autor: .EmK4. »

no rozumiem ,ale ja zaczynam dopiero i staram sie wylapac jakies kompromisy ktore pomoga mi robic to lepiej podczas nagrywania i skladania,wiem ze praktyka jest podstawa ale jak ktos cos podpowie to zawsze jest jakies ulatwienie w drodze do celu :-)
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Zamek Chudów

Post autor: IvanM »

Podpowiedziałem ci już. Wklejaj proste ujęcia z przemyślanym motywem i jednym ruchem.
.EmK4.
Posty: 75
Rejestracja: wtorek 27 gru 2016, 20:52
Lokalizacja: Ślask

Re: Zamek Chudów

Post autor: .EmK4. »

Kolejna produkcja,mam nadzieje ze lepsza od poprzedniej :)

ODPOWIEDZ