Zanim...
Zanim...

Polskie Forum FPV

Forum modelarzy i pilotów FPV
Dzisiaj jest czwartek 19 wrz 2019, 20:43

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

A więc zaszedłem dalej ale nadal tylko połowicznie.
Udało się zmusić XP do współprac.(dziękuje Misiu) :-)
Próbowałem wgrywać do płytki którą męczyłem wcześniej i cały czas wyskakiwał ekran że nie widzi procesora(wczoraj w pracy widział).
No to 10 raz sprawdzanie połączeń i dalej nic.
Poprawiłem pająka do podłączenie się do procesora i dalej nic.
W akcie desperacji postanowiłem wziąć kolejną płytkę i bingo poszło do strzała.

A więc Rurek chyba wykrakał i uwaliłem Atmege.
Jak próbuje to tylko mignie dioda i wywala błąd.

Teraz trzeba chyba się uczyć kolejnej specjalności(lutowania SMD)
Chyba że ktoś ma pomysł jak sprawdzić czy Atmega padła całkowicie

Tytuł:
Awatar użytkownika

Moje dalsze problemy z Open LRS przeniosłem do tego tematu:

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=89923#89923

Witam Panowie...moze ktos pomoze, mialem sobie minimosd ktoremu chyba padl bootloader, probowalem wgrac nowy przez arduino uno (arduino as isp) oczywiscie podlaczenie pinow prawidlowe...nie chcialo wgrac..kupilem usbisp zainstalowalem sterowniki i wszystko niby dziala poprawnie ale nie przypisuje mi portu com w IDE wiec nie moge wgrac boot...co moze byc nie tak??
Usbisp na atmega8A.

40201600-91656896.jpg
40201600-91656896.jpg [ 230 KiB | Przeglądany 266 razy ]

Awatar użytkownika

Ten programator nie przypisuje portu COM. Trzeba zainstalować sterowniki USBASP (co ponoć zrobiłeś), a potem wybiera sie programator usbasp z listy programatorów. USBASP jest obsługiwany przez avrdude, i wszelkie GUI bazujące na avrdude. Nie wiem czy inne programy do wgrywania go obsługują.

Ooo przypomniały mi się czasy kiedy to jeszcze usbasp trzeba było samemu zrobić i człowiek się cieszył że ktoś wsad udostępnił.

Jeśli masz starego pcta to możesz te 8 bitowce programować portem lpt bez większych ceregieli (wystarczy kilka przewodów jako programator, ludzie o słabych newrach i słabych portach lpt dodawali w szereg rezystory 220). Jest wiele gui do tego. W Polsce o ile pamiętam np. Adam Dybkowski udostępniał kiedyś taki soft.

Najprawdopodobniej jednak to problem z Twoim softem i sterownikami na pc. W obecnych windowsach sytuacja sprezętowo-programowo-sterownikowa potrafi się niespodziewanie i dynamicznie zmienić. Tip korzystaj z linii komend.

Dziekuje panowie za odpowiedzi..
Sterowniki wgralem raczej poprawnie itp..na poczatku mialem problem, ale wg. tutoriala na yt trzeba bylo wylaczyc opcje podpisu cyfrowego czy cos takiego..zrobilem to i poszlo bez problemu..teraz tak to wyglada..
Czyli co teraz? Musze wgrac inny soft do isp tak?
Bede mogl to zrobic za pomoca arduino jako isp?
Czy tylko drugi isp..

IMAG0645-784x1056.jpg
IMAG0645-784x1056.jpg [ 192.44 KiB | Przeglądany 211 razy ]

Awatar użytkownika

farmaceuta, przerabiałem ten temat kiedyś. Nowe windowsy od 8 w górę nie pozwalają na niepodpisane cyfrowo sterowniki i żeby to działało trzeba uruchomić windowsa w trybie z wyłączonym podpisywanie sterowników. Jest to niestety upierdliwe ale bez tego nie zadziała, ot stara technologia ;-)

Polska Giełda Modelarska i FPV na facebooku

To mnie pocieszyles ;-)
To co teraz? Da sie z tym cos zrobic czy do smieci i kupic cos innego? (tylko co?)
Zalowal go nie bede bo zaplacilem 6zl i az 2 grosze za niego...

Awatar użytkownika

farmaceuta pisze:
To co teraz?

Jeszcze raz przeczytać uważnie to co napisałem, podałem tam rozwiązanie które może zadziałać...

Ja juz wczesniej napisalem ze wylaczylem cyfrowe podpisy sterownikow bo bez tego nie chcialo mi wgrac sterow...mam win10 shift+uruchom ponownie i dalej w ustawieniach klawisz nr 7 (wylacz cyfrowy podpis sterow) czy cos takiego...po tym zabiegu stery wgralem bez problemu znikl trojkat+! I mialem usbasp w wlascilosviach dziala prawidlowo itp...przez zadig probowalem kilku opcji sterow ale zawsze to samo...brak portu com..no ale jakos ludzie wgrywaja bootloadery przez takie isp i im port przypisuje w arduino ide...w starszej wersji arduino ide jest opcja zaladuj przez programator i jesli cos prubuje wgrac w ten sposob to wgrywa...mi trzeba wrzucic soft minima no ale nie moge znalezdz go w wersji w ktorej arduino go odczyta...jest tylko hex ale ardu go nie lyka i z tego co czytalem to tez nie da sie takiego pliku przerobic na pliki ktore odczytuje ardu...

Awatar użytkownika

Chlopie, czytaj co Ci ludzie pisza...

farmaceuta pisze:
ale zawsze to samo...brak portu com

miś pisze:
Ten programator nie przypisuje portu COM. Trzeba zainstalować sterowniki USBASP (co ponoć zrobiłeś), a potem wybiera sie programator usbasp z listy programatorów.

farmaceuta pisze:
jest tylko hex ale ardu go nie lyka

Xloader

Awatar użytkownika

farmaceuta pisze:
mialem usbasp w wlascilosviach dziala prawidlowo itp...przez zadig probowalem kilku opcji sterow ale zawsze to samo...brak portu com..

a to co Miś pisał widziałeś ?
miś pisze:
Ten programator nie przypisuje portu COM. Trzeba zainstalować sterowniki USBASP (co ponoć zrobiłeś), a potem wybiera sie programator usbasp z listy programatorów. USBASP jest obsługiwany przez avrdude, i wszelkie GUI bazujące na avrdude.

Skoro nie przypisuje portu com to go nie znajdziesz ;-)

Edit: pawelsky mnie wypiersił ;-)

Czytam czytam wszystko tylko jak czlowiek nie jest do konca obyty w temacie to nie wszystko dociera do glowy...mam ten xloader, korzystalem z niego juz nawet nie pamietam do czego..to tak zgrubsza jak mam wykorzystac ten xloader do wgrania softu?
A co do portu com to ludzie tez korzystaja z tej przejsciowki na tej atmedze i port maja..

Awatar użytkownika

farmaceuta pisze:
to tak zgrubsza jak mam wykorzystac ten xloader do wgrania softu?

https://lmgtfy.com/?q=how+to+use+xloader

farmaceuta pisze:
A co do portu com to ludzie tez korzystaja z tej przejsciowki na tej atmedze i port maja.

Nie wiem co nazywasz "ta przejsciowka" ale usbasp nie przypisuje portu COM, wiec nie moga miec portu COM.

Dziekuje za odpowiedz..
Przejsciowka nazywam ten programator ktory jest na zdjeciu mojego posta.
Port com u innych widzialem np. Na yt gdzie ludzie wypalali boot na ardu na takich przejsciowkach.
Za link dziekuje sprawdze pozniej.
To takie pytanie jeszcze mam..skoro nie mam portu com i go miec nie moge to w jaki sposob moge wypalic bootloader na atmedze?? Odrazu mowie ze probowalem wykorzystac plytke ardu jako isp (po wczesniejszym wgraniu odpowiedniego softu na odpowiednia plytke ) no ale nie chcialo sie wypalic... :-/

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.