Ładowanie baterii

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Ładowanie baterii

Post autor: Verid »

Jeżeli po tygodniu przechowywania w Storage masz rozjechane pakiety to strasznie na nich oszczędzałeś przy zakupie...
Ten wredny...
bartekr
Posty: 84
Rejestracja: środa 13 kwie 2016, 10:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ładowanie baterii

Post autor: bartekr »

Nigdzie nie napisalem ze mam rozjechane, mam Tatuu. Tylko pytam w moim poscie wyzej, nie stwierdzam....
Awatar użytkownika
DzikuVx
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2015, 21:38
Lokalizacja: Szczecin / Berlin

Re: Ładowanie baterii

Post autor: DzikuVx »

bartekr pisze:Nigdzie nie napisalem ze mam rozjechane, mam Tatuu. Tylko pytam w moim poscie wyzej, nie stwierdzam....
Serio, komu by się chciało co tydzień ładować pakiet w Storage... nie warte zachodu i "potencjalnych" korzyści
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Ładowanie baterii

Post autor: Verid »

No i odpowiedź "poniekąd" masz powyżej. Po tak krótkim czasie przechowywania problem rozjechanych cel nie powinien cię dotyczyć (do weryfikacji miernikiem oczywiście), szczególnie że używasz dobrych baterii a zatem nie ma potrzeby dokładania dodatkowego kroku jak ponowne podciąganie w trybie Storage przed rozpoczęciem właściwego ładowania.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
lalu93
Posty: 69
Rejestracja: niedziela 15 sty 2017, 22:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Ładowanie baterii

Post autor: lalu93 »

Chciałbym się dowiedzieć, jaki rodzaj bananów jest do ładowarki Imax b6... 3,5mm czy 4mm?
bartekr
Posty: 84
Rejestracja: środa 13 kwie 2016, 10:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ładowanie baterii

Post autor: bartekr »

lalu93, Chlopie, wpisujesz sobie w googlach imax i masz jak byk opisane https://abc-rc.pl/ladowarka-modelarska- ... ini-6a-60w
Awatar użytkownika
lalu93
Posty: 69
Rejestracja: niedziela 15 sty 2017, 22:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Ładowanie baterii

Post autor: lalu93 »

O. Patrzyłem na rc abc albo Google to nie było o wtyczkach, sprawdzałem specyfikacje to ogólnie co ta ładowarka potrafi, co model to inny opis,ale jest banan 4mm. Dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Ładowanie baterii

Post autor: TorFPV »

Cześć,

jak długie mogą być przewody balansera ? Potrzebuję jakieś 30 cm, nie będzie problemu ?
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Ładowanie baterii

Post autor: Tanner »

Myślę ze bez problemu, ładowarki mają mały prąd balansowania, raczej nie więcej niż 1-2A. Sprawdź przy balansowaniu czy przewody się nie grzeją.
madej
Posty: 53
Rejestracja: piątek 18 lis 2016, 17:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Ładowanie baterii

Post autor: madej »

Kable grzeją się nie od długości (o ile nie są zwinięte) a od grubości (a właściwie cienkości ;) ). Proporcjonalnie do długości rośnie opór, ale i powierzchnia, przez co temp. pozostanie taka sama.
Zwiększony opór może mieć wpływ tylko na pomiar napięcia podczas balansowania (gdy dana sekcja jest rozładowywana). Czy będzie to problemem to nie wiem, natomiast zawsze można dać grubszy kabelek, żeby problem rozwiązać. :)
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Ładowanie baterii

Post autor: IvanM »

Tanner pisze:Myślę ze bez problemu, ładowarki mają mały prąd balansowania, raczej nie więcej niż 1-2A.
A nawet dużo mniejszy. Z reguły są to prądy rzędu 200mA, lepsze ładowarki 500mA. 1A i więcej to rzadkość.
ODPOWIEDZ