gopro 3 filmy i podgląd

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

michał1977
Posty: 361
Rejestracja: piątek 03 paź 2014, 12:37
Lokalizacja: Poznań

gopro 3 filmy i podgląd

Post autor: michał1977 »

Witam

jako że jestem nowy, trochę przeglądałem to forum
ale nie znalazłem odpowiedzi

otóż posiadam gorpo3, i chce trochę ponagrywać jakieś filmy, prywatnie, i nie potrzebują patrzeć przez kamerę ciągle ale tylko dla ustawień obrazu, czy obejmuję to co chcę

widziałem na stronie bangood.com odpowiednie kabelki do kamery gopro, i jakieś transmitery itp

ale z racji ze jestem zielony to nie wiem co wybrać,
http://www.banggood.com/FPV-5_8G-Gopro3 ... 77692.html kabelek

ewentualnie coś takiego gotowy transmiter
http://www.banggood.com/Eachine-Light-L ... 33197.html

i jeszcze do tego odbiornik i jakiś panel lcd do podglądu

albo taki zestaw
http://www.banggood.com/Boscam-FPV-5_8G ... 18125.html


może ktoś coś poradzić, nie chcę korzystać ciągle z podglądu, jak pisałęm że będę głownie kręcił krótkie filmy, z bliskiej oległości, nie mam zamiaru robić tego zawodowo, ale czasem warto zobaczyć co się nagrywa, bo z tego co czytałem to lepiej nie korzystać z wifi w gopro bo potrafi zakłócać działanie drona

wdzięczny będę za jakąkolwiek pomoc, aha proszę tylko o pisanie w języku polskim dla laika, nie interesują mnie slogany techniczne i jakieś skróty myślowe i osoby które chcą pokazać jacy to są znawcy, potrzebuję prostej przysługi, z wyjaśnieniem co lepiej a co gorzej itd
a na forum sporo jest (czytałem) znawców którzy rzucają hasła znane tylko sobie i im podobnym

ja dopiero z tym zaczynam i chcę sprawdzić czy mi to podejdzie czy nie

dzięki i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrowy »

Najtańszym rozwiązaniem uzyskania podglądu z GoPro jest kabelek i mały monitorek do podglądu :-) . Jak obraz ma być przekazany na większą odległość, to już potrzebny będzie dodatkowo, nadajnik i odbiornik video.
michał1977 pisze: aha proszę tylko o pisanie w języku polskim dla laika, nie interesują mnie slogany techniczne i jakieś skróty myślowe i osoby które chcą pokazać jacy to są znawcy,
O podstawowe sprawy pytaj w dziale dla początkujących :idea: Nikt nie będzie się dziwił i uzyskasz wyczerpującą odpowiedź :-)
michał1977
Posty: 361
Rejestracja: piątek 03 paź 2014, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: michał1977 »

dzięki za odpowiedź

chodzi mi o maksymalny dystans do 50 metrów, filmy będą głownie z zimy, bo mieszkam i pracuję w górach (narty itp) i chodzi o nagrywanie kolegów i innych osób jak jeżdża i się szkolą


a jaki kabelek ??? bo nie bardzo rozumiem ???

wifi odpada bo są zakłócenia z dronem, i nie chcę go stracić ani nikogo zabić :D jak poleci sobie w siną dal
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrowy »

michał1977 pisze:chodzi mi o maksymalny dystans do 50 metrów,
Jak na taką małą odległość, to można zastosować nadajnik o mocy max. 200mW. i będzie ze sporym zapasem zasięgu.
michał1977 pisze:a jaki kabelek ??? bo nie bardzo rozumiem ???
kabelek z pierwszego linka można również zastosować do bezpośredniego podłączenia GoPro z monitorem w celu uzyskania podglądu, ale jak chodzi o retransmisję, to potrzebujemy zestaw nadawczo odbiorczy obrazu wideo.
michał1977
Posty: 361
Rejestracja: piątek 03 paź 2014, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: michał1977 »

bezpośrednio połącznie gopro kablekiem z monitorem odpada,
chodzi właśnie o transmisję

dzięki za pomoc już napisałem w odpowiednim dziale może ktoś pomoże i coś doradzi
ODPOWIEDZ