jaka częstotliwość dla AV TX/RX

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Zgr
Posty: 146
Rejestracja: piątek 06 mar 2015, 22:30

Re: jaka częstotliwość dla AV TX/RX

Post autor: Zgr »

Odświeżę temat. Chcę rozszerzyć zasięg z 2.4link/5,8video na taki powiedzmy medium range. Nie chcę mierzyć się z technologią, pokonując kolejne rekordy zasięgu, ale mieć coś do zwiedzania okolicy małym skrzydłem- ok. 4-5km. Zależy mi na prostocie systemu, dlatego groundstation odpada. Do video chcę zastosować tylko jedną dookólną antenę.. I przy okazji nie zrujnować portfela.
Patrząc na obecny rynek przychodzi mi do głowy:
link FRsky R9
video 1.2 lub 2.4
Co powiecie o tym video na 2.4? Za przemawia rozmiar anteny (antena bezpośrednio w Fatsharkach), ale obawiam się o interferencję np. z WiFi no i o sam zasięg.
Jakiego rzędu zasięgu można się spodziewać na 2.4 tylko na jednej dookólnej antenie i przy jakiej mocy nadajnika?
Lumenier QAV250, DI130, LS210 customized, Bixler 2, Realacc X210, Supafly Flipmode 6S
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: jaka częstotliwość dla AV TX/RX

Post autor: Adrián »

To zobacz Qczek eleres + fox 800 i dobre anteny i kilka-naście km na miękko.
zgrywcio
Posty: 61
Rejestracja: sobota 02 sie 2014, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: jaka częstotliwość dla AV TX/RX

Post autor: zgrywcio »

Ja latam na eleresie z dipolem w odbiorniku + fox 800 z koniczynkami i do 6 km nie mam większych zakłóceń.
Awatar użytkownika
Zgr
Posty: 146
Rejestracja: piątek 06 mar 2015, 22:30

Re: jaka częstotliwość dla AV TX/RX

Post autor: Zgr »

OK ten Fox to 1.2. A co powiecie o jakimś 2.4?
Lumenier QAV250, DI130, LS210 customized, Bixler 2, Realacc X210, Supafly Flipmode 6S
Awatar użytkownika
kaczmarsky
Posty: 505
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 10:28
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Re: jaka częstotliwość dla AV TX/RX

Post autor: kaczmarsky »

Częstotliwość 2,4Ghz jest zarezerwowana dla modelarzy RC do sterowania modelami w tym również naszymi platformami, kopterami itd. dlatego powinieneś wziąć pod uwagę, że może się zdarzyć że komuś zakłócisz tor RC stosując tor video na 2,4. Zresztą chyba mało osób tu na forum lata z video na tej częstotliwości.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: jaka częstotliwość dla AV TX/RX

Post autor: Verid »

kaczmarsky pisze:Częstotliwość 2,4Ghz jest zarezerwowana dla modelarzy RC
Nie, nie jest.
kaczmarsky pisze:powinieneś wziąć pod uwagę, że może się zdarzyć że komuś zakłócisz tor RC stosując tor video na 2,4.
Raczej w drugą stronę.
kaczmarsky pisze:Zresztą chyba mało osób tu na forum lata z video na tej częstotliwości.
Bo w przeciwieństwie do tego co napisałeś, na 2,4GHz naparza wszystko co może - WiFi, BT, zabawki, nasze modele (przynajmniej niektóre) i piorun wie co jeszcze. W związku z czym uzyskanie czystego obrazu w takim jazgocie graniczy z cudem.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Zgr
Posty: 146
Rejestracja: piątek 06 mar 2015, 22:30

Re: jaka częstotliwość dla AV TX/RX

Post autor: Zgr »

Nie planuję latać w pobliżu modelarzy, bardziej boję się o zakłócenia WiFi itd i z tego co piszecie, nikt tu nie lata na 2.4, więc chyba nie będę się wystawiać przed szereg i będę celować w 1.2.
Tylko ta antena na goglach...
Lumenier QAV250, DI130, LS210 customized, Bixler 2, Realacc X210, Supafly Flipmode 6S
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: jaka częstotliwość dla AV TX/RX

Post autor: Verid »

Nikt nie lata na 2.4GHz bo wszyscy dookoła mają Taranisy i inne Friskaje które robią piękną mielonkę z wizji na 2,4GHz. Latałem kiedyś na tej częstotliwości - do momentu aż Futaba wprowadziła FASST i znajomy z lotniska sobie takie cacko zanabył. Póki jeszcze były Spektrumy czy Corony które zajmowały 2 góra 3 kanały a WiFi jeszcze się nie spopularyzowało to można było się wbić w wolny skrawek eteru ale systemy skaczące po kanałach załatwiły temat na amen.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ