Naprawa przewodów balansera

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Greif
Posty: 98
Rejestracja: czwartek 03 maja 2018, 01:30
Lokalizacja: Piotrowice k.Oświęcimia

Naprawa przewodów balansera

Post autor: Greif »

Cześć,
coś tam czasem zaiskrzyło i w końcu odpadło, więc znowu "wyzwanie" - naprawa przewodu(ów) balansera, bo mi lipol leży, a tu zasięg w dronie ponad 200m w końcu i chciałbym polatać w goglach :-)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ktoś go już raz "naprawiał", bo termokurczki są.
Pyt. 1. Chyba nie opłaca się już grzebać w tej wtyczce, co sądzicie?
Kupiłem sobie coś takiego:

Obrazek

Pyt. 2. Jak najlepiej się do tego zabrać, uciąć i zlutować na nowo z kupioną wtyczką czy w lipolu grzebać (czego chciałbym uniknąć)?
Pyt. 3. Co dalej, pojedynczo je ucinać, lutować, izolować i dopiero następny kabelek?
Pyt. 4. Można zrobić jakieś zwarcie takimi drucikami?
Pyt. 5. Jaką długość powinny mieć przewody balansera?

Moje umiejętności lutownicze są raczej średnie, mam tam jakąś lutownicę z ostrym grotem, kalafonię i cynę. Obejrzałem trochę filmów na yt o prawidłowym lutowaniu, no i oczywiście temat jakiśtam tu na forum, gdzie to przedyskutowaliście swego czasu.

Może macie jakieś rady, czego unikać, żeby czegoś nie sfajczyć. Może problem dla Was banalny, ale pakiety drogie, trzeba coś zaradzić. ;-)
Walkera Rodeo 110 i F210
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Naprawa przewodów balansera

Post autor: Verid »

Ad.1 To zależy. Jak masz zaciskarkę i te blaszki to czemu nie - dwa ruchy ręka i nareperowane. No chyba że nie masz to pkt.2
Ad.2 Uciąć, polutować, nie zapomnieć o termokurczach. Nie gmerać w lipolu jak nie trzeba, one nie lubią przegrzewania więc im dalej od niego lutujesz tym bardziej on cie lubi.
Ad.3 Dokładnie tak. Mniejsza szansa na zwarcie.
Ad.4 Już raz ci zaiskrzyło, nie? Jak zewrzesz i ci się zespawają to...mam nadzieję ze masz refleks.
Ad.5 Wygodną.
Ten wredny...
Greif
Posty: 98
Rejestracja: czwartek 03 maja 2018, 01:30
Lokalizacja: Piotrowice k.Oświęcimia

Re: Naprawa przewodów balansera

Post autor: Greif »

Dzięki Verid, zaciskarki i blaszek nie mam, termokurczki już idą... :-)
Walkera Rodeo 110 i F210
ODPOWIEDZ