Walkera F210 - jak wgrać cleanflight/betaflight?

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Greif
Posty: 98
Rejestracja: czwartek 03 maja 2018, 01:30
Lokalizacja: Piotrowice k.Oświęcimia

Walkera F210 - jak wgrać cleanflight/betaflight?

Post autor: Greif »

Cześć,

sflashowałem rodeo 110 wg filmiku ze strony walkery, na którym jest rozkręcanie drona i karkołomne zwieranie bootpinów kawałkiem drutu. Po sflashowaniu zobaczyłem później na innym filmiku, że gościu to robi bez wprowadzania drona w bootmode, czy jak tam to się nazywa... po prostu go podpiął i voila...

W związku z tym pytania dla posiadaczy f210:
1. Czy da się wgrać betaflight na kontroler z fabrycznym oprogramowaniem walkery bez rozkręcania i wprowadzania go w boot mode? Z rodeo 110 tak robię bez problemu, poza tym pierwszym razem, kiedy wgrałem oprogramowanie betaflight z pliku ze strony walkery.

2. Ma ktoś doświadczenie, czy stabilniejsze jest oprogramowanie cleanflight czy betaflight w tym dronie? Z yt wynika, że z betaflight są problemy, chociaż jest firmware betaflight na stronie walkery od ściągnięcia. Na rodeo 110 mam betaflight 3.2.5 i na razie żadnych problemów.

3. Wiem, że jak zbrikuję drona, to muszę włączyć ten bootloader przed flashowaniem, ale dron mi normalnie działa z oryginalnym oprogramowaniem. Czy to, że to oryginalne oprogramowanie to nie cleanflight czy betaflight, sprawia że trzeba traktować drona, jak gdyby był zbrikowany?
Walkera Rodeo 110 i F210
ODPOWIEDZ