Devo 7 - mała moc sygnału - opcja AMPLI

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Greif
Posty: 98
Rejestracja: czwartek 03 maja 2018, 01:30
Lokalizacja: Piotrowice k.Oświęcimia

Devo 7 - mała moc sygnału - opcja AMPLI

Post autor: Greif »

Cześć,

w Devo 7 jest opcja AMPLI, która odpowiada za ustawienie siły sygnału. Wg instrukcji powinny być takie opcje: +20, +15, +10, +5, 0, -5. Natomiast u mnie maksymalną wartością jest +10, nie ma opcji +15 i +20. Podobno te +20 to ok. 100mW i tak bym chciał żeby było, żeby nie musieć się martwić tym linkiem na dłuższych dystansach. Macie jakieś pomysły, czemu nie mam wszystkich opcji, skoro nawet w instrukcji jest napisane, że powinny być?
Miałem już zanik linku przy ok. 200m. Aparaturę kupiłem z dronem Walkera 110. Mam jeszcze drugiego drona (teraz oddany do sprawdzenia, bo OSD nie działa) Walkera F210 i wydaje mi się, że w tamtej aparaturze były wszystkie opcje, a niby też Devo 7.

Pozdrawiam
Tomek

dodano: 6.06.2018

Taką odpowiedź dostałem od sprzedawcy z allegro
====
Witam,

Niestety opis na stronie był błędny, poprawiliśmy go. Nadajniki Devo 7 w praktyce osiągają do 150m, tak jak to pan zauważył. Wyższe moce są zablokowane w EU żeby nadajnik przeszedł przez testy odnośnie mocy RF.

Proszę sprawdzić czy nie posiada pan wersji Devo 7E. Wersję 7E można ulepszyć wgrywając zmodyfikowany firmware, i przy tym odzyskać pełny zakres. Dodatkowo można zmodyfikować płytkę żeby jeszcze bardziej zasięg powiększyć. Zwykły Devo 7 niestety takiej opcji nie ma.

====

Czyli po mojemu d... zbita, prędzej mi sterowanie padnie z takim stłamszonym devo niż wizja w goglach. Macie jakieś pomysły czy np. wymiana czegoś by coś dała?


====
dodano: 30.06.2018

Moja aparatura miała ograniczoną moc ze względu na jakieś unijne obostrzenia chyba, największą wartością AMPLI było właśnie +10.

====
dodano: 7.07.2018

Zapytałem sprzedawcy trochę żartobliwie, czy informacja o zasięgu 800m nie jest wprowadzająca w błąd i nie jest podstawą do reklamacji, itp., trochę pogadaliśmy i w końcu zaproponował, że mogę zwrócić drona, jego serwisanci ocenią stan i dostanę zwrot kasy minus koszty używania, albo firma udzieli mi rabatu 150,-zł. Powiem szczerze, że nie liczyłem na aż taką hojność, dron fajnie lata i nie chciało mi się go oddawać, wybrałem te 150zł i sprawa załatwiona.
Walkera Rodeo 110 i F210
ODPOWIEDZ