Modele kompatybilne z Turnigy 9x, xr

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

anita
Posty: 164
Rejestracja: sobota 25 lut 2012, 10:56
Lokalizacja: Łódź

Modele kompatybilne z Turnigy 9x, xr

Post autor: anita »

Jak w temacie. Czy ktoś zna model, zabawkę(coś jak biedrona v929)który można zbindować z nadajnikiem Turnigy 9x,xr?
Po udarze pozostał mi niedowład lewej ręki i przesiadłem się na modele samochodów, obecnie Maverick Scout z kamerką i nadajnikiem 5,8, model sterowany jednym drążkiem drugi do obsługi kamerki na pantilcie. Czas oderwać się od ziemi. Dlatego Biedronka ,Skoczek z Nazą i 13" śmigłami musi jeszcze zaczekać.
Interesują mnie modeliki bez robienia modyfikacji (znalazłem takowe do Hubsana FPV na R.C.G.)
Dorabianie elektroniki przekracza moje możliwości.
Awatar użytkownika
Japim
Posty: 342
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 09:19
Lokalizacja: Warszawa/ Zachod
Kontakt:

Re: Modele kompatybilne z Turnigy 9x, xr

Post autor: Japim »

Niestety nie ma takich - tzn nie bezpośrednio.

Turnigy ma swój protokół - powiedziałbym że bardziej modelarski. Zabawki mają swój protokół - własnie zabawkowy.
Jedne nie gadają z drugim - nie bezpośrednio. To tak jakby jeden mówił po angielsku a drugi po chińsku.
Chyba że kupisz sobie moduł multiprotocol i wsadzisz do radia. wtedy możesz zbindować się z zabawkami - różnymi.
Np:
https://www.banggood.com/Multiprotocol- ... 97688.html
https://www.banggood.com/2_4G-CC2500-NR ... 53902.html
https://www.banggood.com/2_4G-CC2500-A7 ... 48377.html
Pozdrawiam,
Przemek
anita
Posty: 164
Rejestracja: sobota 25 lut 2012, 10:56
Lokalizacja: Łódź

Re: Modele kompatybilne z Turnigy 9x, xr

Post autor: anita »

Japim pisze: To tak jakby jeden mówił po angielsku a drugi po chińsku.
Chyba można :-D . Ostatnie 12 lat przed chorobą pracowałem w firmie włoskiej i można polak rozumie Włocha a Włoch Polaka.W kontaktach bezpośrednich Polak potrafi nawet z Chińczykiem ,tylko przeczytać ich krzaczki to problem.Ad remo - moja v.929 słucha Turnigy 9.Xr z modułem FLysky po drugim bindowaniu "gadają" jak brat z siostrą.Jak zaczynałem przygodę z modelarstwem to Czeskie odbiorniki Rex można było zmusić do "rozmowy z Polskimi radiotelefonami Tukan(oczywiście zakłócenia na paśmie 27mhz) ale wyobraź sobie moją minę jak jeden gwizdek powodował wychylenie steru kierunku w moim szybowcu( konstrukcja drewniana MARS. 2m.)
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Modele kompatybilne z Turnigy 9x, xr

Post autor: hornet2 »

Helik WLToys V911 bezpośrednio dogaduje się z apką TG 9X .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
Chestnut
Posty: 336
Rejestracja: czwartek 22 sie 2013, 20:28
Lokalizacja: Krosno

Re: Modele kompatybilne z Turnigy 9x, xr

Post autor: Chestnut »

QX-90 ma wersję z odbiornikiem Flysky (nie Fr-sky!) który gada z stokowym modułem nadawczym Turnigy (sam tak latam)

także myślę że "zabawki" z odbiornikiem Fly-sky będą się dogadywały z turnigy ;-)
Mój największy lęk to sytuacja w której ja umieram, a Żona sprzedaje moje "zabawki" za tyle, za ile jej powiedziałem że je kupiłem...
anita
Posty: 164
Rejestracja: sobota 25 lut 2012, 10:56
Lokalizacja: Łódź

Re: Modele kompatybilne z Turnigy 9x, xr

Post autor: anita »

Chestnut pisze:także myślę że "zabawki" z odbiornikiem Fly-sky będą się dogadywały z turnigy
Dzięki wiedzałem o tym Fly sky to praktycznie turnigy 9x
Teraz bawię się moją v929 -nadajnik Turnigy 9xr z modułem fly sky
ODPOWIEDZ