VTX Eachine ET600R kontra eleres

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
attyla
Posty: 176
Rejestracja: sobota 06 lut 2010, 12:42
Lokalizacja: Szczecinek

VTX Eachine ET600R kontra eleres

Post autor: attyla »

Szukając przyczyn słabego zasięgu eleresa doszedłem do wniosku że wszystkie kłopoty zaczynają się po uruchomieniu nadajnika video eachine et600r moc 600mW, do nadajnika który umieściłem na ogonie zasilanie i wszystkie inne kable doprowadziłem zwykłym kablem czterożyłowym. Kamera, osd, i nadajnik zasilane są z osobnego pakietu cała instalacja wykonana według schematu z wątku o eleres'ie
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=4&t=19771
Możecie coś podpowiedzieć jak się pozbyć zakłóceń od nadajnika video, czy po prostu lepiej będzie poszukać nadajnika który tak nie sieje i czy macie jakieś sprawdzone typy nadajników na 5,8 ?
łukasz
Awatar użytkownika
attyla
Posty: 176
Rejestracja: sobota 06 lut 2010, 12:42
Lokalizacja: Szczecinek

Re: VTX Eachine ET600R kontra eleres

Post autor: attyla »

Szukając rozwiązania problemów z zasięgiem wykonałem deskę testową

https://www.fotosik.pl/zdjecie/f2e87e381e7b812e
Jak widać całkowicie rozdzielona instalacja zasilająca, testowałem zasięg na eleres w trybie picopower z takimi wynikami:
1. Tylko podłączony eleres zasięg około 45-50 metrów
2. Eleres + nadajnik video 5,8 - zasięg spada do 23-24 metrów
3. Eleres + nadajnik video 1,2 - zasięg spada do 23-24 metrów
Czy u Was też tak spada zasięg eleresa po włączeniu nadajnika video?
Osobna sprawa to instalacja w modelu tu zasięg w trybie picopower mam przy włączonym nadajniku video 7-8 metrów, co mogę zrobić aby poprawić instalację ? pierścienie ferrytowe na kable od nadajnika video czy coś innego , na ile to że kable zasilające nadajnik video biegną przy eleres może mieć wpływ na jego pracę?
łukasz
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: VTX Eachine ET600R kontra eleres

Post autor: Assur92 »

Zacznij od zmiany anteny na foxie, one nie słyną z dobrego wykonania. Może jest po prostu taka kiepska. Pod osobnymi pakietami również są problemy z zasięgiem?
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
ODPOWIEDZ