Imax B6 max. prąd ładowania .

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Imax B6 max. prąd ładowania .

Post autor: piwko »

No i ja się z tym zgadzam. To jakim C można ładować teoretycznie podaje instrukcja.
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Imax B6 max. prąd ładowania .

Post autor: IvanM »

maxiiii pisze:Ładowarka nie będzie miała napięcia większego niż 4,2V.
Przepraszam, ale naprawdę nie masz pojęcia.
piwko pisze:A ja ci mówię, że to w zależności od napięcia na ogniwie ładowarki obniżają prąd ładowania ;) Tym bardziej im bliżej im do max napięcia.
A ja ci mówię i pokazuje, że baterie LiPo ładuje się z założenia stałym prądem aż do napięcia 4,2V i dopiero wtedy się prąd obniżą. Jeżeli nie ufasz mnie - to z minimum wysiłku znajdziesz potwierdzenie tej informacji miliardę razy w internecie
https://www.youtube.com/watch?v=A6mKd5_-abk
Obrazek
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Imax B6 max. prąd ładowania .

Post autor: piwko »

Czy ty naprawdę niw widzisz że te linie prądu ładowania nie są proste? Więc nie stałym prądem! Gdzie ty widzisz osiągnięte 8,4V przy prądzie na początku 4,6A?? Chłopie. To jest krzywa ładowania. Max napięcie na ogniwie jest uzyskiwane na KOŃCU ładowania. I to jak już pisałem ostrożnie, przy malejącym prądzie ładowania. A po co prąd ma się obniżać jak już ogniwo jest naładowane do max napięcia według ciebie? :lol:
Przeczytaj może Podstawy elektrotechniki Bolkowskiego. To taka książka z lat 80
Idę spać.
Znów się kompromitujesz... Kolejny rysnek i jeszcze milion ich możesz wkleić.... Czy ta linia prądu ładowania jest constans? Czy jest to krzywa opadająca?
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Imax B6 max. prąd ładowania .

Post autor: IvanM »

piwko pisze:A po co prąd ma się obniżać jak już ogniwo jest naładowane do max napięcia według ciebie? :lol:
Wiec jeszcze raz: Napięcie które zmierzy ładowarka jest napięciem ogniwa + napięcie spowodowane przepływem prądu przez jego rezystancję.
Po odłączeniu prądu ładowania napięcie ogniowa spadnie. Spadek jest tym większy im większy był prąd ładowania i im większa była rezystancja ogniwa. Demonstruje to ten obrazek i niebieską krzywą namierzonego napięcia w trakcie ładowania i czerwonym napięciem samego ogniwa.
Obrazek
piwko pisze:Kolejny rysnek i jeszcze milion ich możesz wkleić...
I nadal nie zrozumiesz? Tak - linia prądu jest stała do osiągnięcia napięcia 4,2V bo do tego punktu ładowane jest stałym prądem.
Greif
Posty: 98
Rejestracja: czwartek 03 maja 2018, 01:30
Lokalizacja: Piotrowice k.Oświęcimia

Re: Imax B6 max. prąd ładowania .

Post autor: Greif »

Za pierwszym razem się nie udało osiągnąć wartości progowej, żeby zastartował tryb ładowania lipo z balanserem. Uruchomiłem jeszcze raz w trybie NiMH i dociągnąłem mniej więcej do 12V. Potem poszło LiPo z balanserem, tylko z jedną celą jest problem, tzn. odstaje od pozostałych.
W każdym razie, po 110 min. wyłączyłem ładowanie, bo od 30 min. niewiele się zmieniało. Bateria w ogóle nie była ciepła.
Odpaliłem drona F210, polatałem 2 min. 30 sek. i zaczął pikać.
Po próbie ponownego naładowania, podczas Check battery, podał że widzi tylko 3 cele, a są 4. Zostawiłem to na razie, za dnia spróbuję znowu podjechać NiMH do 12V i naładować ponownie, tym razem polatam tylko 2 minuty i zobaczymy co będzie. Niedługo okaże się, czy w ogóle będzie z tego pakietu pożytek, na razie ani nie dymi, ani nie puchnie.

Dziękuję Wam za wszystkie rady, połowy rzeczy z tej kłótni nie rozumiem, ale nie warto tracić życia na przepychanki, szanujmy się nawzajem, przełóżmy wszystkie wnioski na praktykę, to inni też skorzystają przynajmniej. ;-)

Poniżej widać, jak od początku ta cela była dziwna, jakby wyeksploatowana była, szybko się naładowała, ale i pewnie szybko oddała power. :-)

Wartość napięcia po odpaleniu NiMH też niczego sobie - 6,01 V. :-)

Obrazek
Walkera Rodeo 110 i F210
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Imax B6 max. prąd ładowania .

Post autor: Z.W15 »

[quote="Greif"]


tutaj nic juz nie pomoze ,jedna cela do wyrzucenia
a dalsze zabawy z podladowywaniem w NIMH, to proszenie o pozar
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Imax B6 max. prąd ładowania .

Post autor: Verid »

Tak jak Z.W15 napisał - odpuść tej baterii, ta jedna cela to śmieć. Jak potrzebujesz to przerób ją sobie na 3s do zasilania bazy czy jako powerbank ale tamtej celi nie używaj bo się prosisz o kłopoty.
Ten wredny...
Greif
Posty: 98
Rejestracja: czwartek 03 maja 2018, 01:30
Lokalizacja: Piotrowice k.Oświęcimia

Re: Imax B6 max. prąd ładowania .

Post autor: Greif »

Miałem cichą nadzieję, że jakoś ruszy ta bateria, gdyby nie ta cela, to może by ją z czasem rozruszał, no ale trudno, eksperyment z ładowaniem przynajmniej się powiódł, człowiek trochę mądrzejszy. Dzięki za rady. :-)

Teraz jak znaleźć tę padniętą celę? Znowu zabawa... ;-)
Walkera Rodeo 110 i F210
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Imax B6 max. prąd ładowania .

Post autor: hornet2 »

Z tego aku jako 4S już nic nie będzie . Jedyne co pozostaje to rozbebeszyć je i sprawdzić miernikiem które ogniwo jest padnięte? Ewentualnie z reszty sprawnych ogniw można zrobić aku 3S . Trońkę byłoby zabawy z lutowaniem . No i wtyk balansera zamiast 5pin potrzebny by był 4pin .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Imax B6 max. prąd ładowania .

Post autor: Z.W15 »

Greif pisze:Miałem cichą nadzieję, że jakoś ruszy ta bateria, gdyby nie ta cela, to może by ją z czasem rozruszał, no ale trudno, eksperyment z ładowaniem przynajmniej się powiódł, człowiek trochę mądrzejszy. Dzięki za rady. :-)

Teraz jak znaleźć tę padniętą celę? Znowu zabawa... ;-)
Pisales ze po podlaczeniu NIMH,pokazywalo 6.01V na 4cele co oznacza ze miales caly pakiet niezle zjechany(4 cele minimum dla zdrowia pakietu 2.8V=11.2V)
moim zdaniem ,LIPO w komplecie do wywalenia(utylizacji),garnek i dobrze osolona woda na 24h i po zabawie
Greif
Posty: 98
Rejestracja: czwartek 03 maja 2018, 01:30
Lokalizacja: Piotrowice k.Oświęcimia

Re: Imax B6 max. prąd ładowania .

Post autor: Greif »

Z.W15 pisze:4 cele minimum dla zdrowia pakietu 2.8V=11.2V
No wiem, Verid o tym pisał. Historii pakietu nie znam, bo dostałem go z dronem z trzema innymi w komplecie, no ale musiał leżeć nienaładowany pewnie długo. Pewnie go rozbiorę, żeby zobaczyć co w środku ;-)
Walkera Rodeo 110 i F210
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Imax B6 max. prąd ładowania .

Post autor: Z.W15 »

Greif pisze:
Z.W15 pisze:4 cele minimum dla zdrowia pakietu 2.8V=11.2V
. Pewnie go rozbiorę, żeby zobaczyć co w środku ;-)

jezeli nie posiadasz doswiadczenia z lipolami ,to odradzam
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Imax B6 max. prąd ładowania .

Post autor: Verid »

Jak nie rozbierze to nie nabierze :mrgreen:
Ważne by wiedział o zachowaniu ostrożności bo lipol potrafi zrobić kuku.
Ten wredny...
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Imax B6 max. prąd ładowania .

Post autor: IvanM »

Co tu na Lipolu można rozbierać? Ściagnąć koszulkę termokurczliwą oraz izolacje kontaktów - robiąc przy tym kuku. Trójcelowy pakiet z niego ciężko będzie zrobić, bo padnięte jest drugie ogniwo. Te są łączone z reguły zgrzewaniem blaszek a po wycięciu jednego ogniwa ciężko to zlutować. Nawet jak się wydaje, że trzyma - potrafi po czasie odskoczyć. Jeżeli za lotu, to pozamiatane.
Greif pisze:Poniżej widać, jak od początku ta cela była dziwna, jakby wyeksploatowana była, szybko się naładowała, ale i pewnie szybko oddała power. :-)
To jest właśnie duża rezystancja wewnętrzna. Prąd ładowania za dużo podnosi napięcie a prąd rozładowania zaś za dużo go obniża. Ani naładowane do końca ani rozładowane do końca.
Jedyna szansa reanimacji jest w eliminowaniu tego efektu poprzez obniżenie prądu. Jeżeli nie ma ogniwo mechanicznych uszkodzeń - nie jest przebite, zdeformowane, stwardniałe lub spuchnięte - możesz spróbować ładować te baterie bardzo małym prądem. Na przykład 0,2A. Potrwa to 6-7 godzin, ale przyrost napięcia nie będzie na tym ogniwie tak gwałtowny i jest szansa, że naładujesz wszystkie ogniwa do końca i trochę go rozchodzisz. Ale przy tym pakiecie i takiej rezystancji ogniwa jest to mało prawdopodobne.
Greif
Posty: 98
Rejestracja: czwartek 03 maja 2018, 01:30
Lokalizacja: Piotrowice k.Oświęcimia

Re: Imax B6 max. prąd ładowania .

Post autor: Greif »

IvanM pisze:bo padnięte jest drugie ogniwo
Jak poznać, które jest drugie? Może być drugie od góry albo drugie od dołu, tak z czystej ciekawości pytam, czy jest to jakoś oznaczone i ładowarka może kolejność rozpoznać, czy tylko miernik?
IvanM pisze:nie jest przebite, zdeformowane, stwardniałe lub spuchnięte
Nie jest.
IvanM pisze:Potrwa to 6-7 godzin
Nie wytrzymam tyle na stołku obok lipola ;-) A tak poważnie, chyba dam za wygraną. Teraz mam inny problem, po aktualizacji bf3.2.5 silniki mi się nie uzbrajają (chociaż konfigurator reaguje na drążki), a aparatura nie chce się zbindować z dronem, no ale to w innym temacie...

===
dodano: 14.07.2018
Uzbraja się już, pomogło ustawienie min throttle i rxrange
# rxrange
rxrange 0 1110 1912
rxrange 1 1912 1110
rxrange 2 1110 1912
rxrange 3 1110 1912
Ostatnio zmieniony sobota 14 lip 2018, 13:28 przez Greif, łącznie zmieniany 1 raz.
Walkera Rodeo 110 i F210
ODPOWIEDZ