Silnik brushless - butelkowiec

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Silnik brushless - butelkowiec

Post autor: kazikfer »

Cześć

Mam pakiet Lipo 3s 4000mAh Zippy Compact i regulator samochodowy z linka poniżej.

http://www.ebay.com/itm/Turnigy-TrackSt ... 1767912105
ESC Specification: Cont. Current: 18A Burst Current: 25A

Chciałbym do nich dobrać silnik (najlepiej używkę zakupić na allegro lub tutaj po kosztach bo to projekt niskobudżetowy :)

....ale w ogóle nie ogarniam silników elektrycznych bezszczotkowych. Mam też ten silnik z linka który był w koplecie z regulatorem (5050KV) ale on nie ogarnia tak wysokiego prądu i przy nawet malutkim śmigle o promieniu 6cm w połowie wciśniecia gazu się wyłącza i kosmicznie grzeje.

Jaki silnik by najlepiej pasował ? A może zmienić śmigło na turbinowe jakieś ?

Model butelkowa na kształt tych :



Please help :!:
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Silnik brushless - butelkowiec

Post autor: Adrián »

Malutkie esc.
To wszystko zależy od wagi gotowego modelu. Musisz zrobić lekką ramę, jak esc chcesz wykorzystać.
Do takiego małego esc, to chociażby emax c2822 i śmigło Apc 10.47 sf
Lub silnik z koptera np 2205 i śmigło 5.45, jak będzie lekkie i małe.
Emax c2812 i śmigło 7"
To wszystko zależy od wielkości ramy i czy na się tylko przesuwać, czy "latać".

Jak ma to w miarę dobrze jeździć, to ciąg 1:1 i asfalt nie zrobi na nim wrażenia.
Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Re: Silnik brushless - butelkowiec

Post autor: kazikfer »

A więc tak...

Model już zrobiłem jakiś czas temu ale źle dobrałem silnik (ten 5050kv) myślałem że im więcej kv tym większa petarda a okazało się że przy śmigle ten silnik zaczyna się gotować.

Śmigło jakie mam teraz na stanie to EP-6030 które ma jakieś 15,5 cm średnicy, gdyż taką postawiłem na modelu wieżyczkę pod silnik. Wieżyczka ma jakieś 10cm wysokości - żeby jakoś wyglądał proporcjonalnie.

Sam model - poniżej - ma 80cm długości, 60 cm szerokości i rzecz jasna będzie miał (tak hejtowane przeze mnie) butelki 0,5l zamiast płóz i ster kierunku w postaci tylnej lotki... obecnie w budowie.

Sam w sobie nie waży chyba nawet 500 gram bo jest sklejony z profili drewnianych 8x8mm. Postawiłem obok butelkę 1,5 l dla porównania.

Myślę też nad po prostu zmianą śmigła na turbinę edf żeby nie marnować silnika... noi tam 5050kv by się przydało i mogłoby działać.... ale to chyba wyjdzie duuużo drożej.

@Adrian
Plan jest taki żeby zapierdzielał jak mały przecinak ale żeby pakiet 11.1 3s 4000mah starczał na trochę więcej zabawy.

Obrazek
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Silnik brushless - butelkowiec

Post autor: Verid »

kazikfer pisze:Myślę też nad po prostu zmianą śmigła na turbinę edf żeby nie marnować silnika
Nie robiłbym tego. Tobie potrzeba przede wszystkim ciągu żeby to ruszyć z miejsca a nie prędkości a EDF to raczej ciągu nie baudzo... Przynajmniej nie takie małe pod 3s.
Mam EDF'a w Twisterze i w porównaniu z takim GT2215 i śmigłem 10" to to nic nie ciągnie.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Silnik brushless - butelkowiec

Post autor: Adrián »

Zrób większą wieżyczkę i wstaw śmigło 10" i silnik emax c2822
Ewentualnie jak nie możesz już nic zmienić, to 2205 ale tylko śmigło 5" na 6" esc się ugotuje, bo pewnie będziesz musiał go żyłować.
Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Re: Silnik brushless - butelkowiec

Post autor: kazikfer »

Adrián pisze:Ewentualnie jak nie możesz już nic zmienić, to 2205 ale tylko śmigło 5" na 6" esc się ugotuje, bo pewnie będziesz musiał go żyłować
To 2205 możebyć czy nie ? Bo już nie rozumiem. 6 cali by mi akurat posowało.
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Silnik brushless - butelkowiec

Post autor: Verid »

kazikfer pisze: Bo już nie rozumiem.
Czego nie rozumiesz w "na 6" esc się ugotuje"? Podałeś jakie masz ESC. 2205 ze śmigłem 5" ma apetyt do opanowania przez twój ESC (choć na styk), ze śmigłem 6" będzie miał większy. O tyle większy że twój ESC wymięknie jak dasz w palnik.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Re: Silnik brushless - butelkowiec

Post autor: kazikfer »

Ewentualnie jak nie możesz już nic zmienić, to 2205 ale tylko śmigło 5" :idea: KROPKA. Na 6" esc się ugotuje, bo pewnie będziesz musiał go żyłować.

Na śmigle 6 cali się ugotuje a na śmigle 10'' się nie ugotuje? To może c2822 z śmigłem 6 cali ?
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Silnik brushless - butelkowiec

Post autor: Adrián »

Ehh
Poczytaj o silnikach, esc, smigłach, A i kV Bo bez tego ani rusz.

10" było do innego silnika.

6"do Twojego esc i silnika 2205 się nie nadaje. Za mało masz A
Jak będzie lekki, to 5" wystarczy z ww motorem. Będzie na styk.

6" z c2822 będzie miało za małego kopa. 10" jest optymalnie
Prędzej c2812, ale to zależy od wagi. Chociaż 7" lepsze

Silnik zwykle kosztuje więcej niż śmigło, dobieraj w drugą stronę i jesteś ograniczony esc, to jest problem.

Zobacz w tabelkę i spr jakie można założyć śmigło do Twojego silnika i jakie potrzebuje wówczas esc. I zamiast wymieniać silnik, to może kup większe esc. Co wyjdzie taniej.

Editt
Czekaj, czekaj, silnik ma ponad 5000kV ? :shock: To się nie nadaje.

To wybierz silnik i śmigło do obecnego esc, lub wymień esc, wówczas nie będziesz ograniczony małym A.

Jeśli model będzie ważył 700-800g gotowy do jazdy to ww propozycje silnik + motor wystarczą i esc je obsłuży. Jeśli faktycznie ma chociaż 18A

Moim zdaniem, najlepszy zestaw do ww esc, będzie emax c2822 i śmigło apc 10" Da w okolicach 750-800g ciągu.
Jak model będzie dużo cięższy, to wymiana esc pozostaje, bo będzie muł.
Wówczas pozostaje ograniczeniem, tylko budżet.
Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Re: Silnik brushless - butelkowiec

Post autor: kazikfer »

ok czyli zostaje wybór między c2812 a c2822 , który ma lepszego kopa ?

Pakiet 11.1 3s 4000mah i regulartor constant 18A, burst 25A. Śmigło do dobrania najwyżej coś przebuduje.
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Silnik brushless - butelkowiec

Post autor: Verid »

kazikfer pisze:Mam pakiet Lipo 3s 4000mAh Zippy Compact i regulator samochodowy z linka poniżej.
A powiedz jeszcze - ten regiel samochodowy dajesz bo masz w tym jakiś zamysł czy bo po prostu masz w szufladzie?
Ten wredny...
Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Re: Silnik brushless - butelkowiec

Post autor: kazikfer »

Verid pisze:A powiedz jeszcze - ten regiel samochodowy dajesz bo masz w tym jakiś zamysł czy bo po prostu masz w szufladzie?
Wyczuwam podpuchę do krytyki :) no ale... Mam w szufladzie to raz, a dwa na tym reglu działa wsteczny co w przypadku jeżdzenia po zamarzniętym jeziorze może się przydać, np trzciny czy inne przeszkody, także może pomóc w hamowaniu. Sprawdzałem na tym silniku co mam 5050kv i działa, tylko tak jak już wspomniałem silnik nie wchodzi na obroty do przodu albo się wyłącza albo jara więc z tąd ten temat.
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Silnik brushless - butelkowiec

Post autor: miś »

cf2822 i śmigło 10'' - większy ciąg, ale musisz przebudować model aby wsadzić takie śmigło
cf2812 i śmigło 7-8'' - trochę mniejszy ciąg ale być może wlezie bez przeróbek.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Silnik brushless - butelkowiec

Post autor: Adrián »

Obrazek

Swojego też musze odkurzyć i kupić odbiornik rc, a tak powinien hulać :-)
Zapas butelek uzbierałem, to nie będę się bawił w jakieś podklejania, tylko od razu do kosza.
Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Re: Silnik brushless - butelkowiec

Post autor: kazikfer »

Ok, to teraz muszę upolawać jeden z tych silników w dziale handlowym tutaj jakąś używeczkę po kosztach ;-)
Możebyć ciężko o jedną sztukę ,zwykle sprzedają komplety do kopterów po cztery szt lub dwie :-/
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
ODPOWIEDZ