antena apki

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

antena apki

Post autor: hornet2 »

Od jakiegoś czasu mam problem ze swoim copterem V666N . Po chwilowym locie nagle wyłączają się silniki . Już kupiłem nowe aku . Dzisiaj dostałem przesyłkę . Próbowałem na nich latać i to samo się dzieje ! Mam zapasową płytkę sterującą . Podmieniłem ją i dalej nic !

Kiedyś zauważyłem że mam naderwaną antenkę ( ten drucik wychodzący z tej rurki widocznej na zdjęciu ) . Przylutowałem go do tej rurki . Ale chyba źle zrobiłem ? Od płytki do tej rurki wchodzi przewód z oplotem . Z drugiej strony rurki jest krótki przewód jednożyłowy . Dzisiaj polutowałem antenę na nowo . Tylko nie wiem czy dobrze ? W rurce zrobiłem otwór z drugiej strony bo go nie było . Przez ten otwór przepchałem przewód z oplotem . Oplot przylutowałem do rurki a przewód wyprowadziłem na zewnątrz otworu i przylutowałem do niego ten kawałeczek przewodu jednożyłowego bez oplotu .



Obrazek
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: antena apki

Post autor: cobra »

To jest antena półfalowa typu dipol rękawowy.
Pooglądaj sobie w sieci zdjęcia pokazujące jego konstrukcję.
Rurka ma być przylutowana do ekranu przewodu na górnym jej końcu. Przez otwór w górze rurki ma wychodzić żyła centralna przewodu. Ekran (i rurka) nie może być zwarty z żyłą centralną.
________________
Cobra
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: antena apki

Post autor: hornet2 »

Tak właśnie zrobiłem . :-D
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
ODPOWIEDZ