Laminatowy motoszybowiec

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

SBak46
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 08 maja 2017, 16:41
Lokalizacja: Warszawa

Laminatowy motoszybowiec

Post autor: SBak46 »

Już jakiś czas temu zacząłem latać modelami.
Kupiłem jako pierwszy samolot Pelikana Funtic (EPP, rozpietość 1,6m) i czuję się na siłach by przesiąść się na coś większego, szybszego i ciekawszego.

Chciałbym kupić / złożyć szybowiec, najchętniej z laminatu / sklejki i blasy.

Przeznaczenie:
latanie rekreacyjne, FPV, średniozaawansowane akrobacje

Chciałbym motoszybowiec o rozpiętości >2m z lotkami, klapami, sterem wysokości i kierunku.

Rozglądam się już całkiem długo i nie mogę znaleźć niczego co by mnie w 100% usatysfakcjonowało.
Czeska firma TOPMODEL ma sporo ciekawych motoszybowców, ale kadłub we wszystkich jest dość niewielki i nie jestem przekonany czy pomieści większa baterię (4000mAh 3S minimum).
Więc szukałem dalej...
FlyFly Hobby: kadłuby już są dużo pojemniejsze, ale z kolei opinie na temat tamtego "laminatu" i ogólnej jakości wykonania są niskie. Zdarzały się przypadki ze skrzydło złamało się podczas akrobacji.
Najbardziej do moich wymagań pasuje Condor.

Czy moglibyście mi doradzić jakiś ciekawy samolot?
Ew. jakieś inne rozwiązanie?
Jestem otwarty na propozycje!

Pozdrawiam,
Stanisław
zgrywcio
Posty: 61
Rejestracja: sobota 02 sie 2014, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Laminatowy motoszybowiec

Post autor: zgrywcio »

Jeśli zależy Ci na rozpiętości/powierzchni skrzydeł to polecam skrzydełko. Przy niewielkim nakładzie środków możesz wyciąć sam lub poprosić kogoś o wycięcie profili jakie Ci odpowiadają i położyć na nie włókno szklane. 100% satysfakcji bo zrobisz samemu no i przy dobrze położonym laminacie model wygląda efektownie i jest bardzo trwały.
Edit: jeśli pozostawać przy ogoniastych modelach to trudno będzie o szybowiec z laminatu w tak niewielkim rozmiarze i na dodatek z dużą przestrzenią w kadłubie. Zastanowiłbym się też czy czy warto się upierać przy 4Ah. Bety, sky surfery itd. na 2.2Ah robią spokojnie około 30/40min lotu jeśli ich bardzo nie męczyć.
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Re: Laminatowy motoszybowiec

Post autor: jelcyn »

Od Topmodel.cz powyżej 3m rozpiętości, w kadłubie mieści się 10Ah Li-po, autopilot, elektronika do solarów oraz latania na bardzo długie dystanse i zostaje miejsce na następne 10Ah. Wszystko przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa i minimalizowaniu zniszczeń w razie kreta.

Myślę że powyżej 2m, spokojnie włożysz 10Ah Li-po i resztę wyposażenia.
SBak46
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 08 maja 2017, 16:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Laminatowy motoszybowiec

Post autor: SBak46 »

zgrywcio pisze:Jeśli zależy Ci na rozpiętości/powierzchni skrzydeł to polecam skrzydełko. Przy niewielkim nakładzie środków możesz wyciąć sam lub poprosić kogoś o wycięcie profili jakie Ci odpowiadają i położyć na nie włókno szklane. 100% satysfakcji bo zrobisz samemu no i przy dobrze położonym laminacie model wygląda efektownie i jest bardzo trwały.
Edit: jeśli pozostawać przy ogoniastych modelach to trudno będzie o szybowiec z laminatu w tak niewielkim rozmiarze i na dodatek z dużą przestrzenią w kadłubie. Zastanowiłbym się też czy czy warto się upierać przy 4Ah. Bety, sky surfery itd. na 2.2Ah robią spokojnie około 30/40min lotu jeśli ich bardzo nie męczyć.
Skrzydełko bardzo mi się podoba ale narazie zachorowałem na motoszybowce. Kolejnym samolotem na pewno będzie skrzydełko. Dzięki za pomoc !
jelcyn pisze:Od Topmodel.cz powyżej 3m rozpiętości, w kadłubie mieści się 10Ah Li-po, autopilot, elektronika do solarów oraz latania na bardzo długie dystanse i zostaje miejsce na następne 10Ah. Wszystko przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa i minimalizowaniu zniszczeń w razie kreta.

Myślę że powyżej 2m, spokojnie włożysz 10Ah Li-po i resztę wyposażenia.
o których konkretnie model myślisz?
Ja rozglądałem się za modelem Fascination, Gracia i Gracia MAXI i ich kadłuby wyglądają dość skromnie...
Pilotek
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2017, 13:36
Lokalizacja: Tychy

Re: Laminatowy motoszybowiec

Post autor: Pilotek »

Czy jest to twój pierwszy model samolotu ?
Pozdrawiam
250 w budowie .
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Laminatowy motoszybowiec

Post autor: Verid »

A rzuć okiem na pierwszy post.... :roll:
Ten wredny...
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Re: Laminatowy motoszybowiec

Post autor: jelcyn »

SBak46 pisze:o których konkretnie model myślisz?
Ja rozglądałem się za modelem Fascination, Gracia i Gracia MAXI i ich kadłuby wyglądają dość skromnie...
Obojętne bo wszystkie są podobne. Może być Fascination. Cechą szybowca jest smukły kadłub więc tak to po prostu musi być i raczej nie znajdziesz dobrego szybowca z przydużym kadłubem.
slekar
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 01 maja 2011, 07:59
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Laminatowy motoszybowiec

Post autor: slekar »

Falcon 2,2 m
Spełnia wszystkie Twoje założenia no i polski produkt.
slekar
ODPOWIEDZ