Dziwne zachowanie kamery w copterze

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Dziwne zachowanie kamery w copterze

Post autor: hornet2 »

Podczas odtwarzania filmu z kamery coptera V666N słychać takie jakby terkotanie . To nie odgłos pracy silników coptera ani odgłos pracy silnika samochodu ( jedno i drugie było wyłączone ) . Co to może być ? I druga rzecz . Czy ten obraz nie jest za ciemny ? Akurat ten film był robiony przed zachodem słońca . Lecz podczas filmowania w słoneczny dzień obraz jest całkiem ciemny . Jest jakiś na to sposób ? Mam też drugą kamerę z coptera V333 . Ale jest ona nie FPV i ma 720MP . Z niej obraz jest dużo jaśniejszy .



Obrazek kamera WLToys V666N

Obrazek kamera WLToys V333
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Dziwne zachowanie kamery w copterze

Post autor: Verid »

Miałem kiedyś taką badziewną kamerkę "szpiegowską" - świergoliła w bardzo podobny sposób. Bo tak. Podejrzewam księgowego albo projektanta głąba przez których zabrakło tego i owego na płytce i szły zakłócenia na audio od przetwornicy na przykład.
Inna rzecz jest taka że ta kamerka ma zdaje się możliwość pochylania obiektywu - możliwe że idzie lekkie obciążenie na silnik i to on troszkę świergoli, analogicznie do obciążonego serwa.
Ten wredny...
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Dziwne zachowanie kamery w copterze

Post autor: hornet2 »

Obie mają możliwość pochylania obiektywu . Ale w jednej i drugiej kąt jest ustawiany ręcznie . Nie ma tam żadnego silnika . Obiektyw z płytką jest połączony taśmą .

Obrazek
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Dziwne zachowanie kamery w copterze

Post autor: hornet2 »

Jednak te "buczenie" nie leży po stronie kamery tylko po stronie płytki sterującej coptera . Mam drugą płytkę sterującą . Podpiąłem do niej inną kamerę , bez FPV . Do płytki nie podpinałem nic oprócz kamery i aku . Nagrałem krótki film i to samo się dzieje , też słychać to buczenie .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Dziwne zachowanie kamery w copterze

Post autor: Verid »

Verid pisze: Podejrzewam księgowego albo projektanta głąba przez których zabrakło tego i owego na płytce i szły zakłócenia na audio od przetwornicy na przykład.
Z tą różnicą że podejrzewałem przetwornicę już w kamerze a wygląda na to że "śmieciarz" jest na płycie głównej. Jeżeli bardzo cię swędzi to buczenie to zasil kamerę z osobnego źródła - najlepiej jakiś stabilizator liniowy - choć osobiście twierdzę że to niespecjalnie warte zachodu skoro w locie i tak jedyne co się nagra to wściekły jazgot silników.
Ten wredny...
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Dziwne zachowanie kamery w copterze

Post autor: hornet2 »

Właśnie też to chciałem powiedzieć ! :mrgreen: Ten dźwięk w kamerze to raczej dla picu ! Może są tacy co latają copterami z wyłączonymi silnikami ? :-D
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Dziwne zachowanie kamery w copterze

Post autor: hornet2 »

Czy ktoś z Was miał ten zestaw FPV ? Kamera jest bardzo prądożerna . Zasięg też ma wiele do życzenia , 50 do 70m ( chodzi o podgląd wizji na monitorze ) . Może ta kamera jest jakaś uwalona ? Jaką inną kamerkę można by zamontować do coptera V666N tak by móc ją załączać z apki ?

Obrazek
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
ODPOWIEDZ