Folia pokryciowa do EPP i depronu

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Folia pokryciowa do EPP i depronu

Post autor: darek_op »

Chodzi o taka folię. Czy macie jakies doświadczenia z jej zastosowaniem. Jak to sie maluje, czy trzeba dawac podkład? Chcę nią pokryć nowe skrzydła od Sky Cruisera 2400.
Awatar użytkownika
JSt
Posty: 137
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2015, 12:13
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Bulwy

Re: Folia pokryciowa do EPP i depronu

Post autor: JSt »

Nie jest taka fajna jak Oracover, słabiej się trzyma moim zdaniem... Co do dokładnego obkurczania - nie sprawdzałem, jeszcze wtedy testowałem tradycyjnym żelazkiem...
Mam całą rolkę matową i jakoś mnie nie przekonała, leży w szafie. Jakie malowanie masz na myśli ? Mogę po pracy coś przetestować.
Pozdrawiam
Janusz

Ostatnio zamęczam: S800 na Omnibus F4
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Re: Folia pokryciowa do EPP i depronu

Post autor: ci3jk4 »

A z tym malowaniem to nie lepiej by było pomalować skrzydła i potem pokryć folią?
Z tego co widzę jest przeźroczysta, więc w sumie działała by jak warstwa lakieru zabezpieczającego na pomalowane skrzydło.
Tylko było by trzeba sprawdzić czy chwyta pomalowanego elementu.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Folia pokryciowa do EPP i depronu

Post autor: Kowal »

Matowa jest raczej średnio przeźroczysta :-P
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Re: Folia pokryciowa do EPP i depronu

Post autor: ci3jk4 »

ajajja, sorry, jak przeglądałem o co chodzi to musiałem zawędrować do przeźroczystych i potem jak odpisywałem to tylko tamte miałem w pamięci. Mojego wpisu nie było w takim razie :)
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Folia pokryciowa do EPP i depronu

Post autor: darek_op »

JSt pisze:Nie jest taka fajna jak Oracover, słabiej się trzyma moim zdaniem... Co do dokładnego obkurczania - nie sprawdzałem, jeszcze wtedy testowałem tradycyjnym żelazkiem...
Mam całą rolkę matową i jakoś mnie nie przekonała, leży w szafie. Jakie malowanie masz na myśli ? Mogę po pracy coś przetestować.
Malowanie "marketowymi" lakierami w sprayu. Na filmiku reklamowym, pokazuja jak po uderzeniu w krawędz natarcia nie ma praktycznie zniszczeń, ale nie ma też praktycznie lakieru pokrywającego skrzydło. :shock: Tłumaczą, że lakier był świeży i dlatego odpadł. Nie chciałbym sytuacji , że po pierwszy lądowaniu w trawie z lakieru na skrzydłach niewiele zostanie bo sie zdrapie i poodłazi. :cry:
ODPOWIEDZ