Kup, zrób pan drona ? świnka pełna!

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Johny
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 01 mar 2015, 20:46

Kup, zrób pan drona ? świnka pełna!

Post autor: Johny »

Dotychczas słowo dron kojarzyło mi się z Global Hawk a teraz też chce go mieć…
Zasadnicze pytanie kupić gotowca czy budować?
Jak kupić to na pewno P3 lub P4 albo budować i wydać 800$ lub 1400$

Nurtuje mnie kilka problemów które mogą mnie dotyczyć podczas całej przygody kupna lub budowy.

1 Kamera (sądzę) ze Gopro3+ które posiadam lepiej nagrywa od kamerki 4K w P3i4 ale to moje spostrzeżenie! jak jest naprawdę? to nie wiem, osobiście tego nie sprawdzałem.
2 Gimbal -P3i4 są fajnie zintegrowane z kamerką wagowo i estetycznie ale znowu drgania falowanie czy jelo jest zauważalne na niektórych filmach.Wina operatora czy sprzętu ? Jeśli będę budował to mam zamiar połączyć gopro z gimbalem fiutech G3 czemu akurat ten? naczytałem się ze jest niezawodny a czy? to sie okaże…
3 ślinki, rama, esc,bateria….. szkoda na to czasu mama google,forum,YT ma tego sporo.
4 przesył video P3i4 ma Wi-Fi Video Downlink ponoć do 4-5 km łatwe podłączenie hdmi no i te funkcje na mobile App których pewnie nie da się zrobić przy gopro i zwykłym transmitterze ogólnie mało i skromnie jeśli chodzi o gabaryty jak to jest w realu tego nie wiem .Jeśli zdecyduje się na budowę to fpv transmitter i receiver hdmi antenki w sumie dodatkowe gramy.Miałem zamiar zapytać wcześniej pewnego speca od antenek na forum ale wyczytałem ze nie lubi gdy się do pyta (a jaki zestaw byś polecił ?) wiec w moim przypadku by się wkur….Jaki zasięg tego nie wiem ale fajnie by było mieć te 5km bez zacinki.
5 no i serce Naza phantom ?nic o niej nie wiem lub naza v2 coś tam czytałem i zdaje się prosta w obsłudze
Co wybrać aby być szczęśliwym Pantoma czy składaka?
Pozdrawiam Janek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Kup, zrób pan drona ? świnka pełna!

Post autor: Verid »

Ten wredny...
ODPOWIEDZ