lądowisko drona

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: lądowisko drona

Post autor: szaman89 »

Zainspirowany mini zlotem nad J. Białym pomyślałem, że zrobię swoje lądowisko. Może komuś się spodoba więc wrzucam: https://drive.google.com/open?id=0BxXY8 ... 2VGanlhYVU

Obrazek
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9758
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: lądowisko drona

Post autor: pawelsky »

szaman89 pisze:Zainspirowany mini zlotem nad J. Białym pomyślałem, że zrobię swoje lądowisko. Może komuś się spodoba więc wrzucam: https://drive.google.com/open?id=0BxXY8 ... 2VGanlhYVU
Nie zebym sie czepial, ale kojarzy mi sie (i takie samo odczucie pewnie bedzie u osob postronnych) ze wszystkim tylko nie z ladawiskiem drona. A chyba nie o to chodzi...
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: lądowisko drona

Post autor: szaman89 »

pawelsky pisze:Nie zebym sie czepial, ale kojarzy mi sie (i takie samo odczucie pewnie bedzie u osob postronnych) ze wszystkim tylko nie z ladawiskiem drona. A chyba nie o to chodzi...
Wyszedłem trochę z innego założenia i kompletnie nie brałem pod uwagę przyjętej kolorystki z dostępnych na rynku polskim lądowisk. Dla osób na ziemi plandeka zwłaszcza w takim kolorze raczej będzie się rzucała w oczy i wątpię, żeby ktokolwiek ją przeoczył przechodząc z boku. Modelarz od razu wie z czym ma do czynienia widząc leżącą plandekę przy pilocie. Reszta doczyta jak podejdzie i spojrzy.
Z powietrza plandeka ma być widoczna głównie dla mnie zwłaszcza że w 99% przypadków latam samotnie.
Wiem, że można to zrobić lepiej ale po prostu podszedłem do tego baneru bardziej personalnie niż schematycznie.

Tutaj bardziej schematycznie:

Obrazek
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9758
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: lądowisko drona

Post autor: pawelsky »

szaman89 pisze:Modelarz od razu wie z czym ma do czynienia widząc leżącą plandekę przy pilocie.
Modelarz pozna i bez plandeki.
szaman89 pisze:Reszta doczyta jak podejdzie i spojrzy.
Ale chyba chodzi raczej o to zeby NIE podchodzila? :)

Byc moze miales inne zalozenia, ale funkcji ostrzegawczej dla postronnych moim zdaniem ten wzor nie spelnia. Wrecz zacheca do podejscia na zasadzie "ciekawe co to?"

Jesli mialbym cos sugerowac, to H w kolku z pewnoscia bedzie duzo bardziej zrozumialym symbolem ladowiska, a co do kolorystyki to miejsa niebezpieczne zazwyczaj oznacza sie kolorami czarnym i zoltym.
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: lądowisko drona

Post autor: szaman89 »

pawelsky pisze:Byc moze miales inne zalozenia, ale funkcji ostrzegawczej dla postronnych moim zdaniem ten wzor nie spelnia. Wrecz zacheca do podejscia na zasadzie "ciekawe co to?"

Jesli mialbym cos sugerowac, to H w kolku z pewnoscia bedzie duzo bardziej zrozumialym symbolem ladowiska, a co do kolorystyki to miejsa niebezpieczne zazwyczaj oznacza sie kolorami czarnym i zoltym.
Przekonałeś mnie. Pospamuje dalej swoimi wypocinami :D

Obrazek
ODPOWIEDZ