Szybka weryfikacja gratów pod 433+AP+OSD

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

SCRUBBY
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 24 maja 2016, 06:09
Lokalizacja: Koczargi

Szybka weryfikacja gratów pod 433+AP+OSD

Post autor: SCRUBBY »

Cześć,
Mam wrażenie, że już załapałem jak duży postęp w elektronice sterowania modelami wykonał się w ostatnich latach, jednak poproszę doświadczonych lataczy o weryfikację mojego zrozumienia tematu.

Do skompletowania mam cały wkład elektroniczny dla sterowania modelem samolotu. Z tego co wyczytałem potrzebne będą (w ogólnym pojęciu i dużym uproszczeniu, bez rozkminiania źródeł zasilania i wzajemnych zakłóceń):

Aparatura na nadajnikiem 433MHz w modelu odbiornik 433MHz. Celuję w komplet rodzimej produkcji eLeReS (z telemetrią)

Sygnał więc od drążków dolatuje sobie do odbiornika w modelu i teraz odbiornik eLeReS w modelu podłączam magistralą PPM do autopilota z "kanapki" (również rodzimej produkcji - ZBIG&PitLab). Do AP dołączam GPS. Spinam AP z OSD a później z autopilota wyprowadzam kabelki do serw lotniczych w modelu, do serw P/T i do regulatora silnika (ESC). Do płyty OSD (wejście) podłączam tor wyjściowy video z kamery a tor wyjściowy z OSD podłączam do nadajnika np. 1,2 lub 5,8 GHz.

Potem programowanie i testy. Czy dobrze to opisałem a zwłaszcza użycie magistrali komunikacyjnej PPM do przekazywania telemetrii i do sterowania modelem?

edit: kosmetyka
Scrubby
Projekty: Pingwin z FPV, Canary z FPV i piękna Dimona... .
Awatar użytkownika
madejson
Posty: 146
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 09:07
Lokalizacja: Wrocław/Tarnów

Re: Szybka weryfikacja gratów pod 433+AP+OSD

Post autor: madejson »

Tak kolego, pokrótce jest tak jak piszesz. Aparatura jest po prostu generatorem sygnałów PPM, który trafia do nadajnika. Co dalej się z tym dzieje już nie "nasza" brocha, odbiornik po prostu to odbiera i rozdziela to na poszczególne serwa (kanały) lub na kanał sumaryczny, który to podpinasz pod AP PITLAB'a. Wtedy to on deszyfruje sygnał sumaryczny na poszczególne kanały, zgodnie z tym co ustalisz w FPV_Managerze.
Sky Cruise 2400, Turnigy 9XR-Er9x, RangeLink, OSD+AP+BF+GS by Zbig & Pitlab, Fox 1.2GHz 800mW(8ch), Sony 600TVL+MOBIUS
SCRUBBY
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 24 maja 2016, 06:09
Lokalizacja: Koczargi

Re: Szybka weryfikacja gratów pod 433+AP+OSD

Post autor: SCRUBBY »

Ok - dziękuję. To teraz czy warto inwestować do takiego setup'u w cyfrowe serwa?

edit: wycofane pytanie o podłączenie HT od Profesora na PPM, bo można :)
Scrubby
Projekty: Pingwin z FPV, Canary z FPV i piękna Dimona... .
ODPOWIEDZ