Szybka weryfikacja pod zakupy do FPV

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

SCRUBBY
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 24 maja 2016, 06:09
Lokalizacja: Koczargi

Szybka weryfikacja pod zakupy do FPV

Post autor: SCRUBBY »

Cześć,
Skleciłem "na papierze" zestaw pod zakup do latania z FPV w zasięgu max. 1km od bazy.

Bardzo proszę Szanownych Forumowiczów o spojrzenie, weryfikację i ew. uwagi, czy to nie jest jakiś złom i czy nie zastąpić tego i owego czymś innym (tylko czym)?

Kamera na pokładzie będzie stara GoPro Hero2 - bo leży nieużywana już od jakiegoś czasu. Ta właśnie kamerka podpięta ma być kabelkiem dedykowanym (GoPro Hero 3 FPV Cable - Video & Audio To 5.8G TX & 5V Supply To Camera) do nadajnika A/V (RCX TS835 5.8GHz 32CH FPV Video Transmitter (600mW / 5V Output for Camera)). Nadajnik jest ponoć z opcją stabilnego 5V/1A, więc kamery nie zjara (chyba...). Antena z nadajnika wyląduje w szafce a w jej miejsce wskoczy "koniczynka" nadawcza pod 5.8 GHz sparowana z "koniczynką" odbiorczą w odbiorniku naziemnym A/V (RCX RC832 5.8GHz 32CH FPV Video Receiver).

A dalej to już proste: co najmniej 62" LCD na tylnym siedzeniu "wozu rozpoznania", czyli Fiata 126p ;-)
Scrubby
Projekty: Pingwin z FPV, Canary z FPV i piękna Dimona... .
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Szybka weryfikacja pod zakupy do FPV

Post autor: matulekpl »

Najlepsza ta końcówka:) 62 cale w maluchu:) dawaj foty:)
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
SCRUBBY
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 24 maja 2016, 06:09
Lokalizacja: Koczargi

Re: Szybka weryfikacja pod zakupy do FPV

Post autor: SCRUBBY »

matulekpl pisze:Najlepsza ta końcówka:) 62 cale w maluchu:) dawaj foty:)
Nie było ofert na "malucha" w MyRCMart ;-)

A coś merytorycznie można? Bardzo proszę.
Scrubby
Projekty: Pingwin z FPV, Canary z FPV i piękna Dimona... .
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Szybka weryfikacja pod zakupy do FPV

Post autor: Pieth »

Gdzieś jest fotka bazy z takim monitorem, ale było to jakieś czerwone kombi ;-)
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
DronNOOB

Re: Szybka weryfikacja pod zakupy do FPV

Post autor: DronNOOB »

Nie napisałeś czym latasz i gdzie. FPV do latania miedzy drzewami i pomieszczeniach to jedno, FPV na maszyny do filmowania to inne. Ja latam na TS832/RC832/SJ4000. Mam jeszcze kamerę płytkową ( 12 gr), zamierzam przymocować ją do Eken h9 który dobrze filmuje a nie ma AV out ( obraz nagrywany Eken h9 w FHD/60 klatek bardziej mi podoba się jak w GP czy Sjcam, ale to kwestia gustu). Jeśli latasz w otwartym terenie wymienisz stokowe anteny na dobre koniczyny 1 km zasięgu będzie lekko na TS832/RC832, ja w czystym polu mam więcej . Minus taki że nadajnik grzeje się bardzo, mam już pomysł na dodatkowe chodzenie, ale nie mam czasu to zrealizować.

Jeśli latasz kwadrokopterem "wyścigowym" to nie potrzebujesz 600-ki, fale na częstotliwości 5,8 maja mały koeficjent przebicia natomiast dobrze odbijają się od ścian, drzew, innych przeszkód tak radzą wyjadacze :-D
SCRUBBY
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 24 maja 2016, 06:09
Lokalizacja: Koczargi

Re: Szybka weryfikacja pod zakupy do FPV

Post autor: SCRUBBY »

Zdecydowanie FPV do modeli samolotów (Pingwin elektryk i Canary spalina). O quadro jeszcze nie myślę bo za bardzo kojarzy mi się z heli ;-) Latanko w otwartym wiejskim terenie, jednakże z dość dużą ilością działających sieci WiFi (2,4 i 5,8) w domkach wokół miejsc przewidywanego latania.
Scrubby
Projekty: Pingwin z FPV, Canary z FPV i piękna Dimona... .
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Szybka weryfikacja pod zakupy do FPV

Post autor: Głuś »

Ten RCX RC832 to jest jakiś klon Boscama RC805?
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
SCRUBBY
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 24 maja 2016, 06:09
Lokalizacja: Koczargi

Re: Szybka weryfikacja pod zakupy do FPV

Post autor: SCRUBBY »

Głuś pisze:Ten RCX RC832 to jest jakiś klon Boscama RC805?
Szukałem lecz nie znalazłem innych informacji niż tylko producent: GetFPV Affiliate. Nie zbiera ten odbiornik zbyt wielu pochlebnych opinii w sieci :(
No i jest MANUAL ale nie widzę nigdzie tech.spec. dla niego.
Scrubby
Projekty: Pingwin z FPV, Canary z FPV i piękna Dimona... .
ODPOWIEDZ