Którą ładowarkę wybrać ?

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

janstefan
Posty: 70
Rejestracja: wtorek 07 sie 2012, 18:32
Lokalizacja: wwa

Re: Którą ładowarkę wybrać ?

Post autor: janstefan »

Ta turnigy reaktor z linku od Rurka wygląda jak 1:1 kopia ichargera. Jeśli w środku też ma to samo, to w tej cenie będzie rewelacja.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Którą ładowarkę wybrać ?

Post autor: Rurek »

Ta ładowarka to nie jest "nagłe odkrycie" tego forum, mamy o niej masę tematów, od co najmniej dwóch lat. Wszystko można sobie o niej wyczytać. Nie jest to kopia iChargera.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Którą ładowarkę wybrać ?

Post autor: hornet2 »

Coś ostatnio HK ma problem z zaopatrzeniem się w ładowarki Turnigy . Ciągle piszą chwilowy brak na magazynie . A tu jak nie było tak nie ma ! ;-)
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Re: Którą ładowarkę wybrać ?

Post autor: labo »

Dzień dobry,
Sam sobie przyznam "złotą łopatę" za wykopanie wątku. ;)
Panowie, z 3 lata już chyba minęły jak zszedłem z nieba na ziemię, ale mam do Was prośbę o pomoc, może ktoś z Was coś doradzi.
Szukam ładowarki koniecznie AC/DC z mocą rozładowywania minimum 20W i najlepiej z LiHV (może się przyda). Do tej pory używałem iMAX B6AC v1, ale rozładowywanie po rajdzie dużych pakietów z pełnego naładowania do stanu "storage" ułamkiem ampera doprowadza mnie do szału. Trwa to kilka dni.

Generalnie Turnigy Reaktor https://hobbyking.com/en_us/turnigy-rea ... -plug.html by mi wystarczył i bym nie chciał wydawać jakoś więcej pieniędzy, ale nie ma LiHV, a to może się kiedyś przydać.

Jest jakaś alternatywa do tej Turnigy?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Którą ładowarkę wybrać ?

Post autor: pawelsky »

labo pisze:Generalnie Turnigy Reaktor https://hobbyking.com/en_us/turnigy-rea ... -plug.html by mi wystarczył i bym nie chciał wydawać jakoś więcej pieniędzy, ale nie ma LiHV, a to może się kiedyś przydać.

Jest jakaś alternatywa do tej Turnigy?
Tak, Turnigy Reaktor z LiHV :)
https://hobbyking.com/en_us/0620ac-us-p ... ion-2.html
grryf
Posty: 122
Rejestracja: wtorek 25 kwie 2017, 18:53
Lokalizacja: Białystok

Re: Którą ładowarkę wybrać ?

Post autor: grryf »

Polecam żarówkę kierunkowskazu 21W - rozladuje w 20min. Nie za szybko, nie za wolno. Jak za malo to zarowka 24V od tira ;-) A! Bezpiecznik zamontuj i plus polutuj.
PUDA D240 4S + OmniNXT F7 + Tekko32 35A + F40 III 2400KV
Awatar użytkownika
Japim
Posty: 342
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 09:19
Lokalizacja: Warszawa/ Zachod
Kontakt:

Re: Którą ładowarkę wybrać ?

Post autor: Japim »

Pytanie 1. Dlaczego chcesz wersje AC/DC - nie lepiej kupic wersje DC i do tego za 25 - 40zl kupic sobie zasilacz DELLa 700W ktory obsluzy 2 takie ladowarki?

Pytanie 2. Do czego Ci LiHV? Te pakiety weszly do zycia kilka lat temu - ale nie widac aby zdobywaly jakas wielka popularnosc. Nawet Tesla jezdzi na Liionkach

Uwaga 3. 20A rozladowywania to ta ladowarka ma - pod warunkiem ze dasz zewnetrzny, podlaczony szeregowo, rezystor przez ktory ladowarka wypompuje Ci pakiet. Inaczej bedziesz mial moze tylko 2x szybciej niz stary Imax... ten odpowiedni rezystor to np zarowki 12V z samochodu lub halogeny do oswietlenia. Albo kupic sobie takiego dyngsa, ktory ma teoretycznie 150W rozladowywania:
https://pl.aliexpress.com/item/AOK-5-In ... 74451.html - mam dokladnie taki i sprawuje sie swietnie. Ma teoretycznie 150W, ale jak puszczalem pakiet 3S przez miernik pradu to przy 3 podlaczonych zarowkach pobieral max 4A - czyli 50W. 150W to ma moze dla 8S...
Pozdrawiam,
Przemek
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Re: Którą ładowarkę wybrać ?

Post autor: labo »

Ad. 1. Nie cierpię nadmiaru kabli a i tak ładuję zawsze AC. DC nigdy nie użyłem nawet jak latałem samolotami.
Ad. 2. W sumie po nic, albo na wszelki wypadek. Jak kupowałem poprzednia ładowarkę, to też było pytanie, po co ci LiFe. :)
Ad. 3 i do Kol. grryf. Z żarówkami mam niemiłe doświadczenia. Nie zawsze jestem przy rozładowywaniu, czasami odejdę, zajmę się czymś innym i po powrocie pakiet ma 0V. Z doświadczenia więc wiem, że potrzebuję układ, który mi pakiet odetnie automatycznie.
Japim pisze:pod warunkiem ze dasz zewnetrzny, podlaczony szeregowo, rezystor przez ktory ladowarka wypompuje Ci pakiet.
Szeregowo? A nie równolegle z ładowarką?
grryf
Posty: 122
Rejestracja: wtorek 25 kwie 2017, 18:53
Lokalizacja: Białystok

Re: Którą ładowarkę wybrać ?

Post autor: grryf »

Jeszcze apropo zarowki dodam ze pod port balansera podlaczam buzzer z alarmem przy 3,7V. Pozostaje wtedy w zasięgu dzwieku - jest bardzo glosny. Podejrzewam ze jest na odciecie prosty sposob, sam bym wdrozyl ;-)
PUDA D240 4S + OmniNXT F7 + Tekko32 35A + F40 III 2400KV
Awatar użytkownika
Japim
Posty: 342
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 09:19
Lokalizacja: Warszawa/ Zachod
Kontakt:

Re: Którą ładowarkę wybrać ?

Post autor: Japim »

Ad 1 - o gustach sie nie dyskutuje
Ad 2 - A czy stosujesz pakiety LiFe? Akurat LiFe zdobyly jakies tam marginalne zastosowanie - pakiety Dewalt, A123, Pakiety 2S wpinane bezposrednio do zasilania odbiornika, zaplonu itd. Pomimo kilku lat LiHV jakos nie widze... Szkoda ze producenci nie uwzgledniaja mozliwosci wgrania nowego firmware - podobno jest to ograniczone sprzetowo - w sensie ze jak kupisz wersje bez LiHv to nie ma mozliwosci wgrania firmware z LiHv bo to ladowarka fizycznie nie jest w stanie ladowac takich pakietow (pewnie ma nieodpowiednie uklady )...
Ad 3 - tak - musi byc szeregowo, zeby prad z pakietu plyna przez rezystor do ladowarki. I ladowarka po skonczonym procesie rozladowywania otworzy obwod i prad nie bedzie juz plynal. W instrukcji (ktora polecam sobie najpierw przeczytac) jest opis jak podlaczyc i jak policzyc niezbedny rezystor... Jest tez tam mowa o koniecznosci uwzglednienia zmieniajacej sie rezystancji w ramach wzrostu temperatury - np wlasnie zarowki :)

Odnosnie zarowki i buzzera - to ten cusiek - za 8dolcow z Ali ma to wszystko - buzzer, zarowki i do tego sam zakonczy proces rozladowywania po osiagnieciu przez ktorakolwiek cele zadanego poziomu napiecia.
Pozdrawiam,
Przemek
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Którą ładowarkę wybrać ?

Post autor: pawelsky »

Japim pisze:Pomimo kilku lat LiHV jakos nie widze...
Nie sa moze jakios wybitnie popularne, ale z tym "nie widze" to tez nie przesadzajmy. Pomijajac to ze wszystkie DJI Phantomy 3 i 4 lataja na LiHV (a samo to to juz spory kawal rynku) to chociazby Turnigy ma swoje LiHV (Bolt i Multistar LiHV).
Awatar użytkownika
Japim
Posty: 342
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 09:19
Lokalizacja: Warszawa/ Zachod
Kontakt:

Re: Którą ładowarkę wybrać ?

Post autor: Japim »

DJI ok. Ale czy oni nie mają swoich ładowarek? A turnigy nie jest jakimś wyznacznikiem, tam gdzie liczą się osiągi nie widziałem turnigy lihv.
Pozdrawiam,
Przemek
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Którą ładowarkę wybrać ?

Post autor: pawelsky »

Japim pisze:DJI ok. Ale czy oni nie mają swoich ładowarek?
Oczywiscie ze maja, co nie zmienia faktu ze baterie LiHV nie sa tak 'nieobecne' jak mowisz. Oczywiscie maja swoje wady i zalety, jak wszystko. :-)
ODPOWIEDZ