Anteny na maszcie i połączenie - kilka pytań.

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Anteny na maszcie i połączenie - kilka pytań.

Post autor: Szper »

Przekopałem forum i widziałem, że temat cyklicznie wałkowany mimo to mam kilka pytań do bardziej doświadczonych.

Cel: poprawa widoczności anten przy niskim locie.
Problem: Miejsce z którego startuje jest otoczone betonowym płotem o wysokości ok 170cm nie licząc dodatkowych przeszkód jak sterta gruzu - takie uroki ogrodu teścia :) .
Jest poprawa RSSI jak podniosę apkę na ok 2m. Ciekawa opcja ale niezbyt mi podchodzi - "FPV na lemura". Gogle na twarz i ręce nad głowę :D.

Obecny hardware:
9xr pro
XJT+X8R - wiem, wiem... LRS ale mam to co mam
FPV idzie na 5.8GHz
Koniczyny na 5.8
Patyk na 2.4
Układ anten na quadzie w fazie poprawek. X8R anteny w układzie V 90o i inne takie.

Póki co bez czarów jak anteny kierunkowe, diversity, itd. Po prostu elastyczna baza gotowa do przyjęcia innych rozwiązań.

Koncept (podobny do widzianych) i pytania:
- statyw/maszt studyjny - muszę przyznać, że super patent. Na alle znalazłem ustrojstwo na 3.3m składane do poziomu mniej niż 1m. Cena też sensowna.
- na górę masztu poprzeczka 1m by weszła w torbę ze statywem: rozstawienie odbioru FPV i modułu nadawczego XJT
- link mam 2.4Ghz czyli odpada na chwilę obecną retransmisja po BT
- do apki obudowa JR pełniąca rolę adaptera - wolałbym to by nie robić dużej ingerencji w apkę. I tak mam do kupienia obudowę dla multiprotocola.
Kabel bezpośrednio wychodzący z przejściówki albo wstawić złącze przemysłowe?
- ostatecznie: mod apki i dać na stałe złącze przemysłowe? Kable od złącza wlutować w okolice kołków na moduł.
- rozpatrywałem użycie JR/FUTABA port tylko czy da się przez któryś z nich odczytać telemetrię idącą z XJT?
- z 6-10m kabla idącego do JR: S/FTP linka lub inny kabel w ekranie? Na szczycie masztu kawałek PCB z listwą kołkową do montażu nadajnika.
- podłączenie ekranu kabla - poczytałem i nadal dezorientacja w temacie jak podłączyć to najwłaściwiej. Nie chcę nic sugerować - wysłucham Waszych opinii.
- moduł odbiorczy 5.8ghz prócz zasilania i kabli chinch żyły do sterowania modułem - przerobiony rc805.

Dzięki z góry za uwagi i pomoc w tym temacie. Nie zdziwię się jak przekieruje mnie ktoś na jakieś zakopane nie przeczytane przeze mnie wątki.
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
ODPOWIEDZ