akumulator do Eye one extreme

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

KrzychP
Posty: 15
Rejestracja: piątek 12 lut 2016, 21:55
Lokalizacja: Szczecin

akumulator do Eye one extreme

Post autor: KrzychP »

Witam
Proszę o pomoc.Poszukuję zamiennika akumulatora RC Logger 2x3,7V 1300 mAh 10C.Akumulator posiada nietypową(chyba)wtyczkę-cztery przewody,cztery piny.Potrzebna chyba jakaś przejściówka żeby podłączyć inny akumulator o podobnych parametrach do coptera.Z góry dziękuje za pomoc i wyrozumiałość(jestem nowym forumowiczem).
Pozdrawiam
KrzychP
Posty: 15
Rejestracja: piątek 12 lut 2016, 21:55
Lokalizacja: Szczecin

Re: akumulator do Eye one extreme

Post autor: KrzychP »

bardzo dziękuję za pomoc,jestem naprawdę wdzięczny
Awatar użytkownika
jedrekxxd
Posty: 223
Rejestracja: środa 27 paź 2010, 19:47
Lokalizacja: Niszczewice

Re: akumulator do Eye one extreme

Post autor: jedrekxxd »

https://www.youtube.com/watch?v=oyszHte5ItQ

3min szukania. Przerób sobie tak i każdy pakiet podłączysz.
KrzychP
Posty: 15
Rejestracja: piątek 12 lut 2016, 21:55
Lokalizacja: Szczecin

Re: akumulator do Eye one extreme

Post autor: KrzychP »

No dzięki dwa dni szukałem po necie żeby nie wydać prawie stówy z przesyłką za akumulatorek do w sumie taniej maszynki,tak jak mi doradziłeś na pewno będzie ok.No po prostu sami eksperci.Pozdrawiam i dzięki za poświęcone czy tam zmarnowane trzy minuty.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: akumulator do Eye one extreme

Post autor: Adrián »

Z całym szacunkiem, czytając posty i sposób ich pisania, to jak nie zmienisz swojego nastawienia, jak bardzo popularnego wśród młodych, to chyba nie będziesz tutaj dobrze odbierany.
Taka roszczeniowa postawa, szczególnie częsta wśród młodych, tym bardziej dziwi, bo ponoć masz znacznie więcej wiosen.

Kolega, podał Ci jeden z sposobów rozwiązania problemu. Jaką użyjesz wtyczkę, to już zależy od Twoich baterii. Możesz też wylutować obecne gniazdo i wlutować przewody.
KrzychP
Posty: 15
Rejestracja: piątek 12 lut 2016, 21:55
Lokalizacja: Szczecin

Re: akumulator do Eye one extreme

Post autor: KrzychP »

Dzięki za rady.Ok postaram się zmienić nastawienie,ale zrozumcie panowie że jak ktoś miesiąc temu kupił zabawkę jak w temacie a od nie wiem-trzydziestu lat nie trzymał lutownicy w ręku i o elektryce wie tyle że jak się żarówka przepali to trzeba ją wymienić to nie są rady dla niego z całym szacunkiem.Szybciej myślę wchodziło by w rolę zastosowanie jakiś przejściówek z jednej wtyczki na inną czy coś w tym stylu,ale niestety trochę brak mi wiedzy,chociaż zanim zadałem pytanie dosyć szczegółowo(tak myślę)przeszukałem internet.I myślę warto chyba też mieć więcej cierpliwości w stosunku do osób początkujących i nowych na forum bo są niczym dzieci we mgle,naprawdę mają wiele pytań pewnie dla was bzdurnych i wręcz idiotycznych,no ale kogo mają poprosić o pomoc jak nie fachowców,starych wyjadaczy?Daję słowo że jak ogarnę moje Eye One Extreme w jakimś rozsądnym stopniu to służę pomocą i wiedzą(nie będę nikogo odsyłał do Youtuba czy innego Googla).Ale to za jakiś czas ;) .Dzięki za uwagi i pozdrawiam.
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: akumulator do Eye one extreme

Post autor: Z.W15 »

KrzychP pisze:No dzięki dwa dni szukałem po necie żeby nie wydać prawie stówy z przesyłką za akumulatorek do w sumie taniej maszynki,tak jak mi doradziłeś na pewno będzie ok.No po prostu sami eksperci.Pozdrawiam i dzięki za poświęcone czy tam zmarnowane trzy minuty.


Jezeli nikt nie odpisuje to nie znaczy ze jestes lekcewazony,ale ze nikt nie posiada tej zabawki.
Niestety to hoby wymaga podstawowej wiedzy ,a jezeli nie to placzesz , zamawiasz i dostajesz oryginalne czesci.
i na koniec ,to wybacz kolego ale jak kazdy niedzielny pilot bedzie lecial po porade ze swoja zabaweczka to to forum zostanie
zasmiecone temato-poradami ,ktore dla 90 % uzytkownikow, moze posluzyc jako papier do w.c
fcitpp
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 23 lut 2015, 23:17

Re: akumulator do Eye one extreme

Post autor: fcitpp »

Ja kupiłem coś takiego:

https://www.google.pl/search?q=eye+one+ ... oPvgNOM%3A


Niestety obecnie koleś, który to robi ma przerwę w pracy więc możesz jedynie sprawdzać jego stronę, albo znaleźć kogoś kto wykona coś podobnego. U mnie działa. Dzięki temu przy wyborze pakietów z wtyczką JST ogranicza mnie jedynie ich waga. Polecam taką przeróbkę, bo oryginalne baterie są drogie i szybko padają.
KrzychP
Posty: 15
Rejestracja: piątek 12 lut 2016, 21:55
Lokalizacja: Szczecin

Re: akumulator do Eye one extreme

Post autor: KrzychP »

A dzięki za konkretną informację,jest tam sporo rad odnośnie przeróbek wtyczek.A też masz Eye one extreme czy innego coptera z tą wtyczką?Bo mam trochę pytań dotyczących Eye a wygląda na to że nikt na forum go nie posiada.
fcitpp
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 23 lut 2015, 23:17

Re: akumulator do Eye one extreme

Post autor: fcitpp »

Mam Eye One Xtreme, więc pytaj może będę mógł pomóc.
KrzychP
Posty: 15
Rejestracja: piątek 12 lut 2016, 21:55
Lokalizacja: Szczecin

Re: akumulator do Eye one extreme

Post autor: KrzychP »

Jakiej firmy używasz akumulatorki i jakiej pojemności,czy stosowałeś zamienniki śmigieł,jezeli tak to jakie(oryginały mają sześciokątne gniazdo),czy próbowałeś kręcić filmy,jeżeli tak to jaką kamerą i jak wyszły,ogólnie jakie wrażenia z lotów(w jakim trybie latasz).Ja swojego coptera niedawno kupiłem i z powodu pogody jeszcze nie latałem na zewnątrz(staram się dobrze przygotować i poszukać tańszych od oryginałów części :) )
fcitpp
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 23 lut 2015, 23:17

Re: akumulator do Eye one extreme

Post autor: fcitpp »

Akumulatorki kupowałem przeróżne, bo tak jak pisałem staram się najlepiej skalkulować pojemność i wagę. Celuję w coś między 850 - 1200 mah. Tylko pamiętaj, że tych nieoryginalnych baterii nie naładujesz ładowarką dołączoną do drona. Najlepiej zaopatrzyć się w tym celu w jakąś ładowarkę procesorową typu Imax B6.

Śmigła miałem trzech typów: oryginalne, firmy HQ Props oraz Gemfan. Te nieorginalne w rozmiarze 6045 są sztywniejsze oraz bardziej wytrzymałe od oryginałów i mam wrażenie że pozwalają latać bardziej agresywnie. Ale copter nie wystartuje na nich w trybie amatorskim, działają tylko w trybach sport i expert. Żeby pasowały trzeba użyć plastikowych adapterów dodawanych w zestawie ze śmigłami Dociskasz je oryginalnymi nakrętkami, ale dobrze jest po każdym locie kontrolować ich dokręcenie bo lubią się luzować.

Filmy próbowałem kręcić, ale wbrew reklamom producenta ten copter raczej nie jest do tego stworzony. Mam customową ramę z włókna węglowego która jest super trwała, ale waży więcej niż oryginalna. Dlatego kamerka Xiaomi Yi jest już za ciężka. Jeśli chcę coś nagrać to doczepiam kamerkę Mobius, ale bez gimbala żeby było lżej. Wideo ma więc efekt jello. Można kombinować z jakimiś podstawkami amortyzującymi kamery, albo wyważaniem śmigieł ale mi już się znudziło. Dużo zachodu, efekty średnie. Osobna kwestia to umiejscowienie kamery. Jeśli zaczepisz ją centralnie pod kopułką, to jest ok, ale w kadrze jest podwozie albo fragmenty ramy. Jeśli przesuniesz kamerkę do przodu to zaczyna ciążyć i kopter mocno się przechyla. Zrównoważyłem to instalując kamerkę z przodu i baterię o podobnej wadze z tyłu. Wszystko zależy od twojej kreatywności, cierpliwości i budżetu. W necie nie brakuje ludzi, którzy opisują swoje doświadczenia z FPV itp.

Ogólnie sprzęcik fajny do nauki podstaw latania. Wybacza błędy, łatwo się steruje, jest posłuszny i w trybie sport sprawia frajdę. Polecam właśnie tryb sport. Po paru minutach poczujesz się w nim swobodnie, a nad początkującym ma tę przewagę że nie opóźnia czasu reakcji między twoją pracą na sterze i efektem w powietrzu. Experta raczej nie tykam, bo to już wyższa szkoła jazdy i ciężko nawet wystartować. Zaopatrz się w dwa, trzy akumulatorki i wtedy trochę się pobawisz.

Jeśli pokusiłbyś się o wymianę ramy na węglową to ciężko ten sprzęt zepsuć. A samodzielna wymiana silniczków czy przekładka na ramę to fajna nauka warsztatu. Jednak prędzej czy później zrozumiesz, że chcąc kręcić jako takie filmy musisz zainwestować w coś innego, bo eye one xtreme to bardziej "sportowiec" niż platforma wideo.

Duży plus to wiadomości w necie oraz obsługa mailowa producenta.

Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam!
KrzychP
Posty: 15
Rejestracja: piątek 12 lut 2016, 21:55
Lokalizacja: Szczecin

Re: akumulator do Eye one extreme

Post autor: KrzychP »

Dzięki za cenne uwagi nie ma to jak doświadczenie ;), a ramę z włókna węglowego gdzie kupiłeś ?
fcitpp
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 23 lut 2015, 23:17

Re: akumulator do Eye one extreme

Post autor: fcitpp »

Mam ramę 242 ring firmy Phoenix Flight Gear. Kupiona bezpośrednio u producenta. Fajny koleś, poszedł mi na rękę z wysyłką do znajomego który akurat był w Stanach i przywiózł mi ramę.
KrzychP
Posty: 15
Rejestracja: piątek 12 lut 2016, 21:55
Lokalizacja: Szczecin

Re: akumulator do Eye one extreme

Post autor: KrzychP »

Rama robi wrażenie naprawdę solidnej,nie było żadnych problemów z przełożeniem osprzętu?nic w ramie nie trzeba przerabiać?np.średnic otworów czy rozstawów otworów.
ODPOWIEDZ