jakość obrazu a gogle fatshark

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Sprobujemy. Choc wtedy szumow nie ma tylko b/w.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

diem pisze:Sprobujemy. Choc wtedy szumow nie ma tylko b/w.
Mam IDEANTYCZNA sytuacje.
Albo duzo "kolorowego" szumu, albo mi sie przelacza na BW (i wtedy jest zyleta).

Podlaczcie na probe do tych fatsharkow kamere miniDV jakas..... (bezposrednio - bez videolinka)
U mnie obraz z kamery wydaje sie byc w goglach bladny strasznie - w porownaniu z sygnalem z airwave'a.
Natomiast jakosc (brak szumow) tego obrazu z kamery jest powalajaca!
Mysle, ze moj odbiornik ma "zbyt silny sygnal" (choc nigdy tego na oscyloskopie nie weryfikowalem) i przesterowuje costam w okularach.... (prawie to samo dzieje sie w moim EasyCAP'ie).
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Jutro sie moze przekonamy na lotnisku jak to z tym b/w.

Reasumujac:
Na airwave oraz na odbiorniku podlaczonym na "line in" mam idealnie. Na lawmate na ch3 podlaczonym do gogli mam b/w idealnie. Na zbigowym diversity niestety ja mam porazke i Andrzej na swoich goglach tez... wina diversity w tym wypadku.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Mifau... coś Ci tnie pasmo, i na częstotliwości podnośnej koloru (3.58 albo 4.43MHz) sygnał jest tak kiepski że moduł kopin daje ogromne wzmocnienie żeby był kolor, co oczywiście powoduje ogromne wzmocnienie szumów objawiające się kolorowym szumem czyli kropkami. Teraz pytanie czy pasmo tnie nadajnik czy odbiornik.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

miś pisze:Mifau... coś Ci tnie pasmo, i na częstotliwości podnośnej koloru (3.58 albo 4.43MHz) sygnał jest tak kiepski że moduł kopin daje ogromne wzmocnienie żeby był kolor, co oczywiście powoduje ogromne wzmocnienie szumów objawiające się kolorowym szumem czyli kropkami. Teraz pytanie czy pasmo tnie nadajnik czy odbiornik.
Dokladnie do tych wnioskow doszedlem. dlatego powiekszalem kondensatory pod drodze, az w koncu WYWALILEM ta plytke "glowna" z trimersion (tez to zrobisz na 100%).
Ale dalej jest to samo. Czyli.... tak jak piszesz...albo nadajnik, albo odbiornik.
Jednak nastepne "Ale" to.... na 2ch nadajnikach dziala tak samo (10mW i 0,5W). Zatem...odbiornik....
(ej...a moze kamera?)

Zastanawiam sie jednak czy dalej brnac w 2,4GHz, czy moze jednak w 1.2Ghz (do latania quadem wygodniejsze jest 2,4 na aparaturze, wiec Video lepsze bedzie 1,2)
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

A ja sie ciagle upieram przy 2.4 video i z tego powodu potrzebuje (chce potrzebowac) lrs'a :D
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

diem pisze:A ja sie ciagle upieram przy 2.4 video i z tego powodu potrzebuje (chce potrzebowac) lrs'a :D
No po tym co tu --mi-- pokazuje, to rowniez jestem sklonny (ale na DL),...... teoretycznie 2x drozej, ale ....oj warto :mrgreen:
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Filmik --mi-- oraz komentarz zdecydowanie mnie nakierowal... poczekam jeszcze chwile co dalej, choc DL mocno wysunal sie na prowadzenie :D
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

No, następny się nawraca na właściwe pasmo :D
Jak na 2 nadajnikach masz to samo, no to odbiornik jest do dupy. Powiększanie kondensatorów w odbiorniku nic nie da po poprawiasz tylko "dół" pasma, a tu góra jest do... ekchem. Weź no podepnij Video In z gogli WPROST pod wyjście BaseBand (video) z głowicy odbiornika. Tak z ciekawości... może podnośna audio nie będzie zbyt bruździć na obraz. Przekonasz się czy to głowica jest "taka dobra" czy to co jest za nią.

Diem: DL nie wyklucza stosowania video 1.2G :-) A w końcu można by się uwolnić od śmietnika jakim jest 2.4G
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

miś pisze:A w końcu można by się uwolnić od śmietnika jakim jest 2.4G
I tu sie z Kolega zgodze :-D (i nie mow mi Miś, ze sie nie zgadzamy nigdy :-D - bo to juz nie pierwszy raz dzisiaj)
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Musicie sobie dzióbka dać :)

Oczywiscie ze 2.4 to smietnik, sam to pasmo skutecznie na polowie śląska zaśmiecam jednak... mobilnosc szarków dla mnie jest wręcz niezastąpiona :D
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Zrobimy beret z antenką :mrgreen:
A na berecie odbiornik 1.2G z kabelkami do gogli. I też będzie mobilne :-)
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

No wlasnie.....w fatsharkach moze sie nie zmiescic odbiornik 1.2GHz (przynajmniej nie widzialem tak malych).
Natomiast Miś....w moich goglach (w tych samych, ktore bedziesz niedlugo mial)...jest TYLE miejsca, ze mozna kilka odbiornikow zmiescic :mrgreen:
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

W sumie nie jestem zwolennikiem "all in one" bo co jest do wszystkiego... , ale można by się nad tym zastanowić :-)
Pzdr. -----MIŚ-----
ODPOWIEDZ