Imax B6 ładuje 5 godzin a powinna godzinę

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Imax B6 ładuje 5 godzin a powinna godzinę

Post autor: Rurek »

hali9 pisze: Bo ładuje pakiet 1500mAh.
:?: :shock: :?: :shock: :?: :shock: :?: :shock:
Chyba znaleźliśmy przyczynę Twoich problemów... wyłącz ten cut-off w cholerę.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Imax B6 ładuje 5 godzin a powinna godzinę

Post autor: piwko »

Problem nie tkwi w zasilaczach. Ile ich już użyłeś i zawsze jest tak samo. Szukaj w ustawieniach ładowarki. Nie potrzebne są te powłączane ograniczenia. To że na pakiecie jest napisane 1500 mA wcale nie oznacza że trzeba ustawić odcięcia na te 1500 mA. To niepotrzebna asekuracja. Pakiet równie dobrze może mieć 1700 mA...
hali9
Posty: 22
Rejestracja: piątek 27 lis 2015, 15:12
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Imax B6 ładuje 5 godzin a powinna godzinę

Post autor: hali9 »

Dzisiaj ładowałem dwa razy:
1. Wyłączyłem Cut off i Safety timer - ładowanie dalej zaczyna świrować przy 11V na pakiecie (1,5A, impulsowy 12/5A, bez bal).
Po 2h przełączyłem na 12V/4A.
2. Potem włączyłem Cut off i Safety timer i ładowałem z aku samochodowego (3A, bez bal).
I tutaj niespodzianka. Po 25 minutach 12,6 na pakiecie. Całe ładowanie 43 minuty. A więc tak jak powinno być.

Wczoraj też robiłem testy z zasilaczami.
1. impulsowy 12V/5A:
- żarówka samochodowa 21W - ok świeci (21W/12V = 1,75A)
- żarówka 21W + 10W - świeci (31W/12V = 2,58A)
- 2 x żarówka 21W - (42W/12V = 3,5A) mignięcie i wyłącza się zasilacz (gaśnie dioda), po kilku sekundach od odłączenia żarówek zasilacz się włącza.
Widać ten zasilacz to jest na max 3A, albo ma takie zabezpieczenie.

2. Niestabilizowany 12V/4A
- 2 x żarówka 21W + 10W - świeci (52W/12V = 4,3A), ale napięcie mocno spada (8,5V).

Jutro porobię dokładne testy i pomierzę napięcia.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Imax B6 ładuje 5 godzin a powinna godzinę

Post autor: Rurek »

Sam widzisz gdzie jest problem - po co się męczysz z tymi zasilaczami, one są za słabe! Wyszykuj sobie zasilacz od xboxa albo della serwerowy i po kłopocie.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Imax B6 ładuje 5 godzin a powinna godzinę

Post autor: piwko »

Ale on potrzebuje tylko 1,5A... Wszystkie są za mocne powiedziałbym ;) Co z tego że zasilacz wyłącza się przy 3A???
Wszystkie są okej do ładowania twojego aku 1500mA. Nie potrzebnie zająłeś badaniem zasilaczy ;) No chyba że to jakaś praca ma być... Z tego niestabilizowanego nie korzystaj. Poza tym Imax B6 sygnalizuje jeśli ma zbyt małe napięcie wejściowe. Testy są zbędne.Więc ten problem czy 12 V to za mało a akurat 15 byłoby dobrze raczej odpada. Ty masz problem z prądem ładowania, a nie napięciami. Zostaw testy napięć...
Podłącz zasilanie. Ustaw parametry ładowania (1,5A) oraz wyłącz (OFF) Capacity Cut i inne też wyłącz. możesz dla pewności odłączyć zasilanie i znów podłączyć i sprawdzić czy ładowarka zapamiętała ustawienia. I na końcu podłącz rozładowany aku.
To nie statek kosmiczny ;) Musi działać albo jest zepsuta
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Imax B6 ładuje 5 godzin a powinna godzinę

Post autor: Rurek »

piwko pisze:Nie potrzebnie zająłeś badaniem zasilaczy ;)
Też tak uważam ale spójrz że to zasilacze są przyczyną klęski ponieważ:
hali9 pisze:ładowałem z aku samochodowego (3A, bez bal).
I tutaj niespodzianka. Po 25 minutach 12,6 na pakiecie. Całe ładowanie 43 minuty. A więc tak jak powinno być.
A więc zmiana tych popierdułek kilkuamperowych na porządny wydajny zasilacz rozwiąże ten problem.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
RobUK
Posty: 159
Rejestracja: środa 17 cze 2015, 21:36
Lokalizacja: Pyongyang, CO

Re: Imax B6 ładuje 5 godzin a powinna godzinę

Post autor: RobUK »

Od poczatku trąbimy, że to zasilacz .....
SYMA X5C, White Sheep 480, Sbach 342, Hyperbipe 800, Spitfire MKIIB, AMBeR III Reborn, DeltaRAY, Tarot TL250A RoboCat 270
Pozdrawiam
RobUK
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Imax B6 ładuje 5 godzin a powinna godzinę

Post autor: Rurek »

RobUK pisze:Od poczatku trąbimy, że to zasilacz .....
Właśnie przejrzałem wątek od początku i co się okazuje - powtarzam się i mielę w kółko jak katarynka :oops: o zasilaczu xboxowym i/lub serwerowym.
Autor tematu ani razu nie odniósł się do moich spostrzeżeń dotyczących wymiany zasilacza na porządny. Wymiękam w takim układzie - moja paplanina trafia w próżnię.
Powodzenia, wyczerpałem moje wewnętrzne zapasy niczym niezasłużonej koleżeńskiej pomocy :roll:
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Imax B6 ładuje 5 godzin a powinna godzinę

Post autor: piwko »

W tym przypadku ładował z aku samochodowego 3 amperami i naładował 1,5 A LiPola, a nie może z tego samego źródła (aku samochodowego) naładować 1,5 amperowym prądem tego LiPola?? Mniejszym prądem o połowę i właściwym do ładowania tego LiPola! No bez jaj. Źródło zasilania wydala przy 3A ładowaniu a nie wydala przy 1,5A? Zainteresowany ma problem z naładowaniem 1,5A aku LiPo. Ale jak poczytacie od początku jego posty (zawiłe niestety) to jak nie tym zasilaczem to innym lub aku samochodowym ale jednak naładowuje co jakiś ten aku LiPo. Więc gdzie tu problem z wydajnością źródła skoro ładuje ten aku? Gdybyście jeszcze dokładnie wczytali się. To te naładowania następują po zmianie jednego źródła zasilania na inne. Oprócz samej zamiany źródła następuje wówczas również "uzbrajanie się" na nowo Imax B6. Na początku nie daje się, ale po zamianie zaskakuje i ładuje. W końcu gdyby źródło nie było wydolne to nie miałby nigdy naładowanego tego LiPola...

Możesz kolego pokazać fotki kabelkologii przy tych ładowaniach?
Ostatnio zmieniony niedziela 20 gru 2015, 21:00 przez piwko, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
yorg68
Posty: 887
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2015, 11:33
Lokalizacja: Myślenice

Re: Imax B6 ładuje 5 godzin a powinna godzinę

Post autor: yorg68 »

Rurek pisze:Powodzenia, wyczerpałem moje wewnętrzne zapasy niczym niezasłużonej koleżeńskiej pomocy
Rurku spokojnie.
To na pewno jest ładowarka w wersji typowo żeńskiej:
chodzi po prostu o to że w zależności od ... okoliczności baterie się ładuje, albo ładuje się je za parę dni :mrgreen: :lol: :lol: :lol:

Jerzy
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Imax B6 ładuje 5 godzin a powinna godzinę

Post autor: Rurek »

piwko pisze:W tym przypadku ładował z aku samochodowego 3 amperami i naładował 1,5 A LiPola, a nie może z tego samego źródła (aku samochodowego) naładować 1,5 amperowym prądem tego LiPola??
Miałem już nie pisać ale ostatnie pytanie zadam, a co :-)
Gdzie wyczytałeś że było ładowane z akku samochodowego ( które jak wiemy jest z perspektywy ładowarki nieograniczonym źródłem prądowym) prądem 1,5A ?
Bo ja w całym tym wątku znalazłem tylko jedną wspominkę na temat ładowania z akku samochodowego i na dodatek zakończone pełnym sukcesem, o tutaj jedyny raz napisane o ładowaniu z akumulatora:
hali9 pisze:2. Potem włączyłem Cut off i Safety timer i ładowałem z aku samochodowego (3A, bez bal).
I tutaj niespodzianka. Po 25 minutach 12,6 na pakiecie. Całe ładowanie 43 minuty. A więc tak jak powinno być.
Nigdzie indziej autor nie napisał o ładowaniu z akumulatora samochodowego.
No chyba że czytać nie umiem.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Imax B6 ładuje 5 godzin a powinna godzinę

Post autor: hornet2 »

No dobrze , a jakie napięcie mają poszczególne ogniwa w aku gdy rozpoczynasz ładowanie ? 3,8V/ogniwo, czy mniej ? W pierwszym poście wyczytałem że po 4,5h ładowania jest po 3,85V/ogniwo. To do jakiego napięcia Ty rozładowujesz te aku ? Do 3,3V/ogniwo?
hali9 pisze:Witam

Mam problem zładowaniem ładowarką Imax B6 akumulatora Lipo 3S 1500mAh.
Ładowarka jest nowa i sprawna, akumulator też jest nowy i na pewno sprawny.
Używam nowego zasilacza 12V/5A.

Ładowarkę ustawiam na zwykłe ładowanie (bez balansowania) lub na ładowanie z balansowaniem.
Prąd 1,5A.

Problem w tym że akumulator ładuje się 5 godzin!
Wydaje Mi się że powinno to trwać około godziny.

Akumulator, zasilacz, ani ładowarka się nie grzeją.
Z tego co zauważyłem pierwsze 4,5 godziny (do osiągnięcia napięcia na pakiecie 11,55 - 3,85 na cele)
ładowarka często przełącza prąd na 0,1A (na około 1 sekundę potem wraca do 1,5A na kilka minut)
Napięcie wejściowe na ładowarce jest ok 12,26V

A kiedy aku ma 11,55 to już idzie bardzo szybko.
Napięcie wejściowe spada do 11,55V, ładowarka robi się ciepła a zasilacz letni.
Po ok 30 min pakiet jest prawidłowo naładowany naładowany (12,57V - po 3,19 na cele).

Nie wiem w czym jest problem.
Ktoś może wie o co chodzi? Co może być nie tak?

pawelsky pisze:
Rozladowujesz LiPo do 2.25V na cele , czy znowu literowka?
hali9 pisze:Nie, znowu literówka, wiadomo chodzi o 3,25V
Skoro rozładowujesz aż do 3,25V/ogniwo a nie 3,8V to i aku będzie się ładowało znacznie dłużej . ;-) Co prawda w ładowarce ustawia się dla Li-pol napięcie końcowego rozładowania 3V/ogniwo . Ale w praktyce nikt do takiego napięcia nie rozładowuje aku .
Ostatnio zmieniony niedziela 20 gru 2015, 21:56 przez hornet2, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Imax B6 ładuje 5 godzin a powinna godzinę

Post autor: piwko »

Do Rurek - czy ty nie czytasz co się pisze, czy raczej czytasz co chcesz przeczytać?
ja napisałem pisze:W tym przypadku ładował z aku samochodowego 3 amperami i naładował 1,5 A LiPola, a nie może z tego samego źródła (aku samochodowego) naładować 1,5 amperowym prądem tego LiPola?? Mniejszym prądem o połowę i właściwym do ładowania tego LiPola! No bez jaj.
Zwróć uwagę na wytłuszczone. Wyraźnie napisałem w tym przypadku. W innych przypadkach ładował innymi ładowarkami. A po drugie gdzie ja napisałem, że ładował prądem 1,5A z aku samochodowego??? Wyraźnie napisałem, że nie ładował! Ciekawe dlaczego...
A teraz z jakiego powodu jątrzysz?
Ostatnio zmieniony niedziela 20 gru 2015, 22:09 przez piwko, łącznie zmieniany 1 raz.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Imax B6 ładuje 5 godzin a powinna godzinę

Post autor: hornet2 »

Panowie , może cały problem w tym jak bardzo jest rozładowane te aku? 3,25V/ogniwo a 3,8V/ogniwo chyba robi jakąś różnicę w czasie ładowania . Niech kolega rozładuje aku do np. 3,7V/ogniwo i potem ładuje do końcowego napięcia ładowania 4,2V/ogniwo prądem przykładowo 1,5A . I wtedy sprawdzi czas ładowania . I jeszcze jedno . Jeśli przykładowo ustawi się prąd ładowania na 1,5A to łodowarka i tak sama sobie dobierze automatycznie prąd ładowania w zależności jak bardzo jest rozładowane aku . Może zacząć ładować prądem 0,8A . Chociaż ma ustawiony max prąd ładowania na 1,5A .

Mam też Imaxa B-6 . Ale ja swoje aku rozładowuję max do 3,7V/ogniwo . Stąd i dużo krótszy czas ładowania . Przynajmniej w moim quadcopterze przy takim napięciu następuje odcięcie zasilania silników . W heliku mam 3,3V . Ale dużo wcześniej nim ląduję .
Ostatnio zmieniony niedziela 20 gru 2015, 22:34 przez hornet2, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Imax B6 ładuje 5 godzin a powinna godzinę

Post autor: Rurek »

piwko pisze: z jakiego powodu jątrzysz?
Spójrz na swoją pisaninę niezrozumiałą a nie szukasz źdźbła w czyimś oku.
Napisałeś:
piwko pisze:nie może z tego samego źródła (aku samochodowego) naładować 1,5 amperowym prądem tego LiPola?
Dla mnie oczywistym jest że miałeś na myśli ładowanie z akku samochodowego prądem 1,5A. W czasie dokonanym.
Być może szwankuje Ci składnia zdań bo może twój wpis powinien brzmieć:

Kod: Zaznacz cały

nie może PODJĄĆ PRÓBY NAŁADOWANIA z tego samego źródła (aku samochodowego) CZYLI SPRÓBOWAĆ naładować 1,5 amperowym prądem tego LiPola?
Widzisz różnicę bo ja zdecydowaną, kapitalikami dodałem coś co może nadać sens twoim zaprzeczeniom, wtedy wszystko się zgadza :-) i z trybu dokonanego robi się tryb przypuszczający.
Może niech kto inny ocenia co Ty napisałeś a co ja zrozumiałem. Może znajdzie się kto jeszcze, uważający że nie pisałeś o akku samochodowym i prądzie 1,5A :-)

Dla mnie koniec dyskusji w tym wątku i pisanie do mnie nie ma większego sensu bo już dwa wpisy temu miałem zakończyć udział w tej bezsensownej paplaninie.
Ktoś ma niezłą bekę.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ