Zmiana Deans na XT90 w ladowarce Redox Alpha v2

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
SnowB
Posty: 50
Rejestracja: wtorek 05 sty 2016, 09:40
Lokalizacja: Poznań

Zmiana Deans na XT90 w ladowarce Redox Alpha v2

Post autor: SnowB »

witam, kupilem wlasnie pierwsza ladowarke do baterii Lipo - Redox Aplha v2. W komplecie do ladowania jest kabel z koncowka Deans, natomiast moje pakiety maja XT-90. Czy moge po prostu obciac Deans'a i przylutowac w to miejsce XT-90, czy takie przewody maja jakies istotniejsze roznice i trzeba kubic caly kabel?
Awatar użytkownika
waszka
Posty: 1141
Rejestracja: sobota 12 maja 2012, 23:28
Lokalizacja: z krainy wiatrow

Re: Zmiana Deans na XT90 w ladowarce Redox Alpha v2

Post autor: waszka »

...to sa zwykłe kable, mozesz ciac i zmieniac jak chcesz.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Zmiana Deans na XT90 w ladowarce Redox Alpha v2

Post autor: Verid »

Tylko pamiętaj, po jednym kablu tniesz bo inaczej będą fajerwerki.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
waszka
Posty: 1141
Rejestracja: sobota 12 maja 2012, 23:28
Lokalizacja: z krainy wiatrow

Re: Zmiana Deans na XT90 w ladowarce Redox Alpha v2

Post autor: waszka »

Verid pisze:Tylko pamiętaj, po jednym kablu tniesz bo inaczej będą fajerwerki.
Verid, nie przesadzaj, chyba nie myslisz ze ktos jest az tak glupi zeby ucinac kable ladowarki podlaczonej pod napiecie, ale to tez lepiej doradzic zeby odlaczyc od napiecia, mysle ze niedoczytales albo zle zrozumiales i chodzilo Ci o kable przy baterii ?
Ostatnio zmieniony czwartek 14 sty 2016, 07:17 przez waszka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Zmiana Deans na XT90 w ladowarce Redox Alpha v2

Post autor: Kowal »

waszka, jak ktoś pyta o tak oczywiste rzeczy, to nigdy nic nie wiadomo :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
waszka
Posty: 1141
Rejestracja: sobota 12 maja 2012, 23:28
Lokalizacja: z krainy wiatrow

Re: Zmiana Deans na XT90 w ladowarce Redox Alpha v2

Post autor: waszka »

Kowal, jak juz logicznie to chyba lepiej byloby doradzic zeby odlaczyl od napiecia.
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: Zmiana Deans na XT90 w ladowarce Redox Alpha v2

Post autor: cebulator »

Kowal,
SnowB pisze:Czy moge po prostu obciac Deans'a i przylutowac w to miejsce XT-90
Przy czym we wcześniejszym zdaniu jest że ładowarka ma Deansa
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Zmiana Deans na XT90 w ladowarce Redox Alpha v2

Post autor: Verid »

waszka pisze:Verid, nie przesadzaj, chyba nie myslisz ze ktos jest az tak glupi zeby ucinac kable ladowarki podlaczonej pod napiecie
Troszkę się w życiu napatrzyłem i choć może się to wydawać krzywdzące dla kolegi, wolę przypomnieć o pewnych oczywistościach i urazić dumę niż by miał sobie urazić co innego.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
waszka
Posty: 1141
Rejestracja: sobota 12 maja 2012, 23:28
Lokalizacja: z krainy wiatrow

Re: Zmiana Deans na XT90 w ladowarce Redox Alpha v2

Post autor: waszka »

Verid pisze:
waszka pisze:Verid, nie przesadzaj, chyba nie myslisz ze ktos jest az tak glupi zeby ucinac kable ladowarki podlaczonej pod napiecie
Troszkę się w życiu napatrzyłem i choć może się to wydawać krzywdzące dla kolegi, wolę przypomnieć o pewnych oczywistościach i urazić dumę niż by miał sobie urazić co innego.
...Verid, przestan, chyba jestes przemeczony, moze przeczytaj jeszcze raz na spokojnie bo Ciebie nie posadzal bym o brak logicznego myslenia...o jakich oczywistosciach Ty mowisz ? kazesz komus dla ostroznosci obcinac po jednym kablu w ladowarce, zamiast doradzic by upewnil sie ze nie jest podlaczona do napiecia ? to chyba nie jest zbyt rozsadne...pozatym ten kabel jest odlaczany od ladowarki i wystarczy go wyjac...

...mowa jest o czyms takim:
Obrazek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Zmiana Deans na XT90 w ladowarce Redox Alpha v2

Post autor: Verid »

A pomyślałeś o tym że odłączona od zasilania ładowarka możne trzymać napięcie na kądziorach w zasilaczu lub wewnątrz jeszcze przez jakiś czas?
Nie pomyślałeś. Lepiej zjopać za przypomnienie oczywistej zasady bezpieczeństwa dotyczącej WSZYSTKIEGO gdzie może się pojawić prąd prawda? Niby to takie oczywiste a zaspawane cążki na LiPo widziałem i to wcale nie był kretyn. Ot, koledze się zapomniało, chwila zamyślenia, pospiech... Więc zamiast jechać do kogoś z przemęczeniem możne najpierw zastanów się chwilę przed dotknięciem klawiatury, zanim tobie ktoś pojedzie tobie z nadwrażliwością i bólem poniżej pleców, szczególnie ze komentarz nie był skierowany do ciebie.

EDIT: Jak już chciałeś być taki "ą ę super dokładny" to było koledze poradzić "odłącz kable od ładowarki".
Ten wredny...
Awatar użytkownika
waszka
Posty: 1141
Rejestracja: sobota 12 maja 2012, 23:28
Lokalizacja: z krainy wiatrow

Re: Zmiana Deans na XT90 w ladowarce Redox Alpha v2

Post autor: waszka »

Verid pisze:A pomyślałeś o tym...
...ja pomyslalem, ale Ty chyba nie zabardzo.

...Oooojoj, nie wiedzialem ze jak sie juz uprzesz to i takie glupoty bedziesz ciagna, to jednak przecenilem twoja inteligencje, bo wystarczylo by chyba wyjac kabel z ladowarki i po srawie a nie meczyc sie ze zmiana koncowki z podlaczonym kablem do ladowarki.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Zmiana Deans na XT90 w ladowarce Redox Alpha v2

Post autor: Verid »

A ja nie przypuszczałem że zwykła porada odnośnie bezpieczeństwa (nawet jeżeli byłaby całkowicie niezwiązana z tematem) sprowokuje cię go gównoburzy. Choć biorąc pod uwagę komentarze odnośnie przemęczenia i inteligencji nie powinno mnie to dziwić.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
waszka
Posty: 1141
Rejestracja: sobota 12 maja 2012, 23:28
Lokalizacja: z krainy wiatrow

Re: Zmiana Deans na XT90 w ladowarce Redox Alpha v2

Post autor: waszka »

Verid pisze:A ja nie przypuszczałem że zwykła porada odnośnie bezpieczeństwa...
...mozna rozroznic bezpieczenstwo od przesadyzmu. (i nie pultac sie jak ktos zwrocil tylko uwage)

...no a po co tutaj jeszcze wciskales te nierozladowane kądziorki, przeciez Ty specjalnie z kogos chcesz zrobic glupka, bedziesz szukal wszystkiego nawet argumenty z kosmosu...no cóż widac lubisz to.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Zmiana Deans na XT90 w ladowarce Redox Alpha v2

Post autor: Verid »

waszka pisze:...mozna rozroznic bezpieczenstwo od przesadyzmu.
Tylko trzeba umieć.
waszka pisze:...no a po co tutaj jeszcze wciskales te nierozladowane kądziorki,
Bo poradziłeś koledze tylko odłączenie ładowarki od zasilania to ci uzmysłowiłem ze to może nie być dość. Najwyraźniej na to nie wpadłeś do momentu mojej edycji. Cóż bywa.

Ustosunkowywanie się do dalszej części twojej wypowiedzi jako typowej niemerytorycznej agresji słownej nie ma sensu.
Jako ze kolega na temat kabelków usłyszał już wszystko co się dało temat zamykam.
Ten wredny...
Zablokowany